Anglijos lygos taurės finale - "Man Utd" futbolininkų triumfas (VIDEO)

18 valandą 30 minučių Lietuvos laiku Anglijos lygos taurėje sužaistos finalinės turnyro rungtynės.

"Wembley" stadione dėl trofėjaus susikovė "Manchester United" ir "Southampton" futbolininkai. "Raudonieji velniai" iššvaistė dviejų įvarčių pranašumą, tačiau Zlatano Ibrahimovičiaus įvartis mačo pabaigoje nulėmė pergalę rezultatu 3-2.

Rungtynės prasidėjo apylygiu abiejų ekipų žaidimu. Tiek „United“, tiek „Southampton“ lankėsi šalia varžovų baudos aikštelės ir bandė susikurti galimybę įvarčiui pelnyti.

Vis dėlto, Mančesterio ekipa buvo pirmoji, kuri patikrino oponentų vartininko budrumą. Paulis Pogba atliko smūgį iš toli, tačiau pataikė tiesiai į Fraserį Forsterį, kuris su situacija susitvarkė užtikrintai.

Tuo metu 10-ąją minutę krito pirmasis įvartis – Manolo Gabbiadini sulaukė perdavimo iš krašto ir nukreipė kamuolį į vartus, tačiau jis įskaitytas nebuvo dėl nuošalės. Vis dėlto, epizodo pakartojimas parodė, jog taisyklėms nusižengta nebuvo.

19-ąją susitikimo minutę savo žodį tarė Zlatanas Ibrahimovičius. Švedas atliko baudos smūgį iš maždaug 25-ių metrų atstumo ir techniškai perkėlęs sienelę pasiuntė kamuolį į vartus bei išvedė „Raudonuosius Velnius“ į priekį.

28-ąją minutę Davidas De Gea buvo priverstas gelbėti savo komandą. Jamesas Wardas – Prowse‘as atliko smūgį iš už baudos aikštelės ribų į apatinį vartų kampą, tačiau ispanas sužaidė užtikrintai ir apgynė savo vartus.

Vos po keturių minučių D. De Gea dar kartą susilaukė aplodismentų už puikų žaidimą. Dušanas Tadičius sulaukė perdavimo baudos aikštelėje ir nieko nelaukdamas atliko smūgį, tačiau D. De Gea sulaikė kamuolį kojomis, kurį po kelių akimirkų jau laikė savo rankose.

38-ąją minutę „United“ padvigubino savo persvarą. Baudos aikštelėje buvęs Jessie Lingardas sulaukė perdavimo iš Marcoso Rojo ir gavęs perdavimą, silpnu, tačiau tiksliu nukreipė kamuolį į apatinį vartų kampą. Tai buvo jau trečiasis J. Lingardo įvartis „Wembley“ stadione.

Jau per pridėtą teisėjo laiką „Southampton“ pagerino savo situaciją, kai įvartį pelnė tas pats M. Gabbiadini. Italas dar kartą sulaukė perdavimo iš krašto ir iššokęs prieš D. De Gea nukreipė kamuolį į vartų tinklą.

Tuo įvykiai pirmajame kėlinyje ir baigėsi. Nepaisant to, jog „United“ turėjo vieno įvarčio pranašumą, Mančesterio klubas aikštėje dominuojančio žaidimo nedemonstravo. „Southampton“ klubas aikštėje buvo aktyvesnis, kūrė nemažai pavojingų pusprogių, kai savo ruožtu „Manchester United“ rimtesnių išpuolių apart pelnytų įvarčių sukurti nesugebėjo.

Antrąjį kėlinį taip pat aktyviau pradėjo „Southampton“. Jau 47-ąją minutę Nathanielis Redmondas atliko puikų smūgį vienu nuo lietimu nuo oro, tačiau jį atlaikė D. De Gea.

Tačiau jau po minutės rezultatas tapo lygus. Kampinio metu kamuolys nusileido baudos aikštelėje, o M. Gabbiadini sukdamasis atliko smūgį į kurį D. De Gea nesureagavo ir kamuolys suspurdėjo vartų tinkle.

„United“ po šalto dušo atkuto tik po kurio laiko, kai 59-ąją minutę F. Forsterio klaida vos nepasinaudojo Z. Ibrahimovičius. Švedas buvo išvestas vienas prieš vartų sargą, tačiau jis laiku paliko vartus ir likvidavo pavojų.

63-iąją minutę „United“ ekipą išgelbėjo virpstas. Šįkart po dar vieno kampinio smūgį galva atliko Oriolas Romero, tačiau kamuolys atsimušė į virpstą ir rezultatas liko nepakitęs.

77-ąją minutę dar vieną progą gavo J. Lingardas. Vėlgi, būdamas baudos aikštelėje jis sulaukė perdavimo, turėjo užtektinai laiko prisitaikyti ir atlikti smūgį, tačiau jo smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia skersinio.

Rungtynėms artėjant į pabaigą iniciatyvą perėmė „United“. 84-ąją dar vieną išpuolį surengė būtent Mančesterio ekipa, kurios smaigalyje atsidūrė Marcusas Rashfordas. Jo smūgį atrėmė F. Forsteris.

87-ąją vėl aukštumoje sužibo Z. Ibrahimovičiaus žvaigždė. Anderis Herrera atliko aukštą perdavimą baudos aikštelės link, kurioje visiškai laisvas buvo paliktas Z. Ibrahimovičius. Švedas atliko smūgį galva ir šaltakraujiškai nuginklavo F. Forsterį.

Jėgų neberadę „Southampton“ futbolininkai per likusį laiko nebesukūrė ir „Manchester United“ iškovojo antrąjį trofėjų šiame sezone.

"Man Utd" 3 - 2 "Southampton"
19' [1 - 0] Z. Ibrahimovič
38' [2 - 0] J. Lingard
45' [2 - 1] M. Gabbiadini
48' [2 - 2] M. Gabbiadini
87' [3 - 2] Z. Ibrahimovič