Anglijos Futbolo Asociacijos taurę iškovojo "Portsmouth" © Eurofootball.lt
Vienintelis Nwankwo Kanu tikslus smūgis pirmajame kėlinyje lėmė, kad šio sezono Anglijos Futbolo Asociacijos (FA) taurė atiteks "Portsmouth" klubui, įveikusiam antrosios lygos "Cardiff" ekipą.

Nigerietis 37 minutę tiksliai smūgiavo iš 8 metrų po to, kai vartininkas Peteris Enckelmanas nesėkmingai atmušė Johno Utakos iš krašto perduotą kamuolį.

Visa širdį atidavusi Kardifo komanda kontroliavo kamuolį didžiąją laiko dalį ir turėjo iniciatyvą, tačiau jai pristigo meistriškumo, tad nenuostabu, jog patyrusių Solo Campbello ir Sylvaino Distino ginamiems varžovų vartams velsiečiai grasino retai.

Tiesa, prieš pat didžiąją pertrauką jiems pavyko pelnyti įvartį - Davidą Jamesą nuginklavo Glennas Loovensas -, bet tikslūs smūgis nebuvo užskaitytas dėl žaidimo ranka.

Ir "Portsmouth" atsilaikė iki rungtynių pabaigos bei iškovojo FA taurę pirmą kartą nuo 1939 metų.

Tai bene ryškiausias asmeninis nugalėtojų trenerio Harry Redknapo, anksčiau laimėjusio Intertoto taurę bei Anglijos antrosios lygos pirmenybes, pasiekimas karjeroje.

Be to, įdomu tai, kad Portsmuto klubas nuo pat penktojo FA taurės turnyro raundo visas pergales iškovojo tokiu pat rezultatu 1-0 - taip įveiktos "Preston North End", "Man Utd", "West Bromwich Albion" ir "Cardiff" ekipos.

"%c00356" 0 - 1 "%c00057"
37' [0 - 1] Nwankwo Kanu