"Ajax" išsigelbėjo rungtynėse su "Groningen" © Eurofootball.lt
Sekmadienį Olandijos „Eredivisie“ pirmenybėse buvo sužaistos likusios ketverios 3-iojo turo varžybos. „Ajax“ klubas tik mačo pabaigoje išsigelbėjo nuo pralaimėjimo, naujokas „Venlo“ nusileido „Roda“ ekipai, „Utrecht“ sužaidė lygiosiomis su „De Graafschap“, o „Vitesse“ nugalėjo „NEC“.

Amsterdame Olandijos vicečempionas „Ajax“ klubas, kuris savaitgalio rungtynėse apmaudžiai pralaimėjo Čekijos Prahos „Slavia“ komandai ir nepateko į UEFA Čempionų Lygos turnyrą, susitiko su „Groningen“ klubu.

Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį Henko ten Cates vadovaujami „Ajax“ futbolininkai išsiveržė į priekį, kai 23-ąją minutę tiksliai smūgiavo puolėjas iš Urugvajaus Luisas Suarezas.

Bet jau po keturių minučių rezultatas tapo lygus: įvartį pelnė Marcusas Bergas. Reikalai Amsterdamo komandai tapo prastesni tada, kai 60-ąją minutę tas pats M.Bergas išvedė savo komandą į priekį.

Bet visiems žiūrovams ant širdies palengvėjo tada, kai iki rungtynių pabaigos likus žaisti 7 minutes Olandijos nacionalinės rinktinės puolėjas Klaasas Janas Huntelaaras sugebėjo pelnyti įvartį ir išplėšti komandai tašką.

Aštuonių įvarčių fiesta buvo užfiksuota Venlo mieste, kur čempionato naujokas „Venlo“ klubas susikovė su Kerkradės „Roda“. 12-ąją minutę svečiai pirmavo po Andreso Opero įvarčio.

Bet per maždaug 20 minučių tarpą aikštės sugebėjo įmušti net tris įvarčius be atsako: 17-ąją minutę taikliai smūgiavo Leonas Kantelbergas, dar po šešių pasižymėjo Edwinas Linssenas, o 30-ąją minutę rezultatą padvigubino Nordinas Amrabatas.

Visgi turėjusi pakankamai laiko „Roda“ komanda turėjo visą valandą tam, kad sugebėtų pasitaisyti. Dar pirmajame kėlinyje jie sušvelnino rezultatą. 41-ąją minutę įvarčiu pasižymėjo Jeanvionas Yulu-Matondo.

Antrame kėlinyje svečiai iš Kerkradės įmušė dar tris įvarčius ir bendroje sumoje šventė pergalę rezultatu 5-3. Įvarčius antrajame kėlinyje mušė A.Operis, J.Yulu-Matondo ir Dieteris van Tornhoutas.

Rezultatyviomis lygiosiomis 2-2 pasibaigė mačas tarp „Utrecht“ ir naujokų „De Graafschap“. Nors po 45 ir 52 minutėmis pelnytų Robino Nelisse`o įvarčių aikštės šeimininkai pirmavo, jiems vis dėlto nepavyko iškovoti pirmosios pergalės šiame čempionate.

77-ąją minutę svečių komandos atakų lyderis Donny de Grootas pirma sumažino rezultatą iki minimumo, o likus žaisti dvi minutes tas pats žaidėjas ir atstatė rungtynių pusiausvyrą.

Arnheimo „Vitesse“ klubas minimaliu rezultatu 1-0 įveikė Nijmegeno „NAC“ ekipą. Nugalėtojų gretose pergalingą įvartį 17-ąją minutę įmušė Harrie Gommansas.