"Aberdeen" atsikeršijo  "Hearts" už nesėkmę taurėje © Eurofootball.lt
Šeštadienį eilinėse Škotijos čempionato 26-ojo turo rungtynėse antrą sezono pralaimėjimą namuose patyrė Edinburgo "Hearts" klubas, kurį jo pačio aikštėje įveikė ir už sutriuškinimą prieš savaitę žaistose taurės varžybose atsikeršijo "Aberdeen" ekipa.

Kalbų apie galimą klubo savininko Vladimiro Romanovo įsikišimą renkantis komandos sudėtį sukrėstas "Hearts" praėjusiame ture sužaidė lygiosiomis ir atitolo nuo lygoje pirmaujančio "Celtic", tačiau prieš šiandienos mačą Edinburgo ekipos treneris Grahamas Rixas pareiškė, kad komandą renkasi jis.

Antrą susitikimą iš eilės "Hearts" startinėje vienuolikėje nebuvo nei vieno lietuvio, o vienintelis Deividas Česnauskis liko ant atsarginių suolelio. Visgi mačas šeimininkams prasidėjo sėkmingai, kai po Rudi Škacelio perdavimo į priekį savo komandą išvedė vienas puolime rungtyniavęs Calumas Elliotas.

Bet vėliau geriau pradėjo rungtyniauti svečiai, ir nors kartą "Hearts" ekipą nuo įvarčio gelbėjo skersinis, o vėliau tai kelis kartus darė vartininkas Craigas Gordonas, "Aberden" galų gale pavyko išlyginti rezultatą - Scottas Severinas bandė atmesti kamuolį komandos draugams, tačiau šis atšoko nuo šeimininkų kapitono Steveno Pressley ir įskriejo į vartus.

Iki mačo pabaigos likus trims minutėms "Aberdeen" komandai pergalę išplėšė Chrisas Clarkas, kurio iš 20 metrų muštas kamuolys atšoko nuo varžovo ir kiek pakeitęs skriejimo kryptį atsidūrė tinkle. "Hearts" nesugebėjo laimėti, tačiau gali pasiguosti bent tuo, kad sekmadienio rungtynėse Glazgo derbyje tarp "Celtic" ir "Rangers" taškų praras ir vienas iš oponentų kovoje dėl aukščiausių vietų.

Galimybe daugiau priartėti prie "Hearts" nepasinaudojo miesto kaimynas "Hibernian", išvykoje be įvarčių sužaidęs su "Falkirk". Taikiai baigėsi ir mačas Invernese, kur vietos klubas itin permainingose rungtynėse, kuriose net tris kartus keitėsi pirmaujanti komanda, rezultatu 3-3 baigė susitikimą prieš "Kilmarnock".

Aštuntą vietą užimantis "Motherwell" po dviejų Richie Forano įvarčių privertė "Dundee Utd" patirti pirmą nesėkmę vadovaujant naujajam treneriui Craigui Brewsteriui, tuo tarpu autsaideris "Livingston" svarbiose rungtynėse namuose nusileido tiesioginiam savo priešininkui kovoje dėl išlikimo "Dunfermline" klubui. Po šio pralaimėjimo iš savo posto pasitraukė "Livingston" žaidžiantysis treneris Paulas Lambertas.

26 turo rezultatai

"%c00219" 1 - 2 "%c00224"
9` [1 - 0] Calum Elliot
68` [1 - 1] Steven Pressley (į savo vartus)
87` [1 - 2] Chris Clark

"%c00230" 2 - 0 "%c00226"
27` [1 - 0] Richie Foran
57` [2 - 0] Richie Foran

"%c00229" 0 - 1 "%c00151"
12` [0 - 1] Mark Burchill

"%c00227" 3 - 3 "%c00228"
27` [0 - 1] Steven Naismith
34` [1 - 1] Dennis Wyness
68` [2 - 1] Craig Dargo
69` [2 - 2] Gary Wales
85` [2 - 3] Gary Wales
86` [3 - 3] David Proctor

"%c00259" 0 - 0 "%c00192"