A lygos ture karaliavo M.Kuklys

Užtikrinta FK „Žalgirio“ pergalė uostamiestyje leido čempionams ne tik neatsilikti nuo pirmaujančio varžovo, bet ir dominuoti turo statistikos kategorijose.

Ketvirtadienį svečiuose 3:0 Klaipėdos „Atlantą“ įveikusio „Žalgirio“ futbolininkų žaidimas buvo įvertintas 246 „InStat“ naudingumo balais. Pergales 29 ture iškovoję FK „Trakai“ surinko 220, o Marijampolės „Sūduva“ – 210 balų. Žalgiriečiai taip pat dažniausiai smūgiavo į vartus (16 smūgių, iš jų 5 į vartų stačiakampį) bei surengė daugiausiai atakų (119).

Absoliučiai naudingiausiu turo žaidėju tapo 296 „InStat“ balus surinkęs Mantas Kuklys. Rungtynėse su „Trakais“ (206 balai) ir „Sūduva“ (187 balai) nežibėjęs 30-metis žalgirietis 29 ture per 94 aikštėje praleistas minutes atliko 135 veiksmus, iš kurių 110 buvo sėkmingi (81 proc.). M.Kuklys iš viso atliko 89 perdavimus, o 72 pasiekė adresatą (81 proc. tikslumas). Beje, po vieno iš perdavimų pirmą rungtynių įvartį pelnė ir „Žalgirio“ puolėjas Darvydas Šernas. „Žalgirio“ saugas taip pat 15 kartų stojo į dvikovas su varžovais ir 11 iš jų laimėjo.

Antras naudingiausių turo žaidėjų rikiuotėje liko puikiu baudos smūgiu rungtynėse su „Atlantu“ pasižymėjęs Vytautas Lukša. 33 metų futbolininkas per 85 minutes atliko 92 veiksmus (sėkmingi buvo 67, arba 73 proc.), 3 kartus smūgiavo į vartus, atliko 54 perdavimus (42 pasiekė tikslą, 78 proc.), bei laimėjo 13 iš 24 individualių dvikovų (54 proc.). Net 21 kartą V.Lukša ėmėsi iniciatyvos puolime ir 11 kartų jo pastangos buvo sėkmingos.

Ketvirtą ir penktą pozicijas naudingiausių turo žaidėjų sąraše užėmė „Žalgirio“ gynėjai Diego Oyarzunas (272) ir Donovanas Slijngardas (270). Tarp jų įsiterpė „Trakų“ ekipos saugas Michailas Šyška (277). Į naudingiausių turo žaidėjų 20-uką taip pat pateko Mamadou Mbodjis (245), Elivelto (243), vartininkas Armantas Vitkauskas (242), Matija Ljujičius (237) ir Egidijus Vaitkūnas (221).