8 turas: "Chelsea" prarado dar du taškus © Eurofootball.lt
Šį šeštadienį Anglijos „Premier“ lygoje buvo sužaistos aštuonerios 8-ojo turo varžybos. Net vienuolika įvarčių buvo įmušta rungtynėse tarp „Portsmouth“ ir „Reading“, minimalias pergales iškovojo „Arsenal“, Liverpool“, „Man Utd“ ir „Blackburn“, „Man City“ įtikinamai nugalėjo „Newcastle“, o du mačai baigėsi lygiosiomis.

Ankstyvosiose šios dienos rungtynėse ginklus surėmė per vasarą sustiprėję „Man City“ ir „Newcastle“ klubai. Pirmąją pavojingą progą sukūrė aikštės šeimininkai, bet „City“ saugo iš Brazilijos Elano smūgį 11-ąją minutę atmušė „šarkų“ vartų sargas Shay`us Givenas.

Visgi 29-ąją minutę būtent „Newcastle“ išsiveržė į priekį. Po tolimo legionieriaus iš Nigerijos Geremi perdavimo jo tautietis, puolėjas Obafemi Martinsas susitabdė kamuolį ir permetė jį per „Man City“ vartininką Joe Hartą.

Bet prabėgus vos dešimčiai minučių „Man City“ išlygino rezultatą. Po puikaus Elano perdavimo kamuolį į tolimąjį vartų kampą nukreipė bulgaras Martinas Petrovas. Artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos „šarkų“ vartininkas S.Givenas blokavo jaunojo saugo Stepheno Irelando smūgį.

Praėjus tik keletai minučių nuo antrojo kėlinio pradžios rezultatas vėl pasikeitė, tik šį kartą „Man City“ naudai. Po M.Petrovo perdavimo kamuolį tiksliu smūgiu galva į vartus nukreipė puolėjas iš Belgijos Emile`is Mpenza.

„Newcastle“ atakų lyderis O.Martinsas smūgiavo greta vartų. Likus žaisti 11 minučių tiesiai į S.Giveną mušė šeimininkų gynėjas Micah Richardsas, o E.Mpenzai taip pat pritrūko šiek tiek tikslumo.

Vis dėlto pergalę Sveno Gorano Erikssono komandai įtvirtino brazilas Elano, kuris 87-ąją minutę fantastišku smūgiu iš maždaug 22 metrų pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą po sėkmingai realizuoto baudos smūgio.

„Fratton Park“ stadione, kur Vietos „Portsmouth“ susitiko su praėjusių metų išsišokėliu „Reading“ klubu, vykusių rungtynių rezultatas labiau lpriminė edo ritulio varžybas. Pirmasis įvartis krito 7-ąją minutę, kai po Sulley Ali Muntari perdavimo iš kairiojo krašto kamuolį į vartus griūdamas pasiuntė puolėjas Benjani Mwaruwari.

Besibaigiant pirmajam kėliniui „Pompey“ klubas padvigubino rezultatą. 37-ąją minutę individualiais veiksmais legionierius iš Zimbabvės B.Mwaruwari prasiveržęs dešiniuoju kraštu ir suklaidinęs gynėją Ivarą Ingimarssoną nuginklavo „Reading“ vartininką Marcusą Hahnemanną.

„Portsmouth“ ir toliau žaidė kaip ant bangos. Vartininkas iš JAV M.Hahnemannas atmušė saugo Papa Bouba Diopo smūgį, po to atrėmė gynėjo Gleno Johnsono „šūvį“, o po pakelto kampinio būdamas laisvas Seanas Davisas galva mušė virš vartų.

Visgi Steve`o Coppello auklėtiniams pavyko sušvelninti rezultatą. 45-ąją minutę po gynėjo Liamo Rosenioro perdavimo galva iš arti pasižymėjo saugas iš Airijos Stephenas Huntas.

Antrąjį kėlinį geriau pradėjo nieko įspūdingo pirmajame kėlinuke nenuveikę „Reading“. Jiems net pavyko išlyginti rezultatą. Puolėjas Dave`as Kitsonas pastebėjęs, kad „Pompey“ vartų sargas Davidas Jamesas yra palikęs savo vartus, tuo pasinaudojo, ir iš toli pasiuntė kamuolį į tinklą.

Vis tik 55-ąją minutę „Portsmouth“ vėl persvėrė rezultatą savo naudai. Po gynėjas Sylvaino Distino „skerso“ apibėgęs savo varžovą Brynjarą Gunnarssoną galva kamuolį į vartus pasiuntė vasarą į komandą atvykęs gynėjas Hermannas Hreidarssonas.

Dar vieną šansą atstatyti pusiausvyrą turėjo svečiai, bet jiems to padaryti nepavyko. 65-ąją minutę gynėjas Nicky Shorey smūgiuodamas iš 11 metrų žymos nesugebėjo pergudrauti patyrusio „seno vilko“ D.Jameso, kuris atspėjęs, jog kamuolys lėks į dešinę pusę, puikiu šuoliu jį atmušė.

„Neįmuši tu – įmuša tau“. Tai savo priešininkams priminė „hat-tricku“ šiose varžybose pasižymėjęs „Pompey“ puolėjas B.Mwaruwari, kuris po S.Muntari perdavimo suklaidinęs M.Hahnemanną pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Po dar vienos „Reading“ gynėjo B.Gunnarssono klaidos krito penktasis įvartis į M.Hahnemanno ginamus vartus. Po perdavimo link tolimojo virpsto nepraleido progos įmušti ir Kroatijos rinktinės saugas Niko Kranjčaras.

Vis tik „Reading“ nepasidavė ir dar kiek arčiau priartėjo prie savo varžovų 79-ąją minutę, kai saugas Jamesas Harperis nestabdydamas kamuolio kaire koja pataikė į komandos draugą Shane`ą Longą, nuo kurio, kaip manoma buvusio nuošalės pozicijoje, ir įkrito kamuolys į vartus.

81-ąją minutę „Pompey“ ekipos rezultatą padidino saugas S.Davisas. Savo klaidą neįmušdamas 11 metrų baudinio vis dėlto ištaisė gynėjas N.Shorey, kuris pelnė įvartį paskutinę kėlinio minutę. Galutinį tašką šiose neįtikėtinose rungtynėse padėjo legionierius iš Ganos S.Muntari, realizavęs 11 metrų baudinį. Galutinis rezultatas 7-4 „Portsmouth“ naudai.

Ir toliau apsukų nemažina sostinės Londono „Arsenal“ klubas. Arsene`o Wengero auklėtiniai šį kartą mače išvykoje su kita šio miesto „West Ham“ komanda šventė pergalę rezultatu 1-0. Vienintelį mačo įvartį 13-ąją minutę po ALexandro Hlebo perdavimo įmušė olandas Robinas van Persie.

Nelaimėtų rungtynių seriją galiausiai nutraukė ir Rafaelio Benitezo treniruojamas „Liverpool“, kuris išvykoje 1-0 nugalėjo Mančesterio priemiesčio „Wigan“ vienuolikę. 75-ąją minutę po keitimo pasirodęs Izraelio rinktinės kapitonas Yossi Benayounas po Jermaine`o Pennanto perdavimo iš arti pelnė pergalingą įvartį.

„Sunderland“ namuose rezultatu 1-2 turėjo pripažinti „Blackburn“ ekipos pranašumą. Antrame kėlinyje sužaidus dešimt minučių svečius į priekį išvedė saugas Davidas Bentley, o dar po dviejų minučių kamuolį į tuščius vartus nukreipė puolėjas Roque Santa Cruzas. Roy`aus Keane`o auklėtiniams paskutinę mačo minutę pavyko sušvelninti rezultatą. Tai padarė smūgiu iš toli pasižymėjęs Grantas Leadbitteris.

Autsaiderių kovoje tarp „Derby“ ir „Bolton“ buvo užfiksuotos lygiosios 1-1. Šeimininkus į priekį pirmajame kėlinyje po Steve`o Howardo perdavimo išvedė puolėjas Kenny Milleris. Visgi sužaidus beveik pusvalandį iš tolimos distancijos išlyginamąjį įvartį įmušė „ristūnų“ puolėjas Nicolas Anelka.

Jau ketvirtosiose rungtynėse iš eilės pergalės džiaugsmo negali patirti praėjusių metų Anglijos vicečempionas Londono „Chelsea“ klubas. Šiandien Avramo Granto auklėtiniai išsiskyrė taikiai su kita šio miesto „Fulham“ ekipa.

Vakarinėse rungtynėse „Birmingham“ namuose susitiko su čempionų titulą ginančiu „Man Utd“ klubu. „Raudonųjų velnių“ vartininkas Edwinas van der Saras atrėmė puolėjo Camerono Jerome`o ataką, tuo tarpu po Gary McSheffrey smūgio kamuolį nuo vartų linijos išmušė gynėjas Rio Ferdinandas.

Visgi svečiai sugebėjo pelnyti įvarti antrajame kėlinyje sužaidus penkias minutes. 100-ąjį kartą „Premier“ lygoje pasirodęs saugas iš Portugalijos Cristiano Ronaldo pasinaudojęs gynėjo Francko Queudrue klaida permetė kamuolį per vartininką Maiką Taylorą ir atnešė labai svarbią pergalę Sero Alekso Fergusono komandai.

„%c00054“ 3 – 1 „%c00046“
29‘ [0 – 1] Obafemi Martins
38‘ [1 – 1] Martin Petrov
47‘ [2 – 1] Emile Mpenza
87‘ [3 – 1] Elano Blumer

„%c00057“ 7 – 4 „%c00315“
7‘ [1 – 0] Benjani Mwaruwari
37‘ [2 – 0] Benjani Mwaruwari