5 turas: jonaviečiai sustabdė „Nevėžį“ © Eurofootball.lt
Savaitgalį Lietuvos I futbolo lygoje vyko 5 turo susitikimai. Iki tol visus be didesnio vargo šlavusį „Nevėžį“ pačiuose Kėdainiuose sustabdė kaimyninė Jonavos „Lietava“, tampanti juoduoju arkliuku lygoje. Kiek anksčiau jonaviečiai sugebėjo parklupdyti „Kauno“ dublerius „Kauno jėgerius“ ir ambicingąjį „Rodiklį“.

Kaune vieni pirmenybių favoritų „Kauno jėgeriai“ priėmė pirmosios pergalės niekaip iškovoti negalinčią Gargždų „Bangą“. Pirmajame kėlinyje pranašiau rungtyniavo gargždiškiai, tačiau jiems išnaudoti žaidybinės persvaros nepavyko.

Antrąjį kėlinį kiek aktyviau pradėjo kauniečiai. Jie 68 min. Ir išsiveržė į priekį, kai vienos atakos metu kamuolys buvo atmestas S.Steponavičiui, ir šio smūgis iš už baudos aikštelės ribų pakeitęs skriejimo kryptį atsidūrė vartuose.

Vos po 5 minučių dideliam „Bangą“ į Kauną atlydėjusio gausaus sirgalių būrio džiaugsmui rezultatas tapo lygus. R.Grudžio smūgį blokavo gynėjai, tačiau kamuolys atšoko M.Vijeikiui, ir pastarojo smūgis iš 18 metrų įskriejo į viršutinį vartų kampą, ir gargždiškiai pelnė jau trečias lygiąsias šiame sezone.

Netikėtai triuškinamą pergalę šventė Ukmergės „Vilkmergė“, svečiuose net 7-1 sutrypdamas Tauragės „Taurą“.

Lyderių trejete įsitaisė Pakruojo „Kruoja“, svečiuose įtikinamai įveikusi į A lygą pretendavusį „Rodiklį“.

Gana įdomus susitikimas vyko Anykščiuose, kur susitiko autsaideriai – „Anykščiai“ ir Klaipėdos „Glestum“, o šeimininkai siekė pirmojo taško. Rungtynės prasidėjo be žvalgybos, abi komandos nuolatos puolė, tačiau kėlinio pabaigoje klaipėdiečiai liko be savo vartininko – A.Tunyla už baudos aikštelės ribų sužaidė ranka ir teisėjas A.Movsesjanas parodė jam raudoną kortelę. Netrukus pavojingo šeimininkų baudos smūgio nerealizavo Aleksandras Ilčenko.

Iškart po pertraukos savo įvartį pagaliau įmušė „Anykščių“ puolėjas Gintaras Siciūnas, pasižymėjęs po tikslaus Alfredo Augustino perdavimo iš kairiojo krašto.

Vis dėl to svečiai nenuleido rankų, ir net žaisdami dešimtyje, sugebėjo išplėšti lygiąsias. Po rezultatu 1-1 pasibaigusio susitikimo anykštėnai įsirašė pirmąjį tašką į turnyrinę lentelę.

Po rungtynių sėkmingai „Anykščių“ vartus gynęs Modestas Petrauskas kalbėjo: „Galbūt saugai per daug atsipalaidavo. Keliuose epizoduose gynėjai sužaidė nepatikimai, kas ir privedė prie išlyginamojo įvarčio. Epizode, kai praleidome įvartį, laiku neišėjau iš vartų, sudvejojau. Tikėjausi kitokio smūgio.“

Tuo tarpu saugas Aleksandras Ilčenko pripažino varžovų pranašumą: „ Varžovai buvo stipresni, jautėsi geresnis jų fizinis pasirengimas. Ką reiškia vien tas faktas, kad turėdami vienu žaidėju mažiau, jie kontroliavo žaidimo eigą ir laimėjo daugiau mikrodvikovų nei mes.“

„Šiuo metu bendra situacija nėra ypač palanki komandai, tačiau žaidimo ritmą mes tikrai pagausim. Savo ruožtu kiekvienose varžybose reiktų dar labiau stengtis ir žaisti iki galo“,- optimizmo neprarado A.Ilčenko.