35 turas: "Nevėžis" liko paskutinis © Eurofootball.lt
Lietuvos čempionatas artėja prie pabaigos - sekmadienį ant sniegu padengtų bei įšalusių aikščių buvo žaidžiamos priešpaskutinio 35-ojo turo rungtynės. Priešpaskutinę vietą užsitikrino ir "Kauno" sutriuškintą "Nevėžį" likti dugne pasmerkė netikėtai "Atlantą" įveikusi "Šilutės" ekipa, o lygiosiomis Vilniaus derbyje pasinaudojusi "Sūduva" nugalėjo "Ekraną" ir išsaugojo viltis pakovoti dėl ketvirtosios vietos. Tuo tarpu nieko nelemiančiame mače "Vėtra" nugalėjo Šiaulius.

Devintą vietą turnyrinėje lentelėje užsitikrino "Šilutė", namuose po Deivido Gražio įvarčio 35 minutę 1-0 įveikusi dešimtyje rungtynes baigusį Klaipėdos "Atlantą". Tai reiškė, kad paskutiniai šiemet liks ir čempionatui neprasiplėtus į I lygą turėtų iškristi Kėdainių "Nevėžio" futbolininkai, kurie dar vienoje šio sezono įvarčių fiestoje 2-6 triuškinančiai pralaimėjo čempionui "Kaunui". Nugalėtojams net tris įvarčius pelnė legionierius iš Brazilijos Rafaelis.

Dramatiškas lygiąsias [link="http://www.eurofootball.lt/index.php?page=news&id=7691"]sostinės derbyje iškovojo[/link] ir "Vilnių" iš kovos dėl ketvirtos vietos eliminavo Vilniaus "Žalgiris". Įtemptose rungtynėse "Vilnius" pirmavo, kai baudos smūgiu iš aštraus kampo pasižymėjo Vytautas Lukša, tačiau susitikimui artėjant į pabaigą "Žalgirio" spaudimas atsipirko ir rezultatą išlygino Igoris Morinas.

Dramatiškoje rungtynių atomazgoje abi komandos dar galėjo išplėšti pergalę, o arčiau tikslo buvo "Vilnius" - V.Lukša pataikė į Ernesto Šetkaus ginamų vartų virpstą, bet rezultatas nepasikeitė. Iškovotas taškas leido "Žalgiriui" išsaugoti ketvirtą poziciją ir išlaikyti vieno taško pranašumą prieš į penktą vietą pakilusią Marijampolės "Sūduvą".

Marijampolės klubas paneigė skeptikų prognozes ir pakartojo savo pergalę LFF taurės finale Panevėžyje minimalia persvara įveikdamas sidabro medalius jau iškovojusį "Ekraną". Nepaisant jau užsitikrintos vietos panevėžiečiai rungtyniavo stipriausia sudėtimi, tačiau vienintelį įvartį antrojo kėlinio viduryje pelnė "Sūduva" - pergalingu smūgiu pasižymėjo saugas Nerijus Mačiulis. Ši pergalė leido "Sūduvai" turnyrinėje lentelėje aplenkti suklupusį "Atlantą" ir iki taško sumažinti atsilikimą nuo "Žalgirio".

Tuo tarpu ganėtinai gražiose, bet nieko nebelėmusiose [link="http://www.eurofootball.lt/index.php?page=news&id=7690"]rungtynėse Vilniuje[/link] "Vėtra" beveik visas rungtynes dominavo prieš aštuntą vietą užimsiančius "Šiaulius" ir pirmavo po Sergejaus Kuznecovo bei Aido Preikšaičio įvarčių, bet iššvaistė ne vieną progą padidinti pranašumą, ir leido svečių legionieriui Iljai Galiūzai sušvelninti atsilikimą. Tačiau tai buvo tik paguodos įvartis, nes "Vėtra" laimėjo ir galutinai "palaidojo" varžovų viltis dar pakilti iš aštuntos pozicijos.

Taigi galutinai paaiškėjus pirmajam ir paskutiniam "A lygos" trejetui prieš paskutinį turą itin paini situacija susiklostė kovoje dėl ketvirtos vietos, garantuojančios kelialapį į pastaruoju metu nežinios gaubiamą Baltijos futbolo lygą. Dėl šio kelialapio kaunasi net trys ekipos: 51-ą tašką turintis "Žalgiris", "Sūduva" su 50-imt ir 49-is surinkęs "Atlantas", tuo tarpu "Vilnius" su 47-iais dar gali pakovoti dėl penktosios vietos.

35 turo statistika

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 70 žiūrovų
Teisėjas - Edmundas Gaigalas
"%c00231" 2 - 6 "%c00030"
15' [0 - 1] Arkadiusz Klimek
25' [0 - 2] Rafael Rodrigues
50' [0 - 3] Rafael Rodrigues
56' [1 - 3] Kęstutis Mykolaitis
62' [1 - 4] Tomas Kančelskis (11m.)
86' [2 - 4] Marius Činikas
88' [2 - 5] Ričardas Beniušis
89' [2 - 6] Rafael Rodrigues

75' Tomas Kančelskis ("Kaunas") pašalintas iš aikštės

"Nevėžis": Jazokas; Valančius, Slepakovas, Juknevičius, S.Butkus (71' Mančas); Činikas, D.Adomaitis, Macianskis, Banys (46' V.Stankevičius), Mykolaitis (58' Daunoravičius); Venckus

"Kaunas": Kurskis; Kančelskis, T.Kijanskas, Bagužis, Kunevičius; Manchkava, Kvaratskhelia, Bartkus (55' Pilibaitis), Pehlič (46' Kšanavičius); Klimek (80' Beniušis), Rafael

Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas, 558 žiūrovai
Teisėjas - Paulius Malžinskas
"%c00033" 0 - 1 "%c00125"
60' [0 - 1] Nerijus Mačiulis

"Ekranas": Skrupskis; Michalčuks, Paulauskas, Klimavičius, Skroblas; Varnas (46' Šlekys), Savėnas, Kučys (70' Galkevičius), Tomkevičius; Kavaliauskas, Pogreban (64' Saulėnas)

"Sūduva": S.Klevinskas; Mikuckis, G.Grigas, Gvildys, D.Čigladze; Miklinevičius, V.Adomaitis, Mačiulis, Maciulevičius; Abramenko, Osipovič (74' G.Klevinskas)

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 100 žiūrovų
Teisėjas - Saulius Atmanavičius
11' [1 - 0] Sergiy Kuznecov
44' [2 - 0] Aidas Preikšaitis
84' [2 - 1] Ilja Galyuza

"Vėtra": Žutautas; Žudys, Raliukonis, Barmoš, Usačiov; Šernas (88' Litvinas), Preikšaitis, Miloševski, Vėževičius (57' Talancev); Lovčev (61' Vencevičius), Kuznecov

"Šiauliai": G.Arlauskis; Atigbiolaye, Lunskis, Milevski, Strockis; Afanasenka, Juodeikis (65' Viktoravičius), I.Galyuza, Oriol, Šidlauskas; Butavičius (25' Tarasov)

Vilniaus "Žalgirio" stadionas
Teisėjas - Viktoras Chileckis
50' [0 - 1] Vytautas Lukša
86' [1 - 1] Igoris Morinas

"Žalgiris": Šetkus; Choruži, Ngapunu, Steško, Krukovski (76' Mižigurskis); Morinas, Ostap, Vilėniškis, Bursuc; Poderis (65' Lemežis), Labukas

"Vilnius": Semež; Khubutia, Rodnei, Everton, Radavičius; Lukša, Paulinho, Panka, Muller (68' Ražanauskas); Laurišas, Wasiu (75' Adilson)

Šilutės miesto stadionas
Teisėjas - Vitalijus Kazlauskas
"%c00141" 1 - 0 "%c00124"
35' [1 - 0] Deividas Gražys

60' Ivo Begič ("Atlantas") pašalintas iš aikštės

"Šilutė": Kilijonas; Nesterenko, Deveika, Vyšniauskas, Zubavičius; Papečkys, Kižys, Šulkevičius, Fattakhov; Vičius

"Atlantas": Valius; D.Žutautas, E.Žukauskas, Mockus, Ramonas; Gedgaudas, Morozov, Begič, Navikas; Vraneševič, Karalius