29 turas: "Lille" barsto taškus © Eurofootball.lt
Šeštadienį Prancūzijos "Ligue 1" pirmenybėse buvo sužaistos aštuonerios 29-ojo turo rungtynės. Įtikinamą pergalę iškovojo link čempionų titulo užtikrintai žingsniuojantis "Lyon" klubas, tuo tarpu trečioje vietoje žengęs "Lille" patyrė netikėtą nesėkmę namuose ir sumažino savo viltis kovoti dėl antrosios vietos čempionate.

Tvirtai pirmenybėse pirmaujantis ir čempionų titulą ginantis "Lyon" šį kartą išvykoje susitiko su turnyro vidutinioke "Nancy" ekipa ir be didesnio vargo įveikė ją rezultatu 0-3. Į priekį svečių ekipą 36-ąją minutę taikliu smūgiu išvedė čekas Milanas Barošas. Iki rungtynių pabaigos likus 15 minučių rezultatą padvigubino Kimas Kallstromas o mačui artėjant į pabaigą galutinį tašką padėjo "Lyon" atakų lyderis brazilas Fredas.

Tuo tarpu dėl antrosios vietos pirmenybėse kovojantis "Lille" klubas šeštadienį namuose priėmė vos 9-oje pozicijoje žengiančius "Le Mans" futbolininkus ir savo žiūrovų akivaizdojenusileido šiems rezultatu 0-2. Atkakliai vykusiose rungtynėse pirmasis įvartis buvo pelnytas 68-ąją minutę, kuomet Lilio klubo vartininką pergudravo Ismaelis Bangoura. Galutinai "Le Mans" pergalę įtvirtino patyręs Grafite, paskutinę mačo minutę pasiuntęs kamuolį į šeimininkų vartų tinklą.

Iki čempionato pabaigos likus devyniems turams vis aukščiau turnyrine lentele kopia tragiškai pirmenybes pradėjęs "Monaco" klubas. Šiame ture kunigaikštystės ekipa po atkaklios kovos rezultatu 2-1 palaužė vieną autsaiderių "Nantes" klubą ir pakilo į 10-ąją turnyrinės lentelės vietą, nuo 4-osios, garantuojančios teisę kitą sezoną rungtyniauti Europos turnyruose, atsilikdama penkiais taškais.

Laipteliu aukščiau, iš šeštosios į penktąją vietą po šio turo pakilo "Sochaux" klubas, namuose užtikrintai rezultatu 4-2 įveikęs iki šios šioje pozicijoje žengusią "Toulouse" ekipą. 63-ąją rungtynių minutę po taiklaus Mickaelio Isabey smūgio "Sochaux" pirmavo triuškinamu rezultat 4-0, tačiau pasklutinėmis mačo minutėmis Fode Mansare ir Achille Emana pelnė du įvarčius ir sušvelnino skirtumą.

Šeštadienio rungtynių rezultatai:

"%c00065" 4 - 2 "%c00092"
21` [1 - 0] Sebastien Grax
33` [2 - 0] Jerome Leroy
55` [3 - 0] Sebastien Grax
63` [4 - 0] Mickael Isabey
88` [4 - 1] Fode Mansare
90` [4 - 2] Achille Emana

"%c00146" 3 - 1 "%c00255"
2` [1 - 0] Pascal Feindouno
17` [2 - 0] Batefimbi Gomes
41` [2 - 1] Benjamin Nivet (iš 11m.)
47` [3 - 1] Freddy Guarin

"%c00307" 1 - 1 "%c00064"
27` [0 - 1] Jean-Claude Darcheville
47` [1 - 1] Mansour Boutabout

"%c00306" 0 - 0 "%c00293"

"%c00254" 0 - 3 "%c00055"
36` [0 - 1] Milan Baros
75` [0 - 2] Kim Kallstrom
81` [0 - 3] Fred

"%c00094" 0 - 2 "%c00098"
68` [0 - 1] Ismael Bangoura
90` [0 - 2] Grafite

"%c00071" 3 - 0 "%c00090"
7` [1 - 0] Mamadou Niang
17` [2 - 0] Renato Civelli
41` [3 - 0] Mamadou Niang

"%c00036" 2 - 1 "%c00066"
17` [0 - 1] Frederic Da Rocha
36` [1 - 1] Diego Perez
42` [2 - 1] Gael Givet