26 turas: Netikėtos autsaiderių pergalės © Eurofootball.lt
Šeštadienį Prancūzijos "Ligue 1" pirmenybėse vyko septynios 26-ojo turo rungtynės. Netikėtas pergales iškovojo turnyrinės lentelės dugne esančios "Sedan", "Nice" ir "Troyes" ekipos.

Absoliutus turnyro autsaideris "Sedan" šiame ture išvykoje susitiko su gerą formą pastaruoju metu demonstruojančia "Rennes" ekipa ir netikėtai įveikė ją rezultatu 0-2. "Sedan" į priekį išsiveržė jau 14-ąją rungtynių minutę, kuomet įvartį pelnė patyręs Gregory Pujolis.

Toks rezultatas išsilaikė beveik visas rungtynes, o iki jų pabaigos likus kiek mažiau nei 10 minučių "Sedan" pelnė ir antrąjį įvatį - pasižymėjo Mansouras Boutaboutas. Tiesa, ši pergalė neleido "Sedan" ekipai pakilti iš paskutinės vietos, tačiau iki 19-oje pozicijoje žengiančio "Nantes" klubo ją dabar skiria vos vienas taškas.

Netikėtą pergalę šeštadienį iškovojo ir "Nice" ekipa, namuose 2-1 įveikusi dėl aukščiausių pozicijų lygoje kovojantį "Lille" klubą. Įtemptai vykusiose rungtynėse abi ekipos jau pirmajame kėlinyje buvo priverslos rungtyniauti dešimtyje, kadangi 34-ąją minutę už nesportinį elgesį iš aikštės buvo pašalinti Florentas Balmontas ir Nicolas Plestanas.

Pirmasis rungtynių įvartis krito pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje - 43-ąją minutę taikliu smūgiu "Lille" vartininką nuginklavo Bakari Kone. Po pertraukos "Lille" perėmė iniciatyvą ir 61-ąją minutę Yohanas Cabaye išlygino rezultatą. Vis tik, lemiamą žodį šiose rungtynėse tarė tas pats Bakari Kone, 84-ąją rungtynių minutę pelnęs savo antrąjį įvartį ir išplėšęs "Nice" pergalę.

Dar vienas netikėtas rezultatas buvo užfiksuotas Tulūzoje, kur vietos "Toulouse" priėmė "Marseille" klubą ir be jokio gailesčio sutriuškino šį rezultatu 3-0. "Marseille" siaubu šiose rungtynėse tapo puikią formą šį sezoną demonstruojantis Švedijos rinktinės puolėjas Johanas Elmanderis.

39-ąją minutę būtent jis išvedė savo ekipą į priekį, o antrojo kėlinio pradžioje dar vienu tiksliu smūgiu dar labiau apsunkino Marselio klubo situaciją. Galutinį tašką mače 63-ąją minutę tiksliu smūgiu padėjo Achille Emana.

Dar du taškus čempionate prarado lyderis "Lyon" klubas. Šį kartą Prancūzijos čempionų ekipa namuose susitiko su "Sochaux" klubu ir jau teisėjo pridėto laiko metu pelniusi du įvarčius išplėšė rezultatyvias lygiasias. "Sochaux" į priekį išsiveržė jau 9-ąją rungtynių minutę, kai įvartį tiksliu smūgiu pelnė ekipos puolėjas iš Brazilijos Santosas.

Dar po 20-ies minučių į "Lyon" vartus buvo skirtas 11-os metrų baudinys, kurį sėkmingai realizavo Karimas Ziani. Šeimininkams rezultatą pavyko sušvelninti besibaigiant pirmajam kėliniui, kai pasižymėjo klubo naujokas Milanas Barošas.

Iki rungtynių pabaigos likus vos keturioms minutėms į čempionų vartus krito dar vienas įvartis - pasižymėjo jaunasis Sebastienas Graxas. Kai jau atrodė, kad "Sochaux" iškovos įtikinamą pergalę, paskutinę rungtynių minutę "Lyon" puolėjas Sylvainas Wiltordas tiksliu smūgiu sugražino savo ekipai viltį, o jau pridėto laiko metu rungtynių arbitras skyrė vienuolikos metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo Juninho, taip išplėšdamas savo komandai tašką.

Šeštadienio rungtynių rezultatai:

"%c00092" 3 - 0 "%c00071"
39` [1 - 0] Johan Elmander
48` [2 - 0] Johan Elmander
63` [3 - 0] Achille Emana

"%c00098" 0 - 2 "%c00036"
15` [0 - 1] Frederic Piquionne
47` [0 - 2] Diego Perez

"%c00055" 3 - 3 "%c00065"
9` [0 - 1] Santos
29` [0 - 2] Karim Ziani (iš 11m.)
40` [1 - 2] Milan Baros
86` [1 - 3] Sebastien Grax
90` [2 - 3] Sylvain Wiltord
90` [3 - 3] Juninho (iš 11m.)

"%c00066" 1 - 1 "%c00025"
18` [0 - 1] Bruno Cheyrou
72` [1 - 1] Claudiu Keseru

"%c00090" 2 - 1 "%c00094"
43` [1 - 0] Bakari Kone
61` [1 - 1] Yohan Cabaye
84` [2 - 1] Bakari Kone

35` Florent Balmont ("Nice") ir Nicolas Plestan ("Lille") pašalinti iš aikštės

"%c00067" 0 - 2 "%c00307"
14` [0 - 1] Gregory Pujol
83` [0 - 2] Mansour Boutabout

"%c00255" 3 - 0 "%c00293"
1` [1 - 0] Gael Danic
38` [2 - 0] David Gigliotti
69` [3 - 0] Gael Danic