12 turas: Triuškinanti "Chelsea" pergalė © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos „Premier“ lygos čempionate buvo sužaistos aštuonerios 12-ojo turo rungtynės. „Man City“ sužaidė lygiosiomis su „Newcastle“, „Chelsea“ sutriuškino „Watford“, „Man Utd“ sunkiai nugalėjo „Blackburn“, „Middlesbrough“ įveikė „West Ham“, Wigan“ atkaklioje kovoje palaužė „Charlton“, „Everton“ nusileido „Aston Villa“, „Portsmouth“ ir „Fulham“ mačas baigėsi taikiai, o „Sheffield United“ mače su „Bolton“ išplėšė lygiąsias 2-2.

Ankstyvosiose rungtynėse susitiko banguojančiai žaidžiantis „Man City“ ir tragiškai rungtyniaujantis „Newcastle“. Mačą atkakliau pradėjo svečiai, bet su laiku „Man City“ sugebėjo perimti iniciatyvą. Realiausią šansą pasižymėti turėjo šeimininkų kapitonas Joey Bartonas, bet jo smūgį šiai ne taip atrėmė „šarkų“ vartininkas Steve`as Harperis. Dar po kelių akimirkų tas pats saugas nestabdydamas kamuolio pasiuntė jį virš vartų skersinio.

Antrame kėlinyje ir toliau padėtį kontroliavo Mančesterio futbolininkai. Po keitimo pasirodęs legionierius iš Italijos Bernardo Corradi turėjo du gerus šansus, bet jais pasinaudoti nesugebėjo. Pirmą jo bandymą galva atmušė S.Harperis,o po to jo smūgį iš vos kelių metrų galva ir vėl atrėmė „Newcastle“ vartų sargas S.Harperis. Mačo pabaigoje pergalę išplėšti galėjo „Newcastle“, bet Kierono Dyerio smūgį blokavo Micah Richardsas, o prie kamuolio pirmasis prišokęs Nolberto Solano iš maždaug 18 metrų pataikė į komandos draugą Antoine`ą Sibierski, ir kamuolys pralėkė šalia vartų.

Po šių nerezultatyvių lygiųjų „Newcastle“ iš 19-tos vietos kyla į 18-ąją, tuo tarpu „Man City“ lieka tryliktoje pozicijoje.

Kitame mače „Stamford Bridge“ stadione jėgas išmėgino titulą ginantis „Chelsea“ ir naujokas, prie autsaiderių priskiriamas „Watford“. Varžybos prasidėjo kiek apylygiai. „Watford“ neleido persvarą atduoti „Chelsea“ futbolininkams. Pusprogę 10-ąją minutę turėjo šeimininkų puolėjas Didier Drogba, kuris po Geremi perdavimo efektingu smūgiu per save į vartus nepataikė.

Kiek vėliau po Franko Lampardo perdavimo galva netiksliai smūgiavo tas pats D.Drogba. Už tat 28-ąją minutę į „Watford“ vartus krito pirmasis šių rungtynių įvartis. Ricardo Carvalho atidavė kamuolį Geremi, šis jį pasiuntė į baudos aikštelę ir griūdamas kamuolį į „Watford“ vartų sargo Beno Fosterio vartus įrideno D.Drogba.

Antrojo įvarčio ilgai laukti nereikėjo. 36-tą minutę Andrejus Ševčenka atliko perdavimą į kraštą D.Drogba ir šis tiksliai ir nestipriai iš dešiniojo kampo pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą. Pirmojo kėlinio pabaigoje bene realiausią progą turėjo „Watford“ žaidėjai, kai po kilusios sumaišties „Chelsea“ baudos aikštelėje „geltonųjų“ gynėjas Danny Shittu iš vos kelių metrų nesugebėjo nuginkluoti vartininko Carlo Cudicini.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai. Sužaidus vos trejas minutes D.Drogba atidavė kamuolį Michaeliui Ballackui ir šis permetęs vartininką į vartus nepataikė, o po keturių minučių buvo įmuštas ir trečiasis mačo įvartis. 52-ąją minutę D.Drogba „pametė“ kamuolį A.Ševčenkai, kuris atsidūręs vienas prieš vieną su B.Fosteriu suklaidino jį ir pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

56-ąją minutę atakos smaigalyje atsidūręs F.Lampardas sugebėjo „išmaudyti“ gynėją, bet smūgiavo pro šalį. Po poros minučių anglas pavojingai realizavo baudos smūgį, bet svečių laimei jis pralėkė virš vartų skersinio. 69-ąją minutę „hat-tricku“ šiame mače pasižymėjo D.Drogba, kuris tapo vienvaldžiu Anglijos „Premier“ lygos rezultatyviausiu žaidėju. Dešiniame krašte Arjenas Robbenas perdavė kamuolį Geremi, šis jį iš krašto perdavo puolėjui iš Dramblio Kaulo Kranto ir pastarasis vienu lietimu pasiuntė kamuolį į viršutinį B.Fosterio vartų kampą.

Triuškinančiai pirmavę „mėlynieji“ iniciatyvos net ir nebandė atiduoti. 71-ąją minutę F.Lampardas atidavė kamuolį komandos draugui Ashley Cole`ui ir jo galingą smūgį šį kartą atmušė B.Fosteris. Rungtynių pabaigoje A.Robbeno smūgiuotas kamuolys skriejo greta virpsto, tačiau tai jau nieko nebelėmė. ose Mourinho auklėtiniai iškovojo devintąją pergalę ir su 28 taškais vis dėlto lieka antroje vietoje. „Watford“ klubas užima priešpaskutinę vietą.

Dramatiškiausias mačas buvo užfiksuotas Vigane, kur vietos „Wigan“ susikovė su absoliučiu autsaideriu „Charlton“ klubu. Pirmieji šiose varžybose į priekį įsiveržė aikštės šeimininkai, kai 15-ąją minutę kamuolį po ilgo „Wigan“ vartininko Chriso Kirklando perdavimo iš už baudos aikštelės prieigų kamuolį į apatinį vartų kampą pasiuntė Lee McCullochas. Pirmojo kėlinio pabaigoje persvarą padvigubino Henri Camara.

Antrojo kėlinio pradžioje vis daugiau atakavo svečiai. Saugo Jerome`o Thomaso tolimas šūvis lėkė greta vartų, bet 52-ąją minutę „Charlton“ vis dėlto sušvelnino rezultatą - Darrenas Bentas lengvai susidorojo su „Wigan“ gynėju Andy Websteriu ir pasiuntė link vartų. Situaciją dar bandė išgelbėti kapitonas Arjanas de Zeeuwas, bet jis nesėkmingai pataikė į kamuolį ir šis įskriejo į vartus. Po kelių akimirkų rezultatas galėjo tapti lygus, bet D.Bento smūgį atmušė C.Kirklandas.

Tačiau visos svečių viltys žlugo 78-ąją minutę, kai „Wigan“ saugas pakėlė kampinį, ir visų aukščiausiai iššokęs po keitimo pasirodęs Mattas Jacksonas smūgiu galva trečią kartą šiame mače nuginklavo „Charlton“ vartininką Scottą Carsoną. Tiesa, svečiai nekėlė baltos vėliavos ir likus žaisti vos minutę Marcusas Bentas sušvelnino atsilikimą iki 3-2, bet to jiems nepakako ir Iaino Dowie auklėtiniai patyrę dar vieną nesėkmę ir toliau engia paskutiniai, tuo tarpu „Wigan“ pakylą į 8-ąją vietą.

Dar viename mače susitiko naujokas „Sheffield United“ ir pastaruoju metu ne itin sėkmingai rungtyniaujantis „Bolton“. Rungtynes aktyviau pradėjo svečiai, ir savo vartus po „Bolton“ saugo Idano Talio smūgio turėjo gelbėti „Sheffield United“ vartų sargas Paddy Kenny. Po kelių akimirkų „ristūnų“ ekipos kapitonas Kevinas Nolanas nestabdydamas kamuolio smūgiavo į vartus, tačiau ir vėl kamuolį atmušė P.Kenny.

Vis dėlto 34-ąją minutę „Bolton“ komandos puolėjas El Hadji Dioufas gavęs ilgą perdavimą iš Henriko Pederseno „išmaudė“ aikštės šeimininkų gynėją Philą Jagielką ir tiksliu smūgiu išvedė savo ekipą į priekį. Antrame kėlinyje po izraeliečio I.Talio perdavimo, puolėjas Kevinas Daviesas iš toli pasiuntė kamuolį į P.Kenny dešinįjį apatinį vartų kampą.

Bet tai toli gražu buvo dar ne pabaiga. „Sheffield United“ atakų lyderis Robas Hulse 70-ąją minutę po Mikele Leigertwoodo perdavimo iš dešiniojo krašto galva nuginklavo „Bolton“ vartų sargą Jussi Jaaskelaineną, o po trijų minučių krito ir išlyginamasis įvartis, kurį įmušė Colinas Kazimas-Richardsas.

Pergalę „Bolton“ ekipai galėjo išplėšti gynėjas Abdoulaye Faye, bet jo smūgį atrėmė puikiai rungtyniavęs P.Kenny. Po šių rezultatyvių lygiųjų „Bolton“ klubas praranda trečiąją poziciją ir nukrenta į 4-tą, o „Sheffield United“ ekipa su 10 taškų lieka 17-oje vietoje.

Kitose varžybose susitiko „Premier“ lygos vidutiniokai: Liverpulio „Everton“ ir Birmingemo „Aston Villa“ ekipos. Mače atakavo tai viena, tai kita komanda. Pirmą gerą progą iššvaistė rezultatyviausias „Everton“ komandos puolėjas Andrew Johnsonas, tačiau kažkokiu nesuprantamu būdu jis iš vos kelių metrų į vartus nepataikė. Pirmoji kėlinio pabaigoje Stiliano Petrovo smūgį atmušė „irisų“ vartų sargas Timas Howardas. Tačiau 42-ąją minutę Gabrielis Agbonlahoras atidavė kamuolį Isaiah Osbourne`ui, ir po jo perdavimo galva kamuolį į vartus pasiuntė veteranas Chrisas Suttonas.

Tiesa, dar prieš tai netyčia „Everton“ saugai Timas Cahillas ir Lee Carsley tarpusavyje susidūrė, o labiausiai nukentėjo australas, kuris privalėjo palikti aikštę ir jį pakeitė puolėjas Jamesas Beattie. Antrame kėlinyje vėl puikaus šanso neišnaudojo L.Carsley, kurio iš toli muštas kamuols pralėkė greta vartų.

71-ąją minutę rezultatą padvigubinti galėjo „Aston Villa“, bet tolimą Gavino McCanno smūgį atmušė T.Howardas. Po kelių akimirkų išpuoliu atsakė jau aikštės šeimininkai, bet J.Beattie smūgis buvo kiek netaiklus. Nors visą laiką dominavo „Everton“, pavojingesnius momentus kūrė svečiai iš Birmingemo, ir dar vieną S.Petrovo smūgį dar kartą blokavo T.Howardas.

Po šio laimėjimo „Aston Villa“ ekipa sugeba pakilti į trečiąją poziciją, o tuo tarpu „Everton“ nusiriti į 7-ąją vietą.

Dar kitose varžybose ginklus surėmė Garetho Southgate`o „Middlesbrough“ ir Alano Pardew „West Ham“. Varžybose daug pavojingų momentų užfiksuota nebuvo. Įsimintiniausias įvyko 74-ąją minutę, kai po keitimo pasirodęs legionierius iš Italijos Massimo Maccarone pergudravo „West Ham“ vartų sargą Robertą Greeną ir pasiųsdamas kamuolį į tinklą atnešė savo ekipai labai svarbią pergalę.

„Boro“ futbolininkai šiame sezone jau laimėjo ketverias varžybas savo arenoje ir sugeba pakilti į 12-ąją vietą, o „West Ham“ po dviejų laimėtų rungtynių prieš „Blackburn“ ir „Arsenal“ žengia 16-tas.

Dar vienose rungtynėse susitiko „Portsmouth“ ir „Fulham“. Mačą ryžtingiau pradėjo „Pompey“, kai šeimininkų saugas Seanas Davisas smūgiavo galva, tačiau kamuolys atsimušė į „Fulham“ vartų virpstą. 20-ąją minutę į Kongo DR puolėjo Tresoro Lomana Lua Lua tolimą smūgį sėkmingai reagavo Antti Niemi.

Tačiau svečiai nelinko lengvai pasiduoti ir po Briano McBride`o perdavimo Carloso Bocanegra smūgį galva atlaikė „Pompey“ vartų sargas Davidas Jamesas. Pirmojo kėlinio pabaigoje „Pomoey“ puolėjas Nwankwo Kanu smūgiavo galva, bet kamuolį atmušė A.Niemi.

Sužaidus kiek daugiau nei 10 minučių antrajame kėlinyje, pirmieji šiame mače į priekį įsiveržė „Fulham“. Po Clauso Jenseno pakelto kampinio taikliai galva smūgiavo Zatas Knightas. Kiek vėliau po „Pompey“ saugo Gary O‘Neilo perdavimo Noe Pamarotas smūgiu galva sudrebino „Fulham“ vartų skersinį. Bet 74-ąją minutę šeimininkai pasiekė savo, kai rezultatą išlygino veteranas Andy Cole`as.

Po keitimo pasirodęs „Portsmouth“ puolėjas Benjani Mwaruwari taip pat sukėlė problemų A.Niemi, tačiau suomis šį kartą buvo atidus ir atmušė kamuolį. Mačo pabaigoje proga išplėšti pergalę savo ekipai nepasinaudojo L.Lua Lua. Po šių lygiųjų „Portsmouth“ klubas lieka 5-oje vietoje, o „Fulham“ žengia 10-oje pozicijoje.

Vakarinėse varžybose Blekburne vietos „Blackburn“ priėmė svečius iš Mančesterio, „Man Utd“. Pirmame kėlinyje dominavo „Man Utd“ futbolininkai. Sužaidus 12-a minučių komandos puolėjas Wayne`as Rooney nesugebėjo užbaigti atakos po Cristiano Ronaldo perdavimo. Dar po keturių minučių „Blackburn“ vartų sargas Bradas Friedelis privalėjo gelbėti komandą nuo tolimo Louis Saha smūgio.

Antrame kėlinyje 49-ąją minutę išpuoliu atsakė aikštės šeimininkai, kai po Morteno Gamsto Pederseno pakelto kampinio galva šalia smūgiavo gynėjas Zurabas Khizanishvili. Po to W.Rooney įsiveržė į priešininkų baudos aikštelę, bet kamuolį atmušė B.Friedelis. Įvartis į šeimininkų vartus krito 63-ąją minutę, kai Ryanas Giggsas pakėlė kamuolį į baudos aikštelę ir L.Saha pasiuntė kamuolį į „Blackburn“ vartų tinklą.

Nors „United“ daugiau atakavo, savo progų turėjo ir „Blackburn“. Po Davido Bentley perdavimo galva smūgiavo Benni McCarthy, bet jo smūgį atrėmė „raudonųjų velnių“ vartų sargas Edwinas van der Saras. Be to, pietų afrikietis galėjo ir išlyginti rezultatą, kai po Tugay`aus baudos smūgio kamuolys atsidūrė prie jo kojų, bet situaciją šeimininkams išgelbėjo E.van der Saras.

Po šios pergalės Sero Alekso Fergusono auklėtiniai su 31 tašku ir toliau niekam neužleidžia lyderio pozicijos, tuo tarpu „Blackburn“ užima vos 15-ąją vietą.