10 turas: "Barca" grįžo į viršūnę © Eurofootball.lt
Sekmadienį Ispanijos čempionato dešimtojo turo rungtynėse svečiuose netikėtai suklupo čempionato lyderė "Sevilla", Santandere sužaidusi tik nulinėmis lygiosiomis su "Racing Santander", ir tuo netruko pasinaudoti "Barcelona", namuose 3-1 įveikusi "Zaragoza" vienuolikę ir sugrįžusi į pirmą vietą. Tuo tarpu įspūdingą pergalę svečiuose iškovojo Madrido "Real", net 4-1 sutriuškinę Pamplonos "Osasuna".

Santandere vykusiose rungtynėse žymiai geriau atrodė aikštės šeimininkai, o daugiausia darbo UEFA Taurės laimėtojų gretose turėjo vartininkas Andresas Palopas, apsaugojęs "Sevilla" vartus nuo Nikola Žigičiaus ir Pedro Munitiso smūgių.

Pamplonoje nesustabdomas buvo olandas Ruudas van Nistelrooy`us, įmušęs visus keturis Karališkojo klubo įvarčius. Svečiai į priekį išsiveržė jau 12 rungtynių minutę: po Robinho smūgio iš maždaug 30 metrų "Osasuna" vartininkas Ricardo tik atmušė kamuolį, prie kurio pirmas suskubęs R.van Nistelrooy pasiuntė jį į vartus.

Po penkiolikos minučių olandas dar kartą atsidūrė reikiamoje vietoje reikiamu laiku: po Guti perdavimo prieš vartus išbėgo Robinho, kamuolys, atšokęs nuo gynėjo, atsidūrė tiesiai R.van Nistelrooy po kojomis.

Nors "Osasuna" turėjo panašiai progų kaip ir Karališkasis klubas, dar iki pertraukos rezultatas tapo triuškinimu. Po Raulio perdavimo prieš vartus atsidūręs buvęs "Man Utd" puolėjas tiksliu smūgiu trečią kartą nuginklavo Ricardo.

Antrojo kėlinio viduryje "Osasuna" pavyko sušvelninti rezultatą, kai po kampinio smūgiu galva pasižmyėjo Valdo, o kampinis buvo skirtas po fantastiško Ikero Casillaso žaidimo vartuose.

Vis tik sekmadienis buvo R.van Nistelrooy diena - likus žaisti penkias minutes puolėjas kontratakos metu gavo puikų perdavimą iš brazilo Emersono ir "įsuko" kamuolį į vartus iš baudos aikštelės kampo. Olandas rezultatyviausiųjų žaidėjų sąraše su aštuoniais įvarčiais prisijungė pirmoje vietoje prisijungė prie Diego Milito, Ronaldinho ir Frederico Kanoute.

Po šios pergalės "Real" pakilo į trečią vietą turnyrinėje lentelėje ir tik trim taškais atsilieka nuo lyderės "Barcelona".

Ir toliau visus stebina Huelvos "Recreativo" - šiemet į aukščiausiąją lygą sugrįžusi ekipa šįkart svečiuose 2-1 įveikė Vigo "Celta" ir įsitvirtinusi turnyrinės lentelės viduryje.

Antrą pergalę šiame sezone iškovojo ir iš turnyrinės lentelės dugno po truputį kyla Sevilijos "Betis" - šįkart namuose 2-1 įveikta Valensijos "Levante".

Dvejos rungtynės sekmadienį baigėsi nulinėmis lygiosiomis: be jau minėtų "Racing Santander" ir "Sevilla" lygiųjų analogišku rezultatu sužaidė Taragonos "Gimnastic" ir La Korunijos "Deportivo".

Jau šeštąsias lygiąsias šiame sezone iškovojo Barselonos "Espanyol", šįkart San Sebastiane sužaidusi 1-1 su iš turnyrinės lentelės dugno nekylančiu vietos "Real Sociedad".

Paskutinėse sekmadienio rungtynėse įtikinamą pergalę iškovojo "Barcelona", 3-1 įveikusi prieš turą turnyrinės lentelės kaimyne buvusią "Zaragoza" ekipą.

Patraukliose atakuojančio futbolo rungtynėse pirmieji į priekį išsiveržė svečiai, kai 17-ą minutę Victorą Valdesą nuginklavo argentinietis gynėjas Gabrielis Milito. Tačiau mažiau nei po penkiolikos minučių brazilas Ronaldinho išlygino rezultatą, galva nukreipęs Deco pakeltą kampinį į vartus.

Nors šeimininkai 73 minutę liko dešimtyje, kai iš aikštės buvo išvarytas Thiago Motta, po keturių minučių jėgos aikštėje išsilygino - už pražangą prieš Javierą Saviolą raudoną kortelę prieš save išvydo Gabrielis Milito.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti keturias minutes Ronaldinho įspūdingu baudos smūgiu išvedė šeimininkus į priekį, o jau per pridėtinį laiką J.Saviola smūgiu galva į tuščius vartus įtvirtino "Barcelona" pergalę.

Pergalės džiaugsmą Katalonijos superklubui apkartino žinios, jog traumą patyrė Lionelis Messi. Išankstinėmis prognozėmis jaunajam argentiniečiui gali tekti be futbolo apsieiti tris mėnesius.

Statistika

Vigo "Celta" 1 - 2 Huelvos "Recreativo"
48` [0 - 1] Florent Sinama Pongolle
57` [0 - 2] Ikechukwu Uche
82` [1 - 2] Antonio Guayre

86` iš aikštės pašalintas Gabriel Tamas ("Celta")

Madrido "Getafe" 1 - 0 "Mallorca"
60` [1 - 0] Nacho

Taragonos "Gimnastic" 0 - 0 La Korunijos "Deportivo"

"Racing Santander" 0 - 0 "Sevilla"

Sevilijos "Betis" 2 - 1 Valensijos "Levante"
6` [1 - 0] Edu
63` [1 - 1] Riga Mustapha
90` [2 - 1] Capi

90` iš aikštės pašalintas Alvaro ("Levante")

San Sebastiano "Real Sociedad" 1 - 1 Barselonos "Espanyol"
31` [1 - 0] Diaz De Cerio
54` [1 - 1] Luis Garcia

Pamplonos "Osasuna" 1 - 4 Madrido "Real"
12` [0 - 1] Ruud van Nistelrooy
27` [0 - 2] Ruud van Nistelrooy
45` [0 - 3] Ruud van Nistelrooy
64` [1 - 3] Valdo
84` [1 - 4] Ruud van Nistelrooy

"Barcelona" 3 - 1 "Zaragoza"
17` [0 - 1] Gabriel Milito
31` [1 - 1] Ronaldinho
86` [2 - 1] Ronaldinho
90` [3 - 1] Javier Saviola

73` iš aikštės pašalintas Thiago Motta ("Barcelona")
77` iš aikštės pašalintas Gabriel Milito ("Zaragoza")