10 dalykų, dėl kurių anglai nemėgsta italų © Eurofootball.lt
Šių metų Čempionų lygos atkrintamųjų varžybų burtai lėmė, kad dvejose aštuntfinalio rungtynėse susigrums Italijos ir Anglijos komandos. Jau šiandien "Milan" futbolininkai savo aikštėje priims pastarųjų metų stipriausią anglų ekipą - "Man Utd", o kitą savaitę Londono "Chelsea" bandys pralaužti geležinę Milano "Inter" gynybą.

"EuroFootball.lt" pateikia 10 linksmų dalykų, dėl kurių anglai nemėgsta italų.

1. Atsidavimas gynybai.
Dauguma Italijos fanų būtų laimingi, jei kiekvienas rungtynes jų palaikoma ekipa laimėtų minimaliu rezultatu 1-0, o po įvarčio per pirmas 60 sekundžių futbolininkai tingiai spardytų kamuolį likusias 89 minutes. Pergalė yra pergalė.

Tačiau tokia mačo eiga mirtinai sunervintų anglus, kurie renkasi greitą, fizinę kovą su daugybe įvarčių. Kitu atveju, kokia futbolo prasmė?

2. Abejingas požiūris.
Viduržemio jūros regiono gyventojai yra atsipalaidavę - anglai tai supranta, tačiau, kai futbolo varžybos yra žaidžiamos tarsi kamuolio pasispardymas parke, pyktis ima iš karto.

Anglų futbolas gimė iš aistros ir ryžto, tad mačai taip ir turi būti žaidžiami.

3. Ilgi plaukai.
Kas tai? 1980-ieji? Pažiūrėkite į Steveną Gerrardą - jis nešioja tokią pačią šukuosena nuo 12 metų, tad gali susikoncentruoti ties bandymu tapti geriausiu Pasaulyje vidurio saugu.

Andrea Pirlo verčiau ristele bėgios aikštės viduryje negu išdarkys savo garbanas.

4. Seni žaidėjai
Įsivaizduokite, kiek "Milan" ekipos savininkai turėjo išleisti pinigų važiuojančių laiptų įrengimui "Giuseppe Meazza" stadione vien tik dėlto, kad komandos žaidėjų amžiaus vidurkis yra maždaug 88 metai.

Atrodo, kad vakarykštė (arba, tiksliau, kelių praėjusių metų) žaidimo kokybė ir reputacija yra pakankami faktoriai, kad galėtum apsivilkti raudonai juodus marškinėlius. Kur jaunatviškumas? Dvidešimtmetis Alexanderas Pato turėtų jaustis kaip įstrigęs senelių namuose.

5. Deglai
Italų pasirinktas būdas palaikyti komandas. Deglai bando įšliaužti ir į Anglijos futbolą - vienas buvo uždegtas neseniai vykusiame susitikime tarp "Chelsea" ir "Arsenal" ekipų.

Atmosferai pagyvinti kartais reikia kibirkšties, tačiau niekas nenori nuleisti akių nuo savo palaikomos komandos. Žinoma, nebent tai yra "Portsmouth".

6. Komentavimas
Nors futbolo sirgaliams Anglijoje dažnai tenka rautis plaukus dėl TV ir radijo komentatorių, tačiau jų net neįmanoma sulyginti su vyrais sėdinčiais prie mikrofono Italijoje.

Anglams nereikia klausytis komentatorių vis dar švenčiančių įvartį praėjus trims minutėms po to, kai kamuolys atsidūrė vartų tinkle.

7. Mažėjantis lankomumas
Pastaraisiais metais Italijos futbolo lankomumas patyrė nuosmukį nepaisant to, kad bilietus į Milano derbį buvo galima įsigyti tik už 14 eurų.

Net rungtynės tarp "Stoke" ir "Hull" klubų sutraukia pilną stadioną, nors fanai gali ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti talentingus žaidėjus abiejų komandų gretose.

Matyt, italų futbolas iš tikrųjų yra labai nuobodus, nors ištikimiausi "Azzurri" gerbėjai bando įrodyti kitaip.
[imgcr]http://img651.imageshack.us/img651/9455/miniaz.jpg[comment]"Minia šėlsta."[/comment]












8.Futbolo laidos
Futbolo laidos, kuriose diskutuoja buvę profesionalai, ekspertai yra geriausias dalykas, jei šeštadienio vakarą lieki namuose.

Italijoje labiau vertinamas stilius, o ne turinys, tad apie futbolą šneka gražios, tačiau jokios nuomonės neturinčios moterys.

Anglai nėra prieš moteris futbole, tačiau ko Jūs norėtumėte klausytis diskusijoje apie "Hull" ekipos šansus išlikti "Premier" lygoje: Alano Hanseno ar Danielle Lloyd (pasinaudokite "Google" vaizdų paieška - aut. past.)? Būtent.

9.Konspiracijos teorijos
Pralaimėjimai niekada nėra klubo kaltė. Italijoje ekipų treneriai ir žaidėjai nesėkmės atveju yra pasirengę pradėti šnekas apie keisčiausias ir mažiausiai tikėtinas konspiracijų teorijas.

Nepaisant to, iliuzijose gyvenantys "Seria A" fanai "catenaccio" vis dar laiko geriausiu futbolo stiliumi.

10.Smurtas
Anglijos futbolo fanai gali būti aršūs, tačiau didžioji jų dauguma rankas ir kojas laikys prie savęs stadione ir už jo ribų.

Italų futbolas, deja, nesugeba susidoroti su smurtu prieš ir po rungtynių - prieš kelerius metus nacionalinis čempionatas buvo laikinai sustabdytas, po to kai policijos pareigūnas žuvo per "Catania" - "Palermo" susitikimą - plastmasinės kėdės yra dažnai naudojamos kaip ginklai.