"Žalgiris" minimalia persvara įveikė "Neman" © Eurofootball.lt
Šeštadienį vakare Vilniaus "Sportimos" manieže sezonui besirengiantis "Žalgiris" draugiškose rungtynėse 1-0 įveikė lietuvio Liudo Rumbučio treniruojamą Gardino "Neman" iš Baltarusijos.

"Žalgiris" 1 - 0 "Neman"
29' [1 - 0] Pawel Drumlak

"Žalgiris": Šetkus (Rapalis); Kazlauskas (Choruži), I.Steško, Ngapunu, Lukoševičius (Aleksa); Lemežis (Krukovski), A.Steško (Vilėniškis), Ostap (Veikutis), Drumlak (Romašovas), Puotkalis (Morinas); Bania (Poderis)

Rungtynes "Žalgiris" pradėjo gana neįprastos sudėties, o komandos sudėtyje debiutavo peržiūroje dalyvaujantys du legionieriai iš Lenkijos - "Cracovia" klube praėjusiais metais žaidę kartą savo šalies rinktinei atstovavęs saugas Pawelas Drumlakas ir puolėjas Piotras Bania.

Susitikimo pradžioje ekipoms sunkiai sekėsi priartėti prie varžovų vartų ir pavojingesnių atakų nei viena nei kita vienuolikė nesurengė.

Vis dėlto pirmąjį įvartį sužaidus beveik pusvalandį pavyko įmušti žalgiriečiams - smūgiu iš maždaug 18 metrų įmušė "Žalgirio" peržiūroje dalyvaujantis lenkas Pawelas Drumlakas. "Neman" netrukus atsakė baudos smūgiu, po kurio turėjo padirbėti Ernestas Šetkus, tačiau apskritai "Žalgirio" vartininkui didesnių problemų iki pertraukos nesukėlė.

Arčiausiai tikslo antrajame kėlinyje vis tik buvo žalgiriečiai. Sužaidus valandą po Bertrando Ngapunu perdavimo iš krašto šimtaprocentinės galimybės įmušti nepasinaudojo galva į vartus laisvas nepataikęs Eimantas Poderis, tuo tarpu 70 minutę po pastarojo smūgio iš toli kamuolys sudrebino "Neman" vartų virpstą, o pakartotiniu bandymu Virmantui Lemežiu galva įmušti nepavyko.

"Žalgiris" išlaikė minimalia persvarą ir iškovojo pirmąją pergalę šiemet rezultatu 1-0.

Po rungtynių pakalbintas "Žalgirio" klubo treneris Mindaugas Čepas pasidžiaugė pergale bei pridūrė, jog šiuo metu komanda sunkiai dirba, tad žaidime jautėsi nuovargis.

Paklaustas apie peržiūroje dalyvaujančius futbolininkus M.Čepas atsakė: "Neblogą įspūdį paliko tik šiandien prie komandos prisidėję legionieriai iš Lenkijos, neturiu priekaištų ir Edvinui Lukoševičiui."

Treneris taip pat pridūrė, jog vasario 22 dieną "Žalgiris" išvyks į stovyklą Kipre, kur tęs pasiruošimą sezonui.

Po atostogų į ekipą grįžęs legionierius iš Kamerūno Bertrandas Ngapunu po mačo sakė, jog ekipoje tvyro draugiškos bei darbingos nuotaikos: "Pergalę lėmė komandinis žaidimas bei sunkus darbas per treniruotes."