"Žalgiris" atsirevanšavo "Ekranui" įspūdingu laimėjimu © Eurofootball.lt
Vienoje įdomiausių „A lygos“ 23 turo dvikovų Vilniaus „Žalgirio“ stadione susitiko antrą ir trečią vietas užimančios komandos – vietos „Žalgiris“ ir Panevėžio „Ekranas“. Permainingose ir gražiose rungtynėse pergalę rezultatu 4-1 iškovojo žalgiriečiai, kuriems pavyko pasiekti revanšą už birželį vykusią tarpusavio dvikovą Panevėžyje, kai tokiu pačiu rezultatu laimėjo „Ekranas“.

Vilniaus “Žalgirio“ stadionas, 750 žiūrovų
Teisėjas – Gediminas Mažeika
"%c00032" 4 - 1 "%c00033"
5' [1 - 0] Anatoliy Ostap
31' [1 - 1] Marijan Choruži (į savo vartus)
68' [2 - 1] Igoris Morinas
78' [3 - 1] Cvetan Čurlinov
86' [4 - 1] Virmantas Lemežis

“Žalgiris”: Rapalis; Choruži, I.Steško, Lukoševičius, Aleksa (67’ Miliškevičius; Morinas, Ostap, Poderis (35’ Lemežis), Vilėniškis, Bursuc; Kožiak (58’ Čurlinov)

“Ekranas”: Skrupskis (46’ Stefanovič); Gardzijauskas, Rimavičius, Rahn, Padaigis (64’ Gleveckas); Kavaliauskas, Galkevičius, Bička, Varnas (82’ Švelna); Pogreban, Lukšys

“Žalgirio” komandoje šiose rungtynėse nebuvo vieno rezultatyviausių komandos žaidėjų puolėjo Valerijaus Mižigurskio, vietoje kurio antrą mačą iš eilės žaidė slovakas Janas Kožiakas, tuo tarpu Aleksejų Dubiną dešiniame gynybos krašte pakeitė Gerdas Aleksa.

“Ekranas” be jau kurį laiką traumuoto Manto Savėno, antrą susitikimą iš eilės taip pat neturėjo gynėjo Gedimino Paulausko ir saugo Andriaus Šidlausko – vietoje jų žaidė Deividas Padaigis ir Egidijus Varnas, tuo tarpu pasveikęs gynėjas Dainius Gleveckas jau buvo tarp atsarginių.

Jau penktą mačo minutę „Žalgiris“ išsiveržė į priekį po kurioziško įvarčio. Anatolijus Ostapas bandė iš krašto atlikti tolimą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau vartininkas Arvydas Skrupskis suklydo įvertindamas situaciją ir kamuolys atsidūrė „Ekrano“ vartų kampe.

Po įmušto įvarčio šeimininkai užleido iniciatyvą svečiams, tačiau „Ekrano“ atakos nedažnai strigdavo. Rimtesnio darbo Marius Rapalis pirmą kartą turėjo 19 minutę, kai atrėmė Povilo Lukšio smūgį iš baudos aikštelės prieigų. Dar po dviejų minučių „Ekranui“ pakėlus kampinį ir sėkmingai kovojant „antrajame aukšte“ žalgiriečius išgelbėjo nuo vartų linijos galva kamuolį išmušęs Iulianas Bursucas.

„Ekrano“ teritorinė persvara vis didėjo, o „Žalgiris“ varžovų aikštės pusėje neretai klysdavo ir „padovanodavo“ kamuolį varžovams. Sužaidus apie pusvalandį Dominykas Galkevičius iš toli į vartus nepataikė, tačiau netrukus įvartis vis dėlto „pribrendo“, o įmuštas jis buvo taip pat gana kurioziškai. Po vieno iš „Ekrano“ kampinių kilus sumaiščiai baudos aikštelėje kamuolį į savo vartus nukreipė gynėjas Marijanas Choruži.

Tiesa, jau po minutės „Žalgiris“ turėjo puikų šansą vėl atstatyti savo pranašumą, bet Janas Kožiakas, kuriam po kelių bandymų pagaliau pavyko neatsidurti nuošalėje, atsidūręs vienas prieš vieną pataikė į virpstą, o pakartotinis Igorio Morino šūvis į tuščius vartus buvo netaiklus ir kamuolys skriejo virš vartų.

35 minutę laimę iš toli pabandė Eimantas Poderis, kurio smūgis buvo kiek netikslus. Netrukus ne itin sėkmingai rungtyniavusį šeimininkų saugą pakeitė Virmantas Lemežis. Būtent pastarasis 41 minutę turėjo šansą įmušti – po I.Bursuco perdavimo I.Morinas „numetė“ kamuolį galva, ir V.Lemežis apsisukdamas iš arti smūgiavo į vartus, tačiau savo komandą atmušė A.Skrupskis, kuriam dar pavyko atremti ir pakartotinį J.Kožiako bandymą. Dar po minutės V.Lemežis iš maždaug 25 metrų smūgiavo tiesiai į A.Skrupskį. „Klaidų“ pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis 1-1.

Po pertraukos A.Skrupskis į aikštę nebegrįžo – jį vartuose pakeitė Bogdanas Stefanovičius, kuris iš karto turėjo imtis darbo ir iškumščiuoti kamuolį po pavojingo I.Bursuco perdavimo. 49 minutę jau kitoje aikštės pusėje šimtaprocentinę progą pasižymėti turėjo „Ekranas“, bet Deimanas Bička išbėgęs vienas prieš vieną nesugebėjo pergudrauti M.Rapalio ir vartininkas kamuolį sugebėjo nukreipti už galinės linijos.

55 minutę atakos smaigalyje atsidūrė „Žalgirio“ kapitonas I.Morinas, bet po jo reido ir smūgio iš toli kamuolys rikošetu praskriejo šalia virpsto. Vis tik 68 minutę po standartinės padėties I.Morinas įvartį įmušė. Baudos smūgį atlikęs M.Choruži perdavė kamuolį link tolimojo virpsto, o ten dvikovą su varžovu laimėjęs E.Lukoševičius galva atliko perdavimą į baudos aikštelės vidurį, kur likęs laisvas I.Morinas iš arti „sušaudė“ B.Stefanovičių.

Praėjus dar minutei aikštėje po keitimo pasirodęs „Žalgirio“ naujokas makedonas Cvetanas Čurlinovas tiksliu perdavimu suteikė progą V.Lemežiui, tačiau šis atsidūręs prieš vartininką nesėkmingai pataikė į kamuolį. Savo išpuoliu kitoje aikštės pusėje atsakė ir „Ekranas“ – po M.Gardzijausko smūgio kamuoliui atšokus rikošetu jį efektingu šuoliu sugavo M.Rapalis.

74 minutę „Ekranas“ turėjo nuostabią galimybę vėl išlyginti rezultatą, bet po Vitalijaus Kavaliausko reido kairiuoju baudos aikštelės kraštu ir tikslaus perdavimo S.Pogrebanas iš kelių metrų nesugebėjo nuginkluoti M.Rapalio, kuris atmušęs smūgį eilinį kartą išgelbėjo savo komandą nuo didesnių nemalonumų.

Tuo pasinaudojęs „Žalgiris“ 78 minutę įtvirtino savo pergalę po tikslios kontratakos. Gavęs Igorio Morino tikslų tolimą perdavimą C.Čiurlinovas priekyje atsidūrė visiškai laisvas, ir pamatęs iš vartų šiek tiek išbėgusį B.Stefanovičių sugebėjo įspūdingu smūgiu permesti vartininką.

Vėliau netiksliais smūgiais apsikeitė V.Lemežis ir V.Kavaliauskas, o „Ekraną“ nuo įvarčio po I.Bursuco smūgio iš baudos aikštelės krašto išgelbėjo virpstas. „Ekrano“ futbolininkai visiškai sutriko ir iki mačo pabaigos likus keturioms minutėms rezultatas tapo triuškinančiu – nors po perdavimo iš krašto B.Stefanovičius puikiai atmušė A.Ostapo smūgį galva, šalia buvęs V.Lemežis taip pat galva pasiuntė kamuolį į tinklą.

Rungtynių pabaigoje „Ekranas“ dar galėjo pelnyti antrą savo įvartį, bet D.Galkevičiaus smūgiu pritrūko tikslumo, suklydus Igoriui Steško į baudos aikštelę įsiveržusio P.Lukšio ataką atrėmė M.Rapalis, pasižymėti nepavyko ir Tautvydui Švelnai.

„Žalgiris“ iškovojo įspūdingą pergalę rezultatu 4-1 ir atsirevanšavęs varžovams turnyrinėje lentelėje su 45 taškais įsitvirtino antroje pozicijoje. „Ekranas“ surinkęs 41 tašką lieka trečias.