V.Dambrauskas: "Turnyro lentelė sezono gale nemeluoja"

Vilniaus „Žalgiris“ pergalingai užbaigė „SMScredit.lt A lygos“ IV-ąjį ratą. Čempionato lyderiai svečiuose įveikė „Kauno Žalgirį“ rezultatu 2:0 (0:0) ir išlaikė aštuonių taškų atotrūkį nuo „Trakų“.

Sostinės ekipos vyr. treneris Valdas Dambrauskas neabejojo pelnyta pergale ir gailėjosi tik dėl vėlai pelnyto antrojo įvarčio.

„Manau, ir pirmą kėlinį kontroliavo žaidimą. Gal užtruko kiek, kol adaptavomės prie žolės, bet nusiteikimas, noras šiandien buvo. Būna skirtingos rungtynės, kada priešininkas laikosi savo plano, užsidaręs. Nebuvo lengva atidaryti tuos vartus, nors pirmą kėlinį tris – keturis  momentus labai neblogus turėjome, bet vis „Kauno Žalgirio“ žaidėjams pavykdavo blokuoti smūgius, tai mes į vartus nepataikydavome. Jeigu taip toliau žaisime, išlaikysime tą patį intensyvumą, tai laiko klausimas, kada įmušime. Įmušėme antro kėlinio pradžioje, ir tada žaidimas labai atsivėrė. Turėjome ne vieną momentą, gaila, kad nepavyko anksčiau įmušti ir nuraminti žaidimo“, – sakė specialistas.

Jo teigimu, ypač po praleisto įvarčio jautėsi, kad kauniečiams tai lemiamos rungtynės. Varžovai metė viską, ką turėjo, rizikavo, nebežiūrėjo savo vartų saugumo, didelėmis pajėgomis ėjo į priekį, tačiau, nepaisant to, žaidė pirma lygos komanda su paskutine, todėl tereikėjo įrodyti savo pranašumą.

„Turnyro lentelė sezono gale nemeluoja. Jeigu nepavyko komandai surinkti daugiau taškų, vadinasi ji tenai nusipelnė būti. Bet tikrai ji labai įdomi, jauna komanda ir paskutinį ratą sunku suprasti, kaip kai kuriose rungtynėse jie nelaimėjo taškų, nes tikrai žaidė gerą futbolą ir čempionato formatas šioje vietoje buvo vykes. Paskutinės dvi komandos, tiek „Utenis“, tiek „Kauno Žalgiris“ atėmė taškų net iš pirmaujančių komandų ir kova virė iki paskutinio turo. Nebuvo nei vienų lengvų rungtynių, ką turėdavome pernai“, – ar kauniečiai nusipelnė iškristi į žemesnę lygą, svarstė treneris.

Vieno iš įvarčių autorius Saulius Mikoliūnas tvirtino, kad komanda į Kauną važiavo tik laimėti.

„Trys taškai, pergalė pasiekta, ko ir tikėjomės, ko čia ir atvažiavome. Važiuojame namo su geromis nuotaikomis. Per pertrauką treneris prašė kantrybės, sakė, kad, jei išlaikysime tokį pat tempą, tokį nusiteikimą, tai anksčiau ar vėliau įvartis ateis. Žodžiai pasitvirtino, sulaukėme kontratakos, pasinaudojome proga ir pasiekėme įvartį“, – sakė futbolininkas.

Jo nuomone, komandai reikėjo priprasto prie natūralios dangos, prie kitokio kamuolio atšokimo, prie sunkesnės aikštės kokybės. Apsipratus, buvo įmušti du įvarčiai.

„Įmušus visą laiką įtampa nukrenta ir būna truputėlį laisviau žaisti. Nebuvo rungtynės iki pirmo įvarčio. Laikėme koncetraciją iki pabaigos ir nedavėme šanso. Į Kauną visą laiką smagu sugrįžti. Čia smagūs laikai praleisti, kai pats buvau dar jaunas, kai žaidžiau už „FBK Kauną“, tiek ir su rinktine daug rungtynių sužaista. Malonu čia sugrįžti“, – kalbėjo S.Mikoliūnas.