U-17 rinktinė garbingai pralaimėjo rumunams

Pirmadienio vakarą Lietuvos U-17 (2001 m. gimimo ir jaunesni žaidėjai) rinktinė startavo Europos čempionato atrankos varžybose. Svajūno Česnulio auklėtiniai po nesėkmingos rungtynių pradžios su Rumunija buvo arti lygiųjų, bet patyrė nesėkmę.

Susitikimo pradžioje lietuviams teko susidurti su stipria varžovų kamuolio kontrole ir technišku žaidimu, todėl kelis kartus teko stabdyti oponentų išpuolius pražangomis.

Šeštą minutę turnyro šeimininkai išsiveržė į priekį – standartinę padėtį puikiai išnaudojo Antonio Vladas, kuris atitrūko nuo jį ginusių futbolininkų ir prie dešiniojo virpsto tiksliai smūgiavo galva.

Tai rumunų alkio nenumalšino, bet lietuvių vartus ne kartą sėkmingai gelbėjo Kajus Urbietis, kuris atrėmė tiek įvarčio autoriaus, tiek kitų oponentų smūgius.

15 minutę pirmą progą įmušti turėjo Lietuva. Ernestas Andriušis kontratakoje baudos aikštelėje smūgiavo į vartininką.

26 minutę Rumunijai pavyko pasižymėti antrą kartą. Marianas Alexandru prie baudos aikštelės prieigų atliko kokybišką smūgį į tolimąjį vartų kampą ir nepaliko vilčių vartininkui.

Visgi Lietuvos žaidėjai nesiruošė lengvai pasiduoti ir po šešių minučių sušvelnino rezultatą. Linas Zingertas kairiajame atakos krašte gražiai susitvarkė su varžovais, atidavė perdavimą Ernestui Andriušiui, o šis tiksliai smūgiavo į kairįjį kampą.

Po pertraukos abi komandos turėjo progų įmušti, o bene realiausią galimybę lietuvių gretose turėjo L. Zingertas, kai 71 minutę atliko smūgį šalia virpsto. Tačiau mūsų ekipai nepavyko palaužti Rumunijos gynybos užtvarų ir varžovai iškovojo tris taškus.

„Turėjome labai prastą pirmąjį kėlinį. Vaikinai „perdegė“ ir didžiulis noras padarė savo. Visiškai nepavyko apsiginti per standartines situacijas, lengvai leidome varžovams sukurti progas įmušti įvartį. Vaikinai stengėsi negailėdami savęs ir yra nusiminę, dabar ruošiamės kitoms dvejoms rungtynėms“, – sakė rinktinės treneris S. Česnulis.

Kitas 10-os atrankos grupės rungtynes Lietuva žais po trijų dienų su Austrijos rinktine, kuri pirmojoje dvikovoje nugalėjo Liuksemburgą 2:1.

Rungtynių statistika:

Rumunija U-17 – Lietuva U-17 2:1 (2:1)
Mogosoaia futbolo centras, Bukareštas
Teisėjas – Kai Erik Steen (Norvegija)
Įvarčiai: 6 min. A. Vlad (1:0), 26 min. M. Alexandru (2:0), 32 min. E. Andriušis (2:1).
Įspėti: 8 min. R. Rasimavičius (Lietuva), 43 min. P. Jorgensen (Lietuva), 74 min. A. Vlad (Rumunija).

Lietuva U-17: Kajus Urbietis, Rokas Rasimavičius, Benas Šatkus, Valdas Paulauskas, Augustinas Klimavičius, Vilius Piliukaitis, Karolis Žebrauskas, Ernestas Andriušis (77 min. Eugene Park), Linas Zingertas, Tomas Kačerauskas (68 min. Vakaris Kalėda), Egidijus Dusevičius (41 min. Patrick Jorgensen). Atsargoje: Povilas Survila, Žygimantas Baltrūnas, Deimantas Rimpa, Benediktas Butler, Gytis Makauskis, Lukas Juodkūnaitis.