Tvirtus žingsnius pusfinalio link žengė "Barcelona" ir "Chelsea" © Eurofootball.lt
Trečiadienį sužaistos dar dvejos UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio rungtynės.

Vietą pusfinalyje praktiškai užsitikrino "Barcelona" ekipa, savo aikštėje net 4-0 sutriuškinusi pajėgiausią Vokietijos klubą Miuncheno "Bayern".

Katalonams dvikova prasidėjo labai sėkmingai - nesužaidus nė 10 minučių po aštraus Samuelio Eto'o perdavimo kamuolį į tinklą pažeme iš dešiniosios baudos aikštelės pusės pasiuntė argentinietis Lionelis Messi.

Tačiau tai tebuvo pradžia - dar po kelių akimirkų abu futbolininkai apsikeitė rolėmis ir šį kartą Eto'o nestipriu smūgiu iš panašios vietos nuginklavo Hansą Jorgą Buttą.

38 minutę kataloniečiai pelnė ir trečią įvartį, kai po Thierry Henry reidio kairiuoju kraštu iš kelių metrų antrąkart pasižymėjo Messi, o ketvirtą kartą kamuolys "Bayern" vartų tinkle atsidūrė po Henry smūgio 43 minutę. Verta pažymėti, jog tai buvo penkiasdešimtasis prancūzo karjeros įvartis Čempionų lygoje.

Po didžiosios pertraukos vaizdas nesikeitė - "Barcelona" ir toliau dominavo, tačiau persvaros padidinti nebesugebėjo.

Tam sukliudė vartininkas Buttas, atrėmęs pavojingą Messi smūgį, bei Andresas Iniesta, nepataikęs į vartus.

Didelį žingsnį pusfinalio link žengė ir Londono "Chelsea" vienuolikė, išvykoje sugebėjusi rezultatu 3-1 įveikti puikią sportinę formą demonstravusį "Liverpool".

Šeimininkai pirmavo po to, kai 6 minutę po Alvaro Arbeloa perdavimo iš dešiniojo krašto kamuolį į tinklą iš 9 metrų pasiuntė puolėjas Fernando Torresas.

Svečiai nesutriko ir galėjo atstatyti pusiausvyrą, tačiau dvi puikias progas vėjais paleido Didier Drogba.

Nepaisant to, 39 minutę Guuso Hiddinko auklėtiniai pasiekė savo, kai po kampinio kamuolį į tinklą galva pasiuntė gynėjas iš Serbijos Branislavas Ivanovičius.

"Liverpool" galėjo į tai atsakyti staigiu įvarčiu, bet gynėją suklaidinęs ir vienas prieš vartininką iššokęs Dirkas Kuytas nesugebėjo nuginkluoti Petro Cecho.

Po didžiosios pertraukos "Chelsea" turėjo iniciatyvą ir nors iš pradžių Didier Drogba bandymą nuo vartų linijos atmušė gynėjas Jamie Carragheris, 62 minutę Londono klubas pelnė antrą įvartį - ir vėl po kampinio pasižymėjo Ivanovičius.

Tai dar nebuvo pabaiga - 67 minutę po Florento Malouda reido kairiuoju kraštu trečią įvartį komandai iš arti įmušė ir "Liverpool" į gilų nokdauną pasiuntė Drogba.

Šeimininkai mėgino surengti lemiamą šturmą, bet jų bandymai vaisių nedavė - "Chelsea" be didesnių problemų atsilaikė bei prieš atsakomąjį mačą Londone įgijo solidžią persvarą.

"Barcelona" 4 - 0 Miuncheno "Bayern"
9' [1 - 0] Lionel Messi
12' [2 - 0] Samuel Etoó
38' [3 - 0] Lionel Messi
43' [4 - 0] Thierry Henry

"Liverpool" 1 - 3 Londono "Chelsea"
6' [1 - 0] Fernando Torres
39' [1 - 1] Branislav Ivanovic
62' [1 - 2] Branislav Ivanovic
67' [1 - 3] Didier Drogba