Triuškinanti "Man Utd" ir sunki "Arsenal" pergalė © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos „Premier“ lygos pirmenybėse buvo sužaistos septynerios 32-ojo turo varžybos. Labai sunkią pergalę paskutinėmis minutėmis išplėšė „Arsenal“, tuo tarpu „Man Utd“ namie sutriuškino „Aston Villa“.

Taip pat oficialiai paaiškėjo, kad „Derby“, po lygiųjų su „Fulham“, jau iškrito į žemesnįjį „Championship“ divizioną. Be to, „Birmingham“ ir „Sunderland“ pasiekė svarbias pergales ir dar labiau atitolo nuo iškritimo zonos, o „Portsmouth“ susitvarkė su „Wigan“. „Reading“ ir „Blackburn“ mačas pasibaigė be įvarčių.

Vienas iš pretendentų iškristi į žemesniąją lygą „Bolton“ klubas namuose susikovė su ilgą laiką čempionate pirmavusiu sostinės Londono „Arsenal“ klubu. Lietaus permirkytoje aikštėje pirmieji į priekį išsiveržė aikštės šeimininkai, kai po puikaus Gretaro Steinssono perdavimo galva kamuolį į tinklą pasiuntė saugas Matthew Tayloras.

Sužaidus pusvalandį „Arsenal“ buvo šokiruotas, kai Abou Diaby atvira koja atakavęs islandą G.Steinssoną prieš save išvydo raudoną kortelę ir „kanonieriai“ buvo priversti daugiau nei valandą žaisti dešimtyje.

Tačiau Arsene`o Wengero auklėtiniai nepasimetė, o atvirkščiai, susiėmė ir vos nepasiekė išlyginamojo įvarčio, kai po Kolo Toure smūgio kamuolys atsitrenkė į Williams Gallas ir po rikošeto praskriejo greta vartų.

Vis dėlto artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos į „Arsenal“ vartus krito ir antrasis įvartis. Saugas Mathieu Flamini neryžtingai sužaidė, ir kamuolys atiteko buvusiam „Portsmouth“ žaidėjui M.Taylorui, kuris tiksliu smūgiu privertė kapituliuoti Manuelį Almunia.

Rodėsi, kad jau viskas aišku, ir „Arsenal“ pralaimėjo lenktynes kovoje dėl čempionų titulo. Bet tai buvo dar ne vakaras. Sužaidus valandą po Cesco Fabregaso pakelto kampinio link tolimojo virpsto atbėgęs kapitonas W.Gallas smūgiu galva sušvelnino rezultatą.

Dar po šešių minučių visų netikėtumui net ir turėdami kiekybinę persvarą „ristūnai“ sugebėjo iššvaistyti turėtą pranašumą, kai Alexandrą Hlebą pargriovė Gary Cahillas, o 11 metrų baudinį sėkmingai realizavo olandas Robinas van Persie.

Netrukus ilgą laiką traumą gydęsis puolėjas galėjo pasižymėti ir dubliu, kai po keitimo pasirodęs Theo Walcottas perdavė jam kamuolį, bet R.van Persie smūgiavo virš vartų. Vis tik pačioje mačo pabaigoje svečiams pavyko išplėšti sensacingą pergalę. Po C.Fabregaso smūgio kamuolys nuo gynėjo Jlloydo Samuelio įskriejo įvartus, ir net vartininkas Ali Al Habsi buvo bejėgis toje situacijoje: 2-3.

Kitose varžybose „Old Trafford“ stadione vietos „Man Utd“ susikovė su jau ketveriose rungtynėse pergalės pasiekti nesugebančia Birmingemo „Aston Villa“ ekipa. 5-ąją susitikimo minutę kamuolys atšoko „United“ puolėjui Wayne`ui Rooney, ir po jo smūgio Stilianas Petrovas išmušė kamuolį lėkusį į vartus.

Dar po penkių minučių sekė labai pavojingas momentas, kai po Michaelo Carricko perdavimo kamuolį gavęs Cristiano Ronaldo prasimetę jį labiau link vidurio, bet jo smūgį pažeme atrėmė vartininkas Scottas Carsonas.

Bet ilgai laukti nereikėjo. 17-ąją minutę portugalų burtininkas pelnė fantastiško grožio įvartį. Po atlikto kampinio kamuolys atšoko C.Ronaldo, kuris sukryžiavęs kojas efektingu smūgiu pasiuntė kamuolį gynėjui pro klyną ir tuo pačiu į vartus.

Bet po kelių akimirkų pirmąją savo progą turėjo ir „Aston Villa“, kai puolėjas Johnas Carew pabandė užklupti nepasiruošusį Tomašą Kuščaką, bet jo smūgis į tolimąjį vartų kampą buvo kiek netikslus.

Prabėgus kiek daugiau nei pusvalandžiui Mančesterio futbolininkai padvigubino rezultatą. 33-iąją minutę C.Ronaldo „kaip ant lėkštutės pakabino“ kamuolį link tolimojo virpsto esančiam puolėjui Carlosui Tevezui, kuris griūdamas galva „sušaudė“ S.Carsoną.

Antrasis kėlinys prabėgo labai greitu tempo. Sužaidus tris minutes W.Rooney susižaidęs „sienele“ su C.Tevezu buvo išvestas vienas prieš vieną, bet pažeme mušė labai greta virpsto. Iš karto kitoje aikštės pusėje iškilo pavojaus gaisras prie T.Kuščako ginamų vartų, kai pabėgusiam Shaunui Maloney po smūgio į tolimąjį vartų kampą pritrūko vos kelių centimetrų.

51-ąją minutę po „Man Utd“ gražios kombinacijos Paulas Scholesas pasiuntė kamuolį link tolimojo virpsto, ir ten buvusio portugalo C.Ronaldo smūgis buvo blokuotas. Bet jau po kelių akimirkų buvo įmuštas ir trečiasis įvartis.

Ryanas Giggsas perdavė kamuolį C.Ronaldo, šis efektingu perdavimu kulnu jį pasiuntė W.Rooney, ir anglas atsitvėręs nuo gynėjo apsivarė S.Carsoną ir pasiuntė kamuolį į tuščius vartus. Po šio momento svečiai iš Birmingemo turėjo dvi geras progas įmušti.

Pirma S.Maloney kairiajame krašte susitvarkęs su gynėju stipriai mušė į vartus, ir lenkas T.Kuščakas pirštų galais nukreipė kamuolį į skersinį. 60-ąją minutę bulgaras S.Petrovas galingu „šūviu“ iš toli siuntė kamuolį virš vartų.

Po trijų minučių Owenas Hargreavesas iš dešiniojo krašto skersavo kamuolį į baudos aikštelę, kur argentinietis C.Tevezas smūgiu galva nesėkmingai mušė į tolimąjį vartų kampą. Dar po poros akimirkų po C.Tevezo perdavimo W.Rooney nestabdydamas smūgiavo į vartus, bet kamuolys atsimušė į virpstą.

Likus žaisti 20 minučių „Man Utd“ dar labiau pažemino „Villa“ pelnydami ketvirtą įvartį. Po C.Ronaldo perdavimo kairiajame krašte laisvas buvęs W.Rooney nestipriu, bet tiksliu smūgiu artimąjį kampą atliko dublį.

77-ąją minutę šiandien labai aktyviai žaidęs W.Rooney po M.Carricko perdavimo slysdamas vėl pelnė įvartį, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę. Artėjant mačui prie pabaigos W.Rooney dar kartą pabandė įrodyti savo meistriškumą, bet permesti kamuolį per S.Carsoną jam taip ir nepavyko.