Titulą gynęs "Hearts" eliminuotas iš Škotijos taurės © Eurofootball.lt
Škotijos taurės nugalėtojų titulą ginantis Edinburgo "Hearts" savo pasirodymą šiemetiniame turnyre baigė aštuntfinalyje - Valdo Ivanausko treniruojamas "lietuviškasis" klubas svečiuose rungtynėse prieš "Dunfermline" praleido įvartį paskutinę minutę ir buvo eliminuotas iš varžybų.

Sostinės klubo startinėje sudėtyje vėl nebuvo Škotijos rinktinės vartininko Craigo Gordono, kuris šį kartą liko tarp atsarginių, traumuotą gynėją Christophe'ą Berrą pakeitė Ibrahimas Tallis, o saugų linijoje debiutavo ganietis Laryea Kingstonas. Iš lietuvių nuo mačo pradžios į aikštę išbėgo Marius Žaliūkas ir Saulius Mikoliūnas.

Pirmajame kėlinyje nei viena komanda neturėjo rimtesnių progų, o aktyvesni buvo svečiai, kurie per pirmąsias keletą minučių uždirbo tris kampinius ir taip pat prašė skirti 11 metrų baudinį už pražangą prieš S.Mikoliūną, tačiau mačo arbitras Michaelas McCurry taisyklių pažeidimo nefiksavo.

Po pertraukos žaidimas pasidarė kiek atviresnis ir kėlinio pradžioje "Dunfermline" Stevie Crawfordas pataikė į varžovų gynėją, o kitoje aikštės pusėje Michalo Pospišilo smūgiuotą kamuolį sugavo vartininkas Dorusas De Vriesas.

Šeimininkų vartų sargais ypatingai turėjo darbo kėlinio viduryje - iš pradžių A.Driverio smūgį dar atrėmė gynėjas, bet vėliau D.De Vriesui teko atmušti pavojingą S.Mikoliūno šūvį, ir M.Pospišilo bei M.Žaliūko bandymus galva. "Dunfermline" atsakė netiksliu Jimo Hamiltono smūgiu, o "Hearts" gretose progų turėjo aikštėje po keitimo pasirodę Edgaras Jankauskas ir Romanas Bednaras, bet jų bandymai įmušti tikslo nepasiekė.

Vis dėlto rungtynių pabaiga svečių komandai susiklostė tragiškai. Ketvirtą pridėtinio laiko minutę "Dunfermline" uždirbo baudos smūgį ir po perdavimo į baudos aikštelę Joe Hamillas atmetė kamuolį prie tolimojo virpsto, kur buvęs Scottas Wilsonas galva nuginklavo Steve'ą Banksą ir išplėšė šeimininkams pergalę bei kelialapį į ketvirtfinalį.

Iš taurės varžybų aštuntfinalyje taip pat pasitraukė dar du Škotijos "Premier" lygos klubai - "Falkirk", kurį namuose 3-0 sutriuškino žemesni diviziono "St. Johnstone", ir "Dundee Utd", pralaimėjęs dvikovą prieš "Dundee Utd". Kovas baigė ir praėjusių metų finalininkas "Gretna" klubas, kuris svečiuose turėjo pripažinti Edinburgo "Hibernian" pranašumą.

Vietą ketvirtfinalyje išsikovojo ir "Motherwell", antro diviziono "Partick Thistle" bei "Queen of South". Dėl paskutinio kelialapio sekmadienį susikaus žemesnės lygos "Livingston" ir šalies čempionas bei dabartinis pirmenybių lyderis Glazgo "Celtic".