Šlovė arba nusivylimas: Vokietija - Argentina (FOTO, VIDEO)

Mėnesį laukta kova įvyks šiandien. 2014 metų pasaulio čempionate galiausiai paaiškės stipriausia rinktinė, o ja pretenduoja tapti Vokietija ir Argentina.

Vokietija – Argentina

Stadionas: „Maracana“ (Rio de Žaneiras)

Teisėjas: Nicola Rizzoli (Italija)

Data ir laikas: 2014-07-13, 22 val.

Tai bus trečias pasaulio čempionato finalas, kuriame susitinka argentiniečiai ir vokiečiai. 1986 metais Argentina paliko be taurės tuometinę Vakarų Vokietiją, tačiau vos po keturių metų vokiečiai atsirevanšavo už skaudų pralaimėjimą.

Vokietija

Vokiečių rinktinė pagaliau pasiekė ilgus metus lauktą finalą, tačiau liko dar vienas pats svarbiausias žingsnis. „Die Mannschaft“ pasaulio čempionato taurę į viršų yra kėlusi tris kartus – 1954, 1974 ir 1990 metais.

Savo kelią šiose planetos pirmenybėse vokiečiai pradėjo G grupėje, kurioje nebuvo silpnų varžovų. Pirmajame susitikime laukė Portugalijos futbolininkų išbandymas ir jis buvo įveiktas itin lengvai – triuškinanti pergalė rezultatu 4-0.

Kiek vėliau taip lengva nebuvo. Antrajame mače vokiečiai susigrūmė su Gana ir tik rekordininko Miroslavo Klose dėka iškovojo lygiąsias, 2-2. Paskutinėse rungtynėse Vokietijos vienuolikė tik minimaliu skirtumu palaužė JAV, tačiau užsitikrino pirmąją vietą grupėje.

Vokietijos aštuntfinalyje laukė lengvesnė kova, nes varžovas buvo Alžyras. Joachimo Lowo treniruojama ekipa per pagrindinį rungtynių laiką nesugebėjo įveiki afrikiečių, todėl laukė pratęsimas, o jame rezultatu 2-1 galiausiai įrodė pranašumą prieš varžovus.

Ketvirtfinalyje vokiečiams teko paprakaituoti, nes jų laukė susitikimas su Prancūzija. 13-ąją minutę centro gynėjo Matso Hummelso įvartis lėmė rinktinės patekimą į pusfinalį, kuriame susigrūmė su turnyro šeimininkais brazilais.

Po šios dvikovos pasaulis buvo šokiruotas, kuomet Vokietija rezultatu 7-1 pažemino pačius šeimininkus. Įspūdinga rungtynių pradžia vokiečiams jau per pirmąjį pusvalandį leido į varžovų vartus pelnyti net penkis įvarčius.

J.Lowas prieš finalą neturi jokių problemų su sudėtimi ir visi pagrindiniai žaidėjai galės pasirodyti „Maracana“ stadiono aikštėje.

Argentina

Ko nepavyko padaryti legendiniam Diego Maradonai 2010 metais, ta padarė Alejandro Sabella. Po 28 metų pertraukos Argentina ir vėl žaidžia pasaulio čempionato finale, kuriame pavyko triumfuoti du kartus – 1978 ir 1986 metais.

Tuo tarpu Argentinai žygį link pasaulio čempionato finalo teko pradėti nuo F grupės. Jų varžovai nebuvo tokie stiprūs, kokie buvo vokiečiams, tačiau argentiniečiai grupėje turėjo vargo. Pirmasis susitikimas su Bosnija ir Hercegovina pasibaigė pergalingai, 2-1.

Antrajame mače laukė Iranas, kuris atrodė lengviausiai įveikiamas, bet Pietų Amerikos komandai juos nugalėti pavyko tik minimaliu skirtumu. Pergalingą įvartį pačioje rungtynių pabaigoje pelnė Lionelis Messi, kuris spindėjo visose grupės etapo rungtynėse.

Paskutinėse rungtynėse „La Albiceleste“ ginklus surėmė su Nigerija. Šiame susitikime įvarčių netrūko, tačiau nigeriečiams vieno pritrūko ir Argentina rezultatu 3-2 iškovojo pergalę ir kelialapį į aštuntfinalį.

Po grupių etapo argentiniečių laukė Šveicarija. 90 minučių šioje kovoje taip pat neužteko ir rinktinės žaidė pratęsimą, kuris sėkmingiau susiklostė būtent Argentinai. Šį kartą pergalingai per pratęsimą pasižymėjo Angelis Di Maria.

Ketvirtfinalyje A.Sabellos auklėtiniai grūmėsi prieš grėsmingai atrodančią Belgiją. Ankstyvas Gonzalo Higuaino įvartis lėmė dar vieną minimalią argentiniečių pergalę, kuri garantavo patekimą po 24 metų pertraukos į pusfinalį.

Argentinos futbolininkai pusfinalyje išvengė brazilų ir vokiečių, tačiau jų laukė 2010 metų pasaulio čempionato vicečempionai olandai. Šioje dvikovoje ne tik nepakako 90 minučių, bet ir prireikė 11 metrų baudinių serijos, o jos herojumi tapo Sergio Romero, kuris atrėmęs du Olandijos žaidėjų smūgius išvedė rinktinę į finalą.

Argentiniečių strategas prieš finalą turi vieną problemą, tačiau pakankamai skaudžią. Traumą patyręs Angelis Di Maria greičiausiai bus priverstas praleisti lemiamą dvikovą prieš Vokietiją, nors žiniasklaidoje yra kalbama ir apie tai, jog Madrido „Real“ saugas vis dėlto galės žaisti Rio de Žaneire.

Sergio Romero

Pablo Zabaleta – Martin Demichelis – Ezequiel Garay – Marcos Rojo

Lucas Biglia – Javier Mascherano – Enzo Perez

Lionel Messi – Gonzalo Higuain – Ezequiel Lavezzi

Tarpusavio istorija

Argentina ir Vokietija pasaulio čempionate per visą istoriją jau susitiko šešis kartus, o du sykius iš jų – finale. Statistika – vokiečių pusėje. Jie prieš argentiniečius iškovojo tris pergales, o tuo metu pastarieji tik sykį nugalėjo „Die Mannschaft“. Taip pat dveji susitikimai pasibaigė lygiosiomis.

Pirmosios rungtynės pasaulio čempionate tarp šių rinktinių įvyko 1958 metais  grupių etape. Tuomet Vokietija rezultatu 3-1 įrodė savo pranašumą. Po aštuonerių metų šios komandos ir vėl susitiko pirmajame pirmenybių etape ir rungtynės baigėsi be įvarčių.

1986 metais tarp Vokietijos ir Argentinos laukė išskirtinė dvikova – finalas, kuriame argentiniečiai rezultatu 3-2 palaužė europiečius ir tapo pasaulio čempionais. Vos po keturių metų šios rinktinės ir vėl susitiko finale, tačiau šį kartą sėkmė lydėjo vokiečių futbolininkus. 85-ąją minutę 11 metrų baudinį realizavęs Andreasas Brehme išplėšė pergalę.

2006 metais Vokietijoje įvykusiame pasaulio čempionate likimas ir vėl suvedė Argentiną bei Vokietiją. Šioje dvikovoje prireikė 11 metrų baudinių serijos, kurioje triumfavo turnyro šeimininkai. Paskutinės rungtynės buvo žaidžiamos Pietų Afrikoje, kuomet taip pat ketvirtfinalyje vokiečiai rezultatu 4-0 pažemino dar tuomet Diego Maradonos vadovaujamą komandą.

Įvarčių santykis – Vokietijos rinktinės pusėje. Per visas šešerias rungtynes buvo pelnyta 16 įvarčių, tačiau vokiečiai pelnė 11 įvarčių, o jo oponentai – 5.

Lyderių dvikova

Thomasas Mulleris – neabejotinas Vokietijos rinktinės lyderis, kuris varžovų vartus šiame pasaulio čempionate nubaudė jau penkis kartus. Miuncheno „Bayern“ puolėjas turi išskirtinę uoslę aikštėje ir dažniausiai realizuoja visas komandos draugų sukurtas progas, tačiau tą gali padaryti ir pats, nes per sužaistas šešerias rungtynes jis atliko tris rezultatyvius perdavimus.

Lionelis Messi – Argentinos rinktinės žvaigždė, lyderis ir kapitonas. „Barcelona“ klubo žaidėjui galiausiai pavyko prabilti ir rinktinėje, kurią atvedė iki finalo. L.Messi pelnė keturis įvarčius ir atliko pergalingą perdavimą Angeliui Di Maria. Argentinietis, nepaisant savo sudėjimo, yra varžovų siaubas. Puolėjas pasižymi išskirtiniu kamuolio valdymu ir dažniausiai įvarčiais besibaigiančiais prasiveržimais. Vokietija norėdama apsiginti prieš šį futbolininką turės gintis itin atidžiai ir komandiškai.