Šeštajame Futsal A lygos ture - įvarčių lietus

Savaitgalį šalies arenose sužaistos „Betsafe A lygos“ keturios kovos, per kurias buvo įmušti 33 įvarčiai.

Įspūdingą pergalę pasiekė Vilniaus „Turbotransfers“, kurie Mažeikiuose vienuolikos įvarčių rungtynėse iškovojo pirmąją sezono pergalę. Šios ekipos narys Mantas Makutunovičius pasiekė sezono rekordą – jis tapo pirmuoju lygos futbolininku, pasižymėjusiu bent penkis kartus per vienas rungtynes.

Mažeikių VIP – Vilniaus „Turbotransfers“ 3:8 (0:2)

Ramiai prasidėjusiose rungtynėse toks įvarčių lietus buvo sunkiai įsivaizduojamas. Mantas Makutunovičius ir Edvinas Mučinis iki pertraukos savo įvarčiais turbotransferiams sukūrė dviejų įvarčių persvarą.

Žymiai įdomesnis buvo antrasis kėlinys, kuriame mažeikiečiai dar bandė kibti į atlapus, bet galiausiai jiems neužteko jėgų.

„Labai sunku žaisti, kai su komanda susitinki tik prieš rungtynes. Atrodo, žaidžiam geriau nei pernai, žaidžiam su stipresnėmis komandomis, tačiau akivaizdžiai mums trūksta praktikos.

Aišku, trūksta ir įvarčių. Sėkmė šioje sezono fazėje dar ne mūsų pusėje. Kita vertus, prie tos mūsų nesėkmės labai stipriai prisidėjo ir stebuklus išdarinėjęs jų vartininkas“, – sakė mažeikiškis Edvinas Blažys.

Po Arūno Šteino įvarčio antrojo kėlinio viduryje VIP atsilikimą sušvelnino iki 2:3, tačiau tuomet savo šou pratęsė M.Makutunovičius, kuris prie dviejų jau anksčiau pelnytų įvarčių pridėjo dar tris. Penki įvarčiai – nuo šiol naujasis šio sezono rekordas.

„Po nesėkmingos sezono pradžios į Mažeikius važiavome tik pergalės. Reikia pasidžiaugti, kad viskas, ką buvome suplanavę – gavosi kuo geriausiai. Puikiai pasinaudojome standartais. Mano paties trys įvarčiai buvo įmušti po standartinių situacijų“, – po rungtynių sakė šio turo lygos MVP.

M.Makutunovičius šiuo rezultatu pasiekė asmeninį rekordą A lygoje. Tiesa žemesniame divizione per vienas rungtynes yra pasižymėjęs net 10 kartų.

Įvarčiai: M.Šluta, A.Šteinas, D.Paulauskas; M.Makutunovičius 5, E.Mučinis 2, J.Gulbinas.

Vilniaus VDA – Gargždų „Pramogos – SC“ 3:5 (1:3)

Nors Gargždų ekipos treneris Tomas Tamošauskas su tuo nesutinka, tačiau jo treniruojamai komandai rungtynės su Vilniaus VDA nebuvo lengvos. Apskritai, vilniečiai galutinį dvikovos rezultatą vadina nedėsningu ir tikina, jog jų ekipa nusipelnė bent taško.

Apie viską iš pradžių. Dar prieš rungtynes T.Tamošauskas įspėjo auklėtinius, kad šie nesitikėtų lengvos kovos dėl to, kad VDA Gargždų ekipai nėra paranki varžovė. Vis tik, jo auklėtiniai trenerio neišgirdo.

„Pradėjome gana vangiai, greitai prasileidome įvartį. Gerai, kad susigriebėme, pradėjome ilgiau kontroliuoti kamuolį ir susikūrėme ne vieną gerą progą įvarčiui pelnyti. Trys progos virto įvarčiais“, – sakė du įvarčius pelnęs Aurimas Skurdelis.

Vos prasidėjus antrajai rungtynių daliai Algimantas Bačanskis įformino dublį bei svečių ekipos persvara išaugo iki trijų įvarčių. VDA tai nebuvo priežastis nuleisti rankas.

„Antras kėlinys buvo dar sunkesnis, tarpais žaidimas buvo chaotiškas. Gerai, kad pavyko palaikyti aukštą tempą ir visas rungtynes varžovus spausti. Treneris minėjo, kad VDA komandos žaidėjai ginasi asmeniškai, todėl gavome nurodymus tam tikruose epizoduose žaisti vienas prieš vieną. Tai visai neblogai pavyko“, – pasakojo A.Skurdelis.

Įpusėjus antrajam kėliniui, švieslentė rodė dviejų „Pramogos – SC“ ekipos persvarą. Dar po šešių minučių vilniečiai vartininką pakeitė penktu žaidėju. Toks sprendimas davė greitų vaisių – Artūras Žarnovskis įvarčiu priartino savo komandą iki minimalaus skirtumo.

Likus dvylikai sekundžių iki rungtynių pabaigos VDA turėjo šansą išsigelbėti, tačiau smūgis nepavyko, o atsakomasis iš savo aikštės – tapo pergalingu.

„Apmaudu. Manau, kad lygiosios nebūtų neteisingas rezultatas. Paskutinę ataką taip pat privedėme iki smūgio ir realios galimybės įmušti. Manau, kad per rungtynes abi komandos panašiai sukūrė gerų progų, tačiau mūsų realizacija sušlubavo, o gargždiškiai progas vertė įvarčiais. Viskas paprasta – kas geriau pasinaudoja progomis, tas laimi“, – dėstė A.Žarnovskis.

„Mano nuomone, laimėjome pelnytai. Kaip ir visais kitais kartais“, – kitokią nuomonę turėjo A.Skurdelis.

Įvarčiai: A.Žarnovskis 2, E.Vainoras (į savo vartus); A.Skurdelis 2, A.Bačanskis 2, V.Pocevičius.

Vilniaus „Bekentas“ – Kauno „Vytis“ 2:6 (0:4)

Prieš kelias dienas Kauno „Vytis“ išplatino pranešimą, jog komandą palieka vyriausiasis treneris ir trys svarbūs ekipos žaidėjai. „Bekentui“ tai turėjo būti puikia žinia. Vis tik, „Vytis“ aiškiai parodė, kad tų žaidėjų netektis bent kol kas komandos žaidimui neturės jokios įtakos.

Vilniečiai nuo pat rungtynių pradžios varžovams leido laisvai kontroliuoti kamuolį ir tai buvo jų pati didžiausia klaida. Kauniečiai tuo pasinaudojo per pirmąjį kėlinį išsprendę praktiškai visus klausimus.