"Roma" sumindė savo varžovus © Eurofootball.lt
Sekmadienį Italijos čempionate įvyko likusios aštuonerios 12 turo rungtynės. Vienvaldžiu sezono lyderiu po iškovotos pergalės tapo „Inter“ klubas. Tuo tarpu trečioje vietoje žengianti „Roma“ nepasigailėjo savo varžovų, įmušdama net septynis įvarčius. Dar kartą savo varžovus sutriuškino „Lazio“ klubas, o „Livorno“ ir „Udinese“ po praeito turo nesėkmių sugebėjo atsitiesti ir įtikinamai įveikti savo varžovus.

„Inter“ sunkiose rungtynėse namuose 1-0 įveikė paskutinėje vietoje esantį „Reggina“ klubą.

Milano klubui pergalę nulėmė 4 minutę pelnytas Hernano Crespo įvartis. Gavęs perdavimą iš komandos draugo Patricko Vieira, argentinietis taikliu smūgiu nuginklavo „Reggina“ vartininką. Nepaisant praleisto įvarčio „Reggina“ nepalūžo ir šiose rungtynėse turėjo dvi puikias progas išlyginti rezultatą, tačiau viename epizode šeimininkus išgelbėjo nuo vartų linijos kamuolį išmušęs Walteris Samuelis. Antrajame kėlinyje „Reggina“ netgi sugebėjo įmušti, tačiau teisėjas neįskaitė įvarčio dėl ginčytinos nuošalės.

37 šių rungtynių minutę iš aikštės už komentarus teisėjui buvo pašalintas „Reggina“ treneris Walteris Mazzari ir strategas spaudos konferencijoje po rungtynių aršiai kritikavo arbitrus. Tuo tarpu „Inter“ gretose šiose rungtynėse po mėnesio pertraukos rungtyniavo brazilas Adriano. Žaidėjui buvo skirtas laikotarpis pailsėti ir susigražinti geriausią formą, tačiau puolėjas jau grįžo į pagrindinę sudėtį

„Roma“ ekipa iškovojo įspūdingiausią pergalę šiame sezone, namuose sutriuškinusi „Catania“ komandą rezultatu 7-0.

Svečiai 15 minutę liko dešimtyje po to, kai raudoną kortelę gavo Giuseppe Mascara ir tuo pasinaudoję „Roma“ futbolininkai tiesiog subombardavo varžovų vartus. Christianas Panucci ir Simone Perrotta šiose rungtynėse pelnė po du įvarčius, pasižymėti taip pat sugebėjo Amantino Mancinis, Vincenzo Montella ir Francesco Totti. Prieš pat rungtynių pabaigą „Catania“ liko devyniese, kadangi raudoną kortelę gavo Davide Baiocco.

„Lazio“ įrodė kad praeito turo sėkmė 5-0 prieš „Udinese“ nebuvo atsiktinumas išvykoje 4-1 sutriuškinę „Messina“ klubą, taip pralenkdami šį klubą turnyrinėje lentelėje.

10 minutę Stefano Mauri baudos smūgiu išvedė „Lazio“ klubą į priekį. Visgi šeimininkai antrajame kėlinyje sugebėjo išlyginti rezultatą. 56 minutę teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į svečių vartus ir jį sėkmingai realizavo rezultatyviausias čempionato žaidėjas Christianas Rigano. Tačiau vos po trejų minučių Goranas Pandevas, pasinaudojęs varžovų gynėjų klaidomis, dar sykį išvedė „Lazio“ į priekį.

Sostinės klubo pergalę 82 minutę užtvirtino puikią formą pastaruoju metu demonstruojantis Stefano Mauri. Italo pirmąjį smūgį į vartus atsaugojo varžovų vartininkas, tačiau kamuolys atšoko pas S.Mauri ir antrasis smūgis šįkart įskriejo į vartus. Dar po dviejų minučių Stephenas Makinwa kontratakos metu pelnė ketvirtąjį „Lazio“ įvartį, taip galutinai palaidodamas šeimininkų šansus iškovoti bent lygiąsias.

„Livorno“ ekipa, šįkart žaidusi be Tomo Danilevičiaus, sugebėjo namuose rezultatu 3-0 palaužti „Parma“ komandą.

Šeimininkai į priekį išsiveržė 26 minutę po Marco Pfertzelo įvarčio, o 52 minutę iš aikštės buvo pašalintas rezultatyviausias šio sezono „Parma“ žaidėjas Igoris Budanas ir tuo pasinaudoję „Livorno“ futbolininkai pribaigė savo varžovus pelnydami du įvarčius rungtynių pabaigoje.

„Udinese“ sugebėjo atsitiesti po gėdingo praeito turo 3-0 įveikę „Siena“ ekipą. Udinės ekipą į pergalę vedė Vincenzo Iaquinta, įmušęs du įvarčius bei rezultatyviu perdavimu prisidėjęs prie komandos draugo Gyano Asamoah įvarčio.

„Fiorentina“ sugebėjo rungtynių pabaigoje iššvaistyti savo persvarą rungtynėse su „Ascoli“, kurios baigėsi 1-1. Nors 45 minutę rezultatyviausias praeito sezono „Serie A“ žaidėjas Luca Toni išvedė Florencijos klubą į priekį, 84 minutę Saša Bjelanovičiaus įvartis leido šeimininkų naujajam treneriui Nedo Sonetti debiutinėse rungtynėse džiaugtis iškovotu tašku.

„Chievo“ sugebėjo iššvaistyti dviejų įvarčių pranašumą ir sužaisti lygiosiomis 2-2 namie su „Atalanta“. Nors Veronos klubas po 56 minutę Sergio Pellissierio pelnyto įvarčio pirmavo 2-0, „Atalanta“ sugebėjo atrasti savyje jėgų kovoti ir išlygino rezultatą.

„Torino“ galų gale užbaigė nesėkmingą savo seriją, 1-0 namuose sugebėjęs įveikti „Sampdoria“ ekipą. Šeimininkų pergalė lėmė 80 minutę Alessandro Rosinos pelnytas įvartis nuo 11 metrų atžymos.

Sekmadienio rungtynių rezultatai:

„%c00037“ 1 – 0 „%c00081“
4` [0 – 1] Hernan Crespo

„%c00028“ 7 – 0 „%c00318“
12` [1 – 0] Christian Panucci
19` [2 – 0] Amantino Mancini
24` [3 – 0] Simone Perrotta
40` [4 – 0] Francesco Totti
48` [5 – 0] Christian Panucci
59` [6 – 0] Vincenzo Montella
70` [7 – 0] Francesco Totti

15` ir 89` iš aikštės išvaryti Giuseppe Mascara ir Davide Baiocco („Catania“)

„%c00214“ 1 – 4 „%c00019“
10` [0 – 1] Stefano Mauri
57` [1 – 1] Christian Rigano
59` [1 – 2] Goran Pandev
82` [1 – 3] Stefano Mauri
84` [1 – 4] Stephen Ayodele Makinwa

„%c00213“ 3 – 0 „%c00029“
26` [1 – 0] Marc Pfertzel
71` [2 – 0] Damiano Ferronetti (į savo vartus)
82` [3 – 0] Cristiano Lucarelli

51` iš aikštės išvarytas Igor Budan („Parma“)

„%c00063“ 3 – 0 „%c00080“
19` [1 – 0] Gyan Asamoah
44` [2 – 0] Vincenzo Iaquinta (11m)
79` [3 – 0] Vincenzo Iaquinta

„%c00262“ 1 – 1 „%c00143“
45` [0 – 1] Luca Toni
84` [1 – 1] Sasa Bjelanovic

„%c00068“ 2 – 2 „%c00215“
25` [1 – 0] Andrea Zanchetta
57` [2 – 0] Sergio Pellissier
72` [2 – 1] Ricardo Zampagna
74` [2 – 2] Simone Loria

„%c00251“ 1 – 0 „%c00070“
80` [1 – 0] Alessandro Rosina (11m)