„Riteriai“ neįveikė latvių © JumpStory nuotr.

Išnaudodami rinktinių pertrauką, Vilniaus „Riteriai“ sužaidė kontrolines rungtynes su Daugpilio BFC „Daugavpils“ ekipa, Latvijos aukščiausioje lygoje esančioje šeštoje pozicijoje. Dvikova baigėsi lygiosiomis 1:1, o įvartį „Riteriams“ pelnė po keitimo antrajame kėlinyje pasirodęs Tomašas Vestenickis.

Šiai dvikovai vilniečių strategas Pablo Villaras buvo priverstas ruoštis be į nacionalinę vyrų komandą iškviestų Dominyko Barausko, Artūro Dolžnikovo, taip pat dėl įvairių priežasčių padėti negalėjusių Roko Filipavičiaus, Dmytro Bilonogo bei Tomo Dombrauskio, kurių vietas užėmė ne tik senbuviai, tačiau ir peržiūroje dalyvaujantis puolėjas iš Nigerijos Abuka.

Pati dvikova prasidėjo kiek chaotiškai – „Riteriai“ sunkiai palaikė kamuolį, nemažai klydo, tačiau net ir tai nesutrukdė jiems kurti vieną po kitos progas, o varžovų vartininkui tapti geriausiu žaidėju.

Sužaidus beveik trečdalį pirmojo kėlinio, Abuka atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką, tačiau jo įveikti nesugebėjo. Netrukus Abuka vienas prieš vieną jau išvedė Choco, tačiau ir pastarasis pralaimėjo dvikovą varžovų vartininkui.

Choco iki pertraukos galėjo pasižymėti keturis kartus. Jį kamuoliu vaišino ir Deimantas Rimpa, Felipe Brisola, tačiau pralaužti ledų brazilas niekaip nesugebėjo. Dusyk „Daugavpils“ ekipą gelbėjo vartininkas, dusyk – vartų konstrukcija. Dar vienąsyk vartų konstrukcija latvius gelbėjo ir po gražaus Lucaso Diaso reido bei smūgio į vartus.

Po daugybės neišnaudotų progų, besibaigiant kėliniui „Riteriai“ vos neprisižaidė. Padaryta šiurkšti klaida gynyboje varžovams suteikė idealų šansą, tačiau toje situacijoje taip pat idealiai sužaidė ir Armantas Vitkauskas. „Riterių“ vartininkui tai buvo vienas pirmųjų prisilietimų prie kamuolio per visą pirmąjį kėlinį.

Antroji mačo dalis vėl prasidėjo prie varžovų vartų. Iš pradžių po F. Brisolos perdavimo tolimojo virpsto link vos kelių centimetrų pasiekti kamuolį pritrūko Abukai, netrukus maždaug iš dešimties metrų galingai, tačiau netiksliai smūgiavo iškart po pertraukos po keitimo pasirodęs Gytis Paulauskas.

Po tokio galingo antrojo kėlinio starto žaidimas išsilygino. Abiejų komandų treneriai pradėjo keisti žaidėjus, žaidimas lėtėjo ir rimtų pavojų prie nė vienų vartų sukurta nebuvo.

„Riteriai“ savo įvartį pelnė iki dvikovos pabaigos likus žaisti keturias minutes. Varžovų gynėją paspaudęs D. Rimpa perėmė kamuolį, atliko perdavimą T. Vestenickiui, kuris savojo šanso nepaleido.

Deja, išlaikyti pergalingo rezultato nepavyko. Vos išsiveržę į priekį, jau kitos atakos metu „Riteriai“ šiurkščiai suklydo gynyboje, o A. Vitkauskas ištaisyti situaciją buvo bejėgis.

„Riterių“ sudėtis: A. Vitkauskas, Choco, O. Badmusas, A. Kalermo (60 min. P. Dimovas), V. Borovskis (46 min. D. Malžinskas), A. Levšinas (46 min. G. Paulauskas), D. Rimpa, M. Ramanauskas, L. Diasas, F. Brisola (60 min. T. Vestenickis), Abuka (56 min. M. Grigaravičius, 72 min. G. Gumbaravičius).