"Premier" lygoje - "Man Utd" lygiosios ir "Chelsea" pergalė © Eurofootball.lt
Sekmadienį buvo žaidžiamos dar trejos Anglijos "Premier" lygos pirmojo turo rungtynės.

Du taškus prarado šalies čempionas "Man Utd" klubas, namie sužaidęs tik lygiosiomis 1-1 su "Newcastle" ekipa.

'Raudonieji velniai' nuo dvikovos pradžios užgulė varžovų vartus ir turėjo keletą puikių progų pasižymėti, tačiau 'šarkas' gelbėjo fantastiškai žaidęs vartininkas Shay'us Givenas, kartą galva atmušęs stiprų Wayne'o Rooney smūgį iš arti.

Nepavykus pelnyti įvarčio šeimininkai kiek aprimo ir "Newcastle" tuo pasinaudojo - 22 minutę po kampinio visiškai vienas paliktas galva Edwiną van der Sarą nuginklavo Obafemi Martinsas. Tiesa, Kevino Keegano auklėtiniai persvara džiaugėsi neilgai - jau 24 minutę iš arti pusiausvyrą atstatė Darrenas Fletcheris.

Vėliau žaidimas vyko apylygiai - ir per likusią pirmojo kėlinio dalį, ir antroje dvikovos dalyje aiškios persvaros neįgijo nei viena iš vienuolikių, o "Man Utd" bandymas surengti šturmą pabaigoje buvo nesėkmingas.

Kur kas geriau pirmajame ture sekėsi Londono "Chelsea" ekipai, namie net 4-0 sutriuškinusiai "Portsmouth".

Pirmasis įvartis krito jau 12 minutę, kai vienas prieš vartininką iššokęs Joe Cole'as ramiai išvedė savo komandą į priekį. Dar po 14 minučių persvarą padvigubino Nicolas Anelka, dvikovoje įveikęs gynėją ir pasiuntęs kamuolį į tuščius vartus, kuriuos neapdairiai paliko Davidas Jamesas.

Dvikovos baigtį nulėmė Frankas Lampardas, prieš pat didžiąją pertrauką realizavęs 11 metrų baudinį, o varžovų triuškinimą antrajame kėlinyje baigė Deco, pasižymėjęs stipriu smūgiu iš toli.

Įspūdingą dvikovą išvydo Birmingeme susirinkę futbolo gerbėjai, kur aikštės šeimininkė "Aston Villa" ekipa 4-2 nugalėjo nesėkmingą periodą išgyvenančią ir savaitės viduryje netikėtą nesėkmę UEFA taurės turnyre patyrusią "Man City" komandą.

Įdomu tai, jog šioje dvikovoje buvo pelnytas vienas greičiausių 'hattrick'ų' Anglijos lygos istorijoje - puolėjas Gabrielis Agbonlahoris tris įvarčius pelnė per kiek daugiau nei 7 minutes. Visgi jam nepavyko prilygti Robbie Fowleriui, kuris atstovaudamas "Liverpool" triskart varžovų vartininką nuginklavo per 4 minutes 33 sekundes.

Sekmadienio rezultatai:

Londono "Chelsea" 4 - 0 "Portsmouth"
12' [1 - 0] Joe Cole
26' [2 - 0] Nicolas Anelka
45' [3 - 0] Frank Lampard (iš 11 m. baudinio)
89' [4 - 0] Deco

"Man Utd" 1 - 1 "Newcastle"
22' [0 - 1] Obafemi Martins
24' [1 - 1] Darren Fletcher

Birmingemo "Aston Villa" 4 - 2 "Man City"
47' [1 - 0] John Carew
64' [1 - 1] Elano (iš 11 m. baudinio)
68' [2 - 1] Gabriel Agbonlahor
74' [3 - 1] Gabriel Agbonlahor
76' [4 - 1] Gabriel Agbonlahor
90' [4 - 2] Vedran Corluka