Prancūzija įrodė pranašumą prieš Lietuvą © Eurofootball.lt
Lietuvos rintkinei nepavyko pateikti dar vienos sensacijos 2008 metų Europos čempionato atrankos cikle. Susitikime su pasaulio vicečempione Prancūzija išvykoje lietuviai sugebėjo atremti atakų bangas beveik 80 minučių, tačiau buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą po dviejų tikslių Thierry Henry smūgių per dvi lemtingas minutes.

Nanto "La Beaujoire" stadionas, 34650 žiūrovų
Teisėjas - Viktor Kassai (Vengrija)
Prancūzija 2 - 0 Lietuva
80' [1 - 0] Thierry Henry
81' [2 - 0] Thierry Henry

Prancūzija: Landreau; Abidal, Gallas, Thuram, L.Diarra (69' Ben Arfa); Toulalan, Makelele; Malouda, Ribery, Benzema; Henry

Lietuva: Karčemarskas; Klimavičius, Žvirgždauskas, Dedura, Skerla; Morinas, Kučys (84' Velička), Kšanavičius (77' Labukas), Kalonas (63' Savėnas); Danilevičius; Jankauskas

Lietuvos rinktinėje retą progą pasireikšti startinėje sudėtyje atraminio saugo pozicijoje gavo Aurimas Kučys, o po ilgos pertraukos į komandą grįžęs Ignas Dedura užėmė vidurio gynėjo poziciją. Iki šiol gynybos viduryje žaisdavęs Andrius Skerla buvo pastumtas į dešinį kraštą.

Panašus perstatymas įvyko ir Prancūzijos rinktinėje. Kadangi komandai galėjo padėti pasveikti suspėjęs Williamas Gallas, į kairijį gynybos kraštą buvo pastumtas Ericas Abidalis. Tuo tarpu konkurenciją dėl dešinio gynėjo pozicijos prieš Bacary Sagna laimėjo Lassana Diarra.

Prancūzai netruko parodyti kas yra šeimininkas ir jau antrąją minutę F.Ribery pavojingai smūgiavo iš dešinės baudos aikštelės pusės bei buvo netoli savo tikslo, tačiau Žydrūnas Karčemarskas lietė kamuolį pirštų galiukais ir šis, atsimušęs į skersinį, nuskriejo už vartų.

Prancūzai be perstojo draskė svečių gynybą kraštais, tačiau Lietuvos rinktinė šiaip ne taip sugebėdavo apsiginti.

14 minutę lietuvius dar kartą gelbėjo sėkmė - po Karimo Benzema uždirbto kampinio gynėjams išmušus kamuolį šis atsidūrė pas Florentą Maloudą, kuris kuris iš gana "aštraus" kairiojo baudos aikštelės kampo galingu "šūviu" pataikė į Lietuvos rinktinės vartų virpstą.

Tačiau dar po trijų minučių rungtynių "svarstyklės" galėjo pakrypti jau į visai kitą pusę, ir fortūnai jau turėjo dėkoti šeimininkai. Audrius Kšanavičius dešiniajame krašte sugebėjo suklaidinti Ericą Abidalį ir Jeremy Toulalaną vienu judesiu ir smūgiavo į vartus.

Po sukto saugo smūgio kamuolys atsimušė į virpstą ir atšoko Edgarui Jankauskui, tačiau Lietuvos rinktinės puolėjas iš maždaug 10 metrų atstumo į vartus itin apmaudžiai pataikyti nesugebėjo.

Lietuviai po šių ivykių kiek atkuto, tačiau ne ilgam, ir 21 minutę jiems dar kartą pasisekė. Po Francko Ribery baudos smūgio iš krašto ir pakelto kamuolio į baudos aikštelę Williamas Gallas smūgiavo galva iš arti, tačiau Ž.Karčemarskas neįtikėtinu budu paskutinę sekundę atmušė kamuolį.

29 minutę po perdavimo iš dešiniojo krašto į vartus spaudžiamam gynėjų nepavyko pataikyti F.Malouda, vėliau iš baudos aikštelės krašto po gražaus F.Ribery perdavimo nepataikė Thierry Henry, atakoms tęsiantis prasiveržęs link vartų visiškai šalia virpsto smūgiavo K.Benzema, o pora itin pavojingų perdavimų baigėsi kamuoliui praskriejant skersai baudos aikštelę.

Iki kėlinio pabaigos likus porai minučių pavojingesnį išpuolį pavyko surengti ir lietuviams, bet E.Jankauskas baudos aikštelės iš eigos smūgiavo virš vartų. Paskutinį kėlinio bandymą dar atliko T.Henry, bet ir jam pasižymėti nepavyko. Sužaidus 45 minutes Nanto stadiono švieslentėje vis dar degė du nuliai.

Po pertraukos vaizdas aikštėje praktiškai nesikeitė. Šeimininkai toliau dominavo ir rengė vieną ataką po kitos, o svečiams teko pasiaukojamai gintis. Bene pirmasis Ž.karčemarsko budrumą smūgiu iš toli patikrino T.Henry, tačiau Lietuvos rinktinės vartų sargas pirštų galais nukreipė kamuolį virš skersinio.

Vėliau Ž.karčemarskas dar du kartus gaudė kamuolį po kitų prancūzų bandymų, o lietuviams taip pat pavyko surengti gana pavojingą išpuolį, bet Tomo Danilevičiaus smūgis iš 18 metrų buvo netaiklus. 59 minutę visiškai netoli tikslo buvo F.Ribery, kuris iš baudos aikštelės prieigų pasiuntė kamuolį šalia Lietuvos rinktinės vartų.

Kėlinio viduryje lietuviams pavyko uždirbti pirmąjį kampinį ir iš karto jis sukėlė pavojų prie prancūzų vartų, bet E.Jankauskas smūgiu galva pataikė į kamuolio nemačiusio komandos draugo koją ir proga liko neišnaudota. Netrukus jau atakavo šeimininkai, bet baudos aikštelės krašte spurtavęs T.Henry smūgiavo tiesiai į Ž.Karčemarską.

74 minutę Lietuvos rinktinės vartininkas kiek neapdairiai paliko savo poziciją ir išbėgo dengti F.Ribery, bet laimei pastarajam perdavus kamuolį į baudos aikštelę Hatemui Ben Arfai smūgis į tuščius vartus nepavyko.

Vis tik prasidėjus paskutinėms dešimt mačo minučių prancūzams pavyko pralaužti lietuvių pasipriešinimą. Gavęs H.Ben Arfos perdavimą iš krašto T.Henry griūdamas smūgiavo į vartus ir kamuolys praskriejęs tarp kojų F.Ribery atsidūrė vartuose.

Beveik visas rungtynes atsilaikusiai Lietuvos rinktinei tai buvo skaudus smūgis ir jau po minutės šeimininkai padvigubino persvarą. Po perdavimo į priekį aikštės viduriu K.Benzema buvo tik pasyvioje nuošalėje, ir pasinaudojęs sudvejojusia varžovų gynyba T.Henry išbėgo vienas prieš vartininką bei šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į vartų kamputį.

Šie du įvarčiai leido T.Henry tapti Prancūzijos rinktinės rekordininku - visų laikų rezultatyviausiųjų sąraše jis su 43 įvarčiais aplenkė 41 kartą pasižymėjusį Michelį Platini.

Neilgai trukus visiškai laisvas prieš Ž.Karčemarską atsidūrė ir K.Benzema, tačiau abu pastarojo smūgius lietuvių vartininkas sugebėjo atmušti. Mačo pabaigoje šeimininkai neberodė didelių pastangų ir ėmė stabdyti laiką, o tai suteikė pora galimybių lietuviams.

Tačiau sėkmingai savo vartus apgynė Mickaelis Landreau, kuris sugavo kamuolį ir po tolimo Manto Savėno baudos smūgio, ir po dar vienos M.Savėno atliktos standartinės situacijos įvykusio I.Deduros smūgio galva.

Prancūzijos rinktinė užtikrintai laimėjo rungtynes rezultatu 2-0 ir tapo grupės lydere, tuo tarpu Lietuva pasivijo pergalę prieš Škotiją iškovojusi Gruzija, tačiau lietuviai išsaugojo penktą vietą dėl geresnio tarpusavio mačų rezultato.

Kitas Europos čempionato atrankos rungtynes Lietuvos nacionalinė rinktinė žais už mėnesio - lapkričio 17-ąją namuose prieš Ukrainą, ir lapkričio 21-ąją išvykoje su Gruzija.