Pirmuose UEFA taurės pusfinaliuose - šeimininkų pergalės © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį buvo sužaistos pirmosios UEFA taurės turnyro pusfinalio rungtynės, kuriose pergalės šventė aikščių šeimininkai. Barselonos „Espanyol“ net 3-0 sutriuškino Bremeno „Werder“, o Pamplonos „Osasuna“ minimalia persvara pranoko „Sevilla“.

Pamplonoje rungtynės prasidėjo atsargiai, nuo žvalgybos. Pirmąjį rimtesnį smūgį 18 min. atliko šeimininkai, kaipo Davido Lopezo prasiveržimo ir perdavimo iš už baudos aikštelės smūgiavo Savo Miloševičius, tačiau kamuolys pralėkė šalia virpsto.

29 min. gerą progą susikūrė „Sevilla“ – po kampinio kamuolys atšoko Juliebnui Escude, tačiau prancūzas maždaug iš 10 metrų šovė virš vartų.

Kėlinio pabaigoje keletą progų susikūrė „Osasuna“. 34 min. po baudos smūgio klastingą Juanfrano Torreso smūgį galva sugavo vartininkas Davidas Cobeno, netrukus iš toli virš skersinio mušė Raulis Garcia. Paskutinėmis kelinio akimirkomis S.Miloševičius prasmūgiavo galva skersai vartų mėgindamas perduoti kamuolį prie kito virpsto buvusiam Roberto Soldado, bet kamuolį pavojų laiku likvidavo „Sevilla“ gynėjai.

Po pertraukos besitęsęs šeimininkų spaudimas baigėsi įvarčiu. 55 min. po Davido Lopezo baudos smūgio galva pasižymėjo Roberto Soldado. Įdomu, kad prieš kelias akimirkas įvarčio autorius buvo gavęs geltoną kortelę, dėl kurios privalės praleisti atsakomąjį susitikimą.

Net ir po įvarčio Pamplonos futbolininkai nemažino apsukų ir galėjo dar pasižymėti, tačiau D.Lopezas iš arti mušė kiek virš skersinio, o R.Soldado smūgiuotas kamuolys iš kairiojo krašto prašvilpė greta tolimojo virpsto. Netrukus rungtynės buvo trumpam nutrauktos, nes traumą patyrė arbitras Ericas Braamhaaras iš Olandijos. Jį pakeitė rezervinis arbitras Pieteris Vinkas.

Po pertraukėlės rungtynių tempas nurimo. Daugiau įvarčių įmušta nebuvo ir „Osasuna“ išsaugojo minimalų pranašumą prieš atsakomąsias rungtynes po savaitės Sevilijoje.

Tuo tarpu kita „La Liga“ vidutiniokė Barselonos „Espanyol“ susikrovė solidų pranašumą prieš atsakomąją dvikovą su Bremeno „Werder“ ir realiai pretenduoja sugrįžti į UEFA taurės finalą po 19 metų pertraukos.

Pirmąjį įvartį šeimininkai įmušė 20 min. Ivanas de la Pena staigiai įžaidė kampinį, perduodamas kamuolį Francisco Rufetei, o po pastarojo aukšto perdavimo į baudos aikštelę galva pasižymėjo gynėjas Hurtado.

Netrukus ispanus gelbėjo vartininkas Gorka Iraizozas, puikiai atrėmęs galingą Torsteno Fringso smūgį iš baudos aikštelės krašto. „Werder“ iki pertraukos tęsė varžovų šturmą, o ypač daug problemų šiems kėlė Diego reidai.

Atlaikę spaudimą, po pertraukos „Espanyol“ smogė atsakomąjį smūgį. Ivanas de la Pena perdavė kamuolį iš kampinio prie tolimo virpsto Walteriui Pandiani, ir šis galva pasiuntė jį į vartus.

Po keleto minučių vokiečius ištiko dar vienas smūgis – vartininkas Timas Wiese už baudos aikštelės ribų atakavo Raulį Tamudo ir netrukus buvo pašalintas iš aikštės. Thomas Schaafas buvo priverstas antrą vartininką Andreasą Reinke leisti į aikštę vietoje saugo Danielio Jenseno. Reinke netrukus atrėmė Marco Torrejono baudos smūgį.

Likusį laiką Bremeno ekipa didesnį dėmesį skyrė gynybai - atitraukė Aaroną Huntą į saugų grandį. Nepaisant to, svečiai bandė spausti varžovus, tačiau baigiantis rungtynėms praleido trečiąjį įvartį, kurį įmušė įmušė Ferranas Coro.

Atsakomieji susitikimai vyks po savaitės.

Statistika:

”%c00018” 1 – 0 “%c00107”
55’ [1 – 0] Roberto Soldado

”%c00102” 3 – 0 “%c00016”
20’ [1 – 0] Hurtado Perez Moises
50’ [2 – 0] Walter Pandiani
88’ [3 – 0] Ferran Telechea Coro

59’ Tim Wiese (“Werder”) pašalintas iš aikštės