Pirmoji "Watford" pergalė Anglijos čempionate © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos „Premier“ lygos pirmenybėse buvo sužaistos septynerios 11-ojo turo varžybos. Netikėtą laimėjimą iškovojo „Fulham“, „Wigan“ nugalėjo „Bolton“, „Man Utd“ sutriuškino „Portsmouth“, ‚Liverpool“ įveikė „Reading“, „Newcastle“ nusileido „Sheffield United“, o „Watford“ ir „Charlton“ pasiekė atitinkamai pirmą ir antrą pergales.

Ankstyvosiose šios dienos rungtynėse susikovė čempionato vidutiniokas „Fulham“ ir kietas riešutėlis „Everton“. Pirmame kėlinyje visišką iniciatyvą turėjo svečiai iš Liverpulio „Everton“. 12-ąją minutę puikios progos neišnaudojo vienas rezultatyviausių Anglijos „Premier“ lygos žaidėjų Andrew Johnsonas, kurio jo galingą smūgį atrėmė „Fulham“ vartų sargas Antti Niemi.

Dar po trijų minučių šeimininkų gynėjas Ianas Pearce`as baudos aikštelėje pargriovė tą patį A.Johnsoną, tačiau teisėjas ignoravo šį momentą ir 11 metrų baudinio neskyrė. 37-ąją minutę po Timo Cahillo perdavimo eilinį šansą iššvaistė A.Johnsonas, kurio smūgis lėkė virš vartų. Pirmojo kėlinuko pabaigoje „Fulham“ puolėjo Briano McBride`o smūgį atrėmė „Everton“ vartų sargas Timas Howardas.

Antrame kėlinyje vis dėlto „Fulham“ pavyko nuginkluoti T.Howardą. tai 65-ąją minutę padarė neseniai į rikiuotę po sunkios traumos sugrįžęs Clausas Jensenas, kuris suklaidino T.Cahillą ir smūgiavo iš maždaug 18 metrų ir kamuolys pataikęs į „irisų“ saugą Lee Carsley pakeitė skriejimo kryptį ir įskriejo į vartus.

Po praleisto įvarčio Davido Moyeso treniruojami auklėtiniai puolė gelbėti mačo. Į aikštę buvo mestas ir Jamesas Beattie, bet jo smūgis lėkė greta vartų. Rungtynių pabaigoje savo vartus nuo įvarčio apsaugojo „Fulham“ vartininkas A.Niemi, kuris blokavo A.Johnsono smūgį. Po šios pergalės „Fulham“ pakilo į 8-ąją vietą, o „Everton“ pavyko išsaugoti 6-ąją poziciją.

Dar viename mače, kuris įvyko „Anfield“ stadione, ginklus surėmė „Liverpool“ ir lygos naujokas „Reading“. Pirmąjį kiek pavojingesnį momentą sukūrė svečiai, kai Stepheno Hunto tolimas smūgis pralėkė pro šalį. Po akimirkos jau atakavo „Liverpool“, tačiau Dirko Kuyto smūgis iš labai aštraus kampo tikslo nepasekė.

14-ąją minutę krito ir pirmasis, kurį pelnė aikštės šeimininkai „Liverpool“. Komandos kapitonas Stevenas Gerrardas „pakabino“ kamuolį tiesiai Peteriui Crouchui ant galvos, šis atmetė jį Dirkui Kuytui, kuriam beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

Žaidimas kiek aprimo, bet vis tiek su kamuoliu dažniau buvo „raudonieji“. 28-ąją minutę iš toli smūgiavo Jermaine`as Pennantas, bet jo muštą kamuolį sugavo Marcusas Hahnemannas. Po dviejų minučių sekė gynėjo Jamie Carragherio išpuolis, tačiau kamuolys skriejo virš vartų. Pirmojo kėlinio pabaigoje po Steve`o Finnano perdavimo, galva greta vartų smūgiavo D.Kuytas.

Antrame kėlinyje iš karto iniciatyvos ėmėsi „Liverpool“ žaidėjai. Sami Hyypia iš toli smūgiuotas kamuolys skriejo visiškai greta „devyniukės“. 65-ąją minutę po „Reading“ ekipos gynėjo klaidos vienas prieš vartus atsidūrė P.Crouchas, bet smūgiavo nesėkmingai ir kamuolį atmušė M.Hahnemannas. Po poros minučių po J.Pennanto pakelto kampinio link artimojo vartų virpsto, kamuolys „surado“ kapitono S.Gerrardo galvą, bet jo smūgiui į tolimąjį vartų kampą pritrūko truputėlį sėkmės.

73-iąją minutę J.Pennantas pakėlė kampinį, o P.Croucho smūgį galvą atmušė „Reading“ vartininkas M.Hahnemannas, tačiau jis atšoko tiesiai prieš D.Kuyto kojas ir pastarasis griūdamas „įsūdė“ antrąjį savo įvartį šiame mače. Po keturių minučių Johno Arne Riise galingas „šūvis“ pralėkė greta virpsto. Po keitimo pasirodęs „Reading“ atakų organizatoriaus Seol Ki Hyeono smūgiuotą kamuolį sugavo P.Reina. likus žaisti penkioms minutėms po S.Gerrardo perdavimo į artimąjį vartų kampą smūgiavo Markas Gonzalezas, bet šį kartą vietoje buvo M.Hahnemannas.

Rafaelio Benitezo auklėtiniai iškovojo antrą iš eilės pergalę Anglijos pirmenybėse ir dabar su 17 taškų pakilo į septintąją vietą, o „Reading“ nukrito vienu laipteliu žemyn, į 11-ąją poziciją.

Mančesteryje „Old Trafford“ stadione sirgalių numylėtiniai „Man Utd“ susitiko su daug ambicijų išreiškiančiu „Portsmouth“ klubu. Jau 3-iąją rungtynių minutę į „Portsmouth“ vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kai svečių komandos kapitonas Dejanas Stefanovičius pargriovė Wayne`ą Rooney. Prie žymos stojęs legionierius iš Prancūzijos Louisas Saha nesuklydo, ir pasiųsdamas kamuolį į kairįjį apatinį vartų kampą jis išvedė savo ekipą į priekį.

10-ąją minutę „Pompey“ buvo šokiruoti, kai nuostabų baudos smūgį realizavo Portugalijos žvaigždė Cristiano Ronaldo. Rungtynėse „Man Utd“ futbolininkai kūrė ataką po atakos. Porą gerų progų neišnaudojo komandos kapitonas Gary Neville`as, kurio smūgius kojomis atmušinėjo „Portsmouth“ vartų sargas Davidas Jamesas.

Antrame kėlinyje turėjo kiek padirbėti ir „raudonųjų velnių“ vartininkas Edwinas van Der Saras, kuris atmušė galingą Matthew Tayloro tolimą smūgį. Po to puikaus šanso įmušti neišnaudojo laisvas iš maždaug 10 metrų kamuolio į tinklą nesugebėjęs pasiųsti kroatas Niko Kranjčaras.

66-ąją minutę „United“ pribaigė savo varžovus - po G.Neville`o aukšto perdavimo puikų sprintą atlikęs gynėjas N.Vidičius galva pasiuntė kamuolį į tinklą ir palaidojo„Pompey“ viltis šiame mače iškovoti bent tašką.

Aikštės šeimininkai nenustojo spaudę savo priešininkų, o „Pompey“ vartų sargas D.Jamesas turėjo vėl sunkiai dirbti, kai atlaikė G.Neville`o ir L.Saha smūgius, o po keitimo pasirodžiuso škoto Darreno Fletcherio smūgiuotas kamuolys pralėkė greta virpsto. Mačo pabaigoje „Portsmouth“ nenorėjo lengvai pasiduoti, bet paskutines viltis sužlugdė E.van der Saro atmuštas baudos smūgis, kurį atliko Gary O‘Brienas.

„Man Utd“ žaidėjai padovanojo puikią šventę savo vyr. treneriui Serui Aleksui Fergusonui, kuris šiandien šventė 20-ąjį jubiliejų vadovaujant Mančesterio ekipai. „Raudonieji velniai“ tapo laikinais čempionato lyderiais, kadangi „Chelsea“ savo mačą su „Tottenham“ žais rytoj Tuo tarpu „Portsmouth“ ir toliau neužleidžia 4-osios vietos.

Kitose varžybose, kuris praėjusiame skaudų antausį nuo „Man Utd“ gavęs „Bolton“ šiandien savo namų arenoje ir norėjo reabilituotis prieš savo fanus, susitiko su „Wigan“. 11-ąją mačo minutę po Nicolas Anelka perdavimo virš vartų smūgiavo „Bolton“ puolėjas El Hadji Dioufas.

Daugiau progų buvo užfiksuota antrajame rungtynių kėlinyje. Po Ivano Campo perdavimo galva šalia vartų smūgiavo „Bolton“ puolėjas Seanas Daviesas. Vis labiau atakavo „ristūnai“, o įvartį pirmieji pelnė „Wigan“ žaidėjai. 79-ąją minutę Kevinas Kilbane`as atidavė kamuolį Henri Camara, šis jį perdavė Lee McCullochui, ir šis iš už baudos aikštelės prieigų pasiuntė kamuolį „Bolton“ vartų sargo Jussi Jaaskelaineno ginamų vartų tinklą.

Artėjant mačui link pabaigos, svečiai galėjo padvigubinti rezultatą, tačiau tolimą Davido Cotterillo smūgį atrėmė J.Jaaskelainenas. Aikštės šeimininkai visais būdais bandė išplėšti lygiąsias, bet gynėjo Abdoulaye Faye smūgis buvo kiek netaiklus. Po šio antrojo pralaimėjimo „Bolton“ vis dar lieka trečias, o „Wigan“ šokteli į 10-ąją poziciją.

Antrą pergalę iškovojo Iaino Dowie auklėtiniai „Charlton“, kurie namuose rezultatu 1-0 palaužė banguotai žaidžiantį Stuarto Pearce`o vadovaujamą „Man City“. Vienintelį mačo įvartį, 28-ąją minutę po Jerome Thomaso perdavimo galva į apatinį vartų kampą kamuolį nukreipė rezultatyviausias „Charlton“ klubo žaidėjas Darrenas Bentas, kuris savo sąskaitoje turi jau 6 įvarčius.

Netikėtumą suteikė naujokas ir autsaideris „Watford“, kuris namuose įveikė savo žaidimo neatrandančio „Middlesbrough“. Įvartis buvo įmuštas jau 6-ąją minutę, kai po galingo Hameuro Bouazza smūgio, kamuolys pataikė į „Boro“ gynėją Jonathaną Woodgate`ą, kuris ir nukreipė kamuolį į savų vartų tinklą.

Antrojo kėlinio viduryje aikštės šeimininkai pelnė dar vieną įvartį, kai kamuolį neryžtingai išsmūgiavo „Middlesbrough“ žaidėjas George`as Boatengas, o jį į vartus nukreipė „Watford“ puolėjas Ashley Youngas, kuris jau šiame čempionate yra pasižymėjęs 4 kartus.

Vakarinėse rungtynėse susitiko „Premier“ lygoje itin prastą žaidimą demonstruojantis „Newcastle“ ir absoliutus autsaideris „Sheffield United“. Vienintelis įvartis buvo įmuštas 68-ąją minutę - jį po Nicko Montgomery perdavimo galva pelnė Danny Webberis. Po šios pergalės „Sheffield United“ žaidėjai išsikapanoja iš paskutinės vietos, o „Newcastle“ iš 17-osios krenta į 19-ąją poziciją.