Pirmoji LFF taurės finalo dalyvė – „Sūduva“ © JumpStory nuotr.

Pirmajame Hegelmann LFF taurės pusfinalyje susitiko Lietuvos futbolo A lygos lyderės – Vilniaus „Žalgiris“ ir Marijampolės „Sūduva“.

Pačioje rungtynių pradžioje, puikią progą pasižymėti turėjo „Sūduvos“ futbolininkai, tačiau kelis kartus smūgiuotą kamuolį, atmušė Martinas Berkovecas ir Vilniaus komandos gynėjai.

Nuo pat rungtynių pradžios aikštėje vyko kieta kova ir netrūko smulkių pražangų. Abi komandos demonstravo dinamišką žaidimą, kamuolys neužsibūdavo aikštės viduryje, o iniciatyvą dažnai perimdavo tai viena, tai kita komanda. Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje, klastingu smūgiu kamuolį į vartus siuntė Vaidas Slavickas, tačiau dar kartą puikiai sužaidė M. Berkovecas. Jau per pridėtą laiką, puikaus Sauliaus Mikoliūno perdavimo sulaukęs Andrija Kaludjerovičius smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys atsimušė į virpstą ir rezultatas nepakito. Į rūbinę komandos patraukė esant nulinėms lygiosioms.

Prieš antrojo kėlinio pradžia „Sūduvos“ ekipa atliko net keturis keitimus. Antrasis kėlinys taip pat prasidėjo emocingai, o jau pačioje jo pradžioje už grubią pražangą geltoną kortelę prieš save išvydo Ivanas Tatomirovičius. Sužaidus kiek daugiau nei valandą, arti įvarčio buvo „Žalgirio“ ekipa. Po kampinio, Nemanjos Ljubisavljevičiaus smūgiuotas kamuolys praskriejo prie pat virpsto. Jau kitos atakos metu pavojingu išpuoliu atsakė ir marijampoliečiai, tačiau Mihreto Topčagičiaus smūgiuotas kamuolys taip pat praskriejo pro pat vartų konstrukciją.

Antrajame kėlinyje vaizdas iš esmės nepasikeitė, abi komandos ir toliau aktyviai ieškojo savo šansų atakose, tačiau švieslentėje ir toliau degė rezultatas 0:0 Iki rungtynių pabaigos likus maždaug 20-čiai minučių, „Sūduvos“ ekipa atliko paskutinį savo keitimą, vietoje M. Topčagičiaus, aikštėje pasirodė kitas centro puolėjas Josipas Tadičius. 74-ąją minutę grubiai prie savo vartų suklydęs Povilas Leimonas, savo klaidą bandė taisyti pražanga, už kurią sulaukė geltonos kortelės. Tuo metu baudos smūgį uždirbęs Hugo Videmontas, pats ir bandė jį realizuoti, tačiau smūgiavo netiksliai.  Likus maždaug 10-čiai minučių iki rungtynių pabaigos, pirmąjį savo keitimą atliko ir vilniečiai – vietoje Francio Keremyeho, aikštėje pasirodė Mantas Kuklys.

Per pagrindinį laiką, komandoms pasižymėti nepavyko, todėl rungtynių nugalėtojas sprendėsi pratęsime. Saulius Širmelis pratęsimo pradžioje pasinaudojo papildomu keitimu ir į aikštę metė Renan Oliveira. Jau pačią pirmą pratęsimo minutę „Žalgirį“ į priekį išvedė A. Kaludjerovičius, laimėjęs kovą antrame aukšte ir pasiuntęs kamuolį į vartus.

Vis dėlto ilgai pranašumo išlaikyti vilniečiams nepavyko, jau sekančią minutę, beveik identiškos atakos metu rezultatą išlygino Josipas Tadičius. Netrukus J. Tadičius pasižymėjo ir gynyboje – prasižengė prieš Liviu Antalį ir sulaukė geltonos kortelės. Pratęsimo metu abi komandos įjungė dar aukštesnę pavarą puolime, puikios progos pasižymėti dar kartą sulaukė A. Kaludjerovičius, tačiau jo smūgį atrėmė „Sūduvos“ vartų sargas.

Paskutinę pirmojo pratęsimo ataką „Sūduvos“ futbolininkai po standartinės situacijos sugebėjo pasižymėti dar kartą, smūgiu galva rezultatą persvėrė Semiras Kerla. Pačioje antrojo pratęsimo pabaigoje už paskutinės vilties pražangą raudona kortele buvo nubaustas „Sūduvos“ žaidėjas Linas Klimavičius.

Emocijų kupinoje dvikovoje triumfavo ir kelialapį į finalą rezultatu 2:1 iškovojo Marijampolės „Sūduvos“ ekipa.

Antrajame pusfinalyje spalio 20 d. 18 val. susikaus Panevėžio „Panevėžys“ ir Vilniaus „Riteriai“.

Hegelmann LFF taurės finalas vyks spalio 24 d. 14:30 val. Panevėžio „Aukštaitijos“ stadione.