Pasaulio klubų Taurę laimėjo "Milan" © Eurofootball.lt
Sekmadienio rytą Japonijoje vykstančiame Pasaulio klubų Taurės turnyre paaiškėjo tris prizines vietas iškovoję klubai. Trečiąją vietą po 11 metrų baudinių serijos iškovojo vietos „Urawa Red Diamonds“, o stipriausia komanda Planetoje tapo Italijos „%c00062“.

Pirmieji Jokohamos mieste į kovą dėl 3-iosios vietos stojo Afrikos čempionė, Tuniso „Etoile Sportive du Sahel“ ir japonų „Urawa Red Diamonds“. Prabėgus vos 5 minutėms į priekį Tuniso ekipą išvedė Sabeuras Frejus. Bet įpusėjus pirmajam kėliniui Washingtonas tiksliu smūgiu išlygino rezultatą.

Antrajame kėlinyje 70-ąją minutę „Urawa Red Diamonds“ klubas po dar vieno taiklaus, jau trečiojo Washingtono įvarčio šiame turnyre persvėrė rezultatą savo naudai, bet po penkių minučių afrikiečių Amine`as Chermiti sugebėjo grąžinti komandai viltį.

90 minučių abiems ekipoms išsiaiškinti, kas šioje poroje yra stipresnis, neužteko. Viskas turėjo spręstis 11 metrų baudinių serijoje, kurioje laimė nusišypsojo vietiniam klubui. Tuniso ekipai pirmojo baudinio neįmušė Nafkha, o lemiamas tapo Traoui smūgis, kuris ir atnešė bronzos medalius „Urawa Red Diamonds“ ekipai, kuri baudinių serijoje nugalėjo savo varžovus rezultatu 4-2.

Netrukus finalinėje dvikovoje ginklus surėmė UEFA Čempionų Lygos nugalėtojas Italijos „Serie A“ lygos „Milan“ ir Pietų Amerikos čempionas Buenos Airių „Boca Juniors“ klubai.

Pirmasis įvartis krito 21-ąją minutę, kai pro „Boca“ ekipos gynėjus prasiveržusio brazilo Kaka smūgis buvo blokuotas, bet geriausias Europos futbolininkas nepasimetė, atidavė kamuolį puolėjui Filippo Inzaghi, ir šis iš arti pasiuntė jį į tinklą.

Vis tik netrukus švieslentėje degė skaičiai 1-1. Po minutės tiksliu smūgiu galva „Milan“ vartų sargą Dida nuginklavo Rodrigo Palacio. Antrojo kėlinio pradžioje italų klubo gynėjas Alessandro Nesta nestabdydamas kamuolio sugebėjo vėl atstatyti savo komandos pranašumą: 2-1.

61-ąją minutę Kaka vėl pademonstravo mažytį stebuklą, kai prasiveržęs kairiuoju kraštu tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį per varžovų vartininko Mauricio Caranta tarpkojį. Dar po dešimties minučių legionierius iš Brazilijos asistavo F.Inzaghi, kuris pasižymėjo dubliu.

77-ąją minutę „Milan“ gynėjas iš Gruzijos Kakha Kaladze buvo išvarytas iš aikštės. Likus žaisti 5 minutes kamuolį į savus vartus įsimušė italų ekipos saugas Massimo Ambrosini. Įsijautę „Boca Juniors“ žaidėjai po poros minučių privalėjo užbaigti mačą dešimtyje, kai už labai grubią pražangą prieš Kaka buvo pašalintas Pablo Ledesma.

Po šios įsimintinos pergalės rezultatu 4-2 „Milan“ galiausiai nutraukė Europos klubų nesėkmių seriją, kadangi Europos klubai paskutinis keturis kartus buvo nusileidę Pietų Amerikos komandoms.