„Panevėžys“ triumfavo LFF taurės finale © fk-panevezys.lt

Šiandien „Aukštaitijos“ stadione vyko Hegelmann LFF taurės finalo rungtynės, kuriose susitiko „Panevėžio“ ir Marijampolės „Sūduvos“ klubai. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1:1. Susitikimą po pratęsimo ir baudinių serijos laimėjusi „Panevėžio“ komanda iškovojo ne tik garbingą trofėjų, bet ir kelialapį į UEFA Europos lygos atrankos turnyrą.

Susitikimo pradžioje abiejų ekipų žaidėjai rungtyniavo atsargiai, pavojingų progų nekūrė, todėl nei „Panevėžio“, nei „Sūduvos“ vartininkai darbo praktiškai neturėjo.

23-ąją mačo minutę aikštės šeimininkams pavyko pelnyti pirmąjį įvartį. Puikiu perdavimu vienas prieš vieną su „Sūduvos“ vartininku išvestas Ernestas Veliulis tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į svečių vartus.

Po trijų minučių marijampoliečiams pavyko išlyginti rezultatą. Panevėžiečiai savo baudos aikštelėje pažeidė taisykles, už ką mačo arbitras Robertas Valikonis paskyrė 11 metrų baudinį. Renanas Oliveira tiksliu smūgiu realizavo baudinį.

Po kelių minučių „Panevėžio“ futbolininkai surengė dar vieną pavojingą ataką, bet po Elivelto aštraus perdavimo prie kamuolio niekas iš aikštės šeimininkų žaidėjų nesuskubo.

42-ąją susitikimo minutę Matheuso Bissi galva smūgiuotas kamuolys praskriejo visiškai šalia „Sūduvos“ komandos vartų virpsto.

Kėlinio pabaigoje aikštėje aktyvesni buvo „Panevėžio“ komandos žaidėjai, bet jiems pasižymėti nepavyko. Poilsio komandos išėjo esant rezultatui 1:1.

Pirmajame kėlinyje panevėžiečiai kamuolį kontroliavo net 60 procentų rungtynių laiko, o šalies čempionai tik 40.

Antrojo kėlinio pradžia priminė susitikimo pradžią. Abiejų ekipų futbolininkai daugiau dėmesio skyrė savo vartų saugumui.

70-ąją susitikimo minutę Ignas Kružikas svečių baudos aikštelėje gavo perdavimą, bet nesugebėjo tinkamai apdoroti kamuolio ir atlikti smūgio į „Sūduvos“ vartus.

78-ąją rungtynių minutę „Panevėžio“ vartininkas sugebėjo nukreipti kamuolį į kampinį ir likviduoti pavojų. Kiek vėliau po keitimo aikštėje pasirodęs Sebastianas Vasquezas iš varžovo perėmė kamuolį, bet „Panevėžio“ komandos puolėjo smūgis buvo nestiprus ir „Sūduvos“ vartų sargas Ivanas Kardumas be didesnių problemų savo tvirtovę apgynė.

Antrajame kėlinyje įvarčių nebuvo pasiekta, o pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1:1. Taurės laimėtojui išaiškinti komandoms teko žaisti papildomą pusvalandį.

Pirmosiomis pratęsimo minutėmis Elivelto atliko tolimą pavojingą smūgį, bet I. Kardumas sugebėjo kamuolį nukreipti į kampinį. Jau po minutės „Sūduvos“ žaidėjas Josipas Tadičius pavojingai įsiveržė į aikštės šeimininkų baudos aikštelę, bet panevėžiečiai kolektyvinių pastangų dėka apsigynė ir kamuolį nukreipė į kampinį.

Pratęsime įvarčių nebuvo pasiekta, todėl jam pasibaigus komandos mušė 11 metrų baudinius. Čia geriau sekėsi panevėžiečiams, kurie realizavo visus 5 baudinius, o marijampoliečiai 4. Nugalėjęs savo varžovus „Panevėžys“ iškovojo LFF taurę.

Trofėjų laimėjusi „Panevėžio“ ekipa iškovojo kelialapį į 2021 metų UEFA Europos lygos atranką kartu su antrąją ir trečiąją vietas A lygoje užimsiančiomis komandomis.

Susitikimą su „Sūduva“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Rafaelis Broetto, Lukas Čerkauskas, Vytas Gašpuitis (106 min. Justinas Januševskis), Matheusas Bissi, Rafaelis Floro, Chrysovalantis Kozoronis, Ernestas Veliulis, Tautvydas Eliošius (114 min. Edenilsonas Bergonsi), Ignas Kružikas (88 min. Kotaro Amemiya), Elivelto, Jorge Eliasas (65 min. Sebastianas Vasquezas).

Šių metų sezone „Panevėžio“ komandai dar liko sužaisti dvejas Lietuvos A lygos čempionato rungtynes. Spalio 28 dieną panevėžiečiai išvykoje susitiks su Vilniaus „Riterių“ futbolininkais, o spalio 31 dieną – namuose su Gargždų „Banga“.