Olandijos Super Taurę laimėjo "Ajax" © Eurofootball.lt
Praėjusio sezono Olandijos vicečempionas Amsterdamo „Ajax“ klubas naująjį sezoną aplaistė šampanu. Šeštadienio Olandijos Super Taurės finale dėka ispano Gabri pelnyto įvarčio „Ajax“ rezultatu 1-0 įveikė šalies čempionus Eindhoveno „PSV“ klubą.

„%c00138“ 1 – 0 „%c00128“
43‘ [1 – 0] Gabri

Amsterdamo klubas, kuris Super Taurės finalo varžybose turėjo verstis be vieno savo komandos lyderio, saugo Wesley Sneijderio, suspenduoto šioms rungtynėms, tik prasidėjus rungtynėms perėmė iniciatyvą ir galėjo pasižymėti jau 8-ąją minutę, bet po Kenedy Bakircioglu atlikto baudos smūgio kamuolys „prašvilpė“ šalia vartų.

Tuo tarpu „PSV“ taip pat turėjo nemažai netekčių. Dėl traumų ar diskvalifiakcijų rungtynėms registruoti nebuvo net keturi pagrindiniai puolėjai, tad mačą nuo pat pradžių pradėjo jaunasis puolėjas iš Brazilijos Jonathanas Reisas, o jam už nugaros talkino penki saugai.

Todėl Eindhoveno futbolininkas pavyko sukurti tik vieną pavojingą progą, kai Otmanas Bakkalas galva smūgiavo kiek virš vartų skersinio. 43-ioji minutė Ronaldo Koemano auklėtiniams tapo lemiama – bandydami išmušti kuo toliau kamuolį iš savo baudos aikštelės „Ajax“ ekipos saugas Gabri iš arti sugebėjo pramušti vartininką Heurelho Gomesą.

Antrajame varžybų kėlinyje 62-ąją minutę šalia vartų mušė Olandijos rinktinės žvaigždė Klaasas-Janas Huntelaaras, o 75-ąją minutę šią vasarą iš Londono „Charlton“ susigrąžintas Danijos rinktinės saugas Dennisas Rommedahlis pataikė į virpstą. Per likusį laiką abiems komandos ką nors pavojingesnio sukurti nepavyko ir „Ajax“ iškovojo pirmąjį trofėjų šiame sezone.

Ši iškovota taurė „Ajax“ ekipą įkvėpė dar labiau jau prieš kitą savaitę prasidėsiantį naująjį Olandijos „Eredivisie“ sezoną bei prieš trečiadienio UEFA Čempionų Lygos trečiojo kvalifikacinio etapo varžybas su Čekijos Prahos „Sparta“ klubu.