Niūriame derbyje "Liverpool" įveikė "Everton" © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos „Premier“ lygos pirmenybėse buvo sužaistos paskutinės trejos 32-ojo turo rungtynės. Liverpulio derbyje pergalę minimaliu rezultatu šventė „Liverpool“, tuo tarpu „Chelsea“ taip pat dėka mačo pradžioje pelnyto įvarčio nugalėjo „Middlesbrough“. Savo fanus pradžiugino „Newcastle“, išvykoje įtikinamai 4-1 palaužęs sostinės „Tottenham“ ir taip iškovojęs jau antrąją pergalę iš eilės.

Pirmosiose šios dienos varžybose „Stamford Bridge“ stadione Londono „Chelsea“ klubas namuose susikovė su „Middlesbrough“. Rungtynių pradžioje „Boro“ vartininko Marko Schwarzerio budrumą patikrino puolėjas Didier Drogba.

Ir jau po penkių minučių į svečių vartus krito įvartis. Wayne`as Bridge`as iš kairiojo krašto atliko baudos smūgį, ir 150-ąjį kartą „Chelsea“ marškinėlius vilkėjęs gynėjas iš Portugalijos Ricardo Carvalho iššoko visų aukščiausiai bei nuginklavo „Middlesbrough“ vartų sargą iš Australijos.

Po kelių akimirkų „Boro“ situacija galėjo dar labiau komplikuotis, kai po Salomono Kalou pakelto kampinio D.Drogba būdamas prie artimojo virpsto galva mušė greta vartų.

Nors laikui bėgant šeimininkai po truputį atleido vadžias, svečiams pasinaudoti atsiradusia erdve nepavyko. Viskas, ką „Middlesbrough“ sugebėjo sukurti, tai Stuarto Downingo smūgis pažeme, kurį sugavo vartininkas Carlo Cudicini.

Įpusėjus kėliniui Londono klubas galėjo padvigubinti savo pranašumą, bet po Michaelo Essieno perdavimo S.Kalou smūgis buvo blokuotas, o vėliau atsiliepęs į D.Drogba perdavimą pro šalį mušė Joe Cole`as. Prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą laisvas buvęs D.Drogba po J.Cole`o perdavimo iš krašto nesugebėjo nukreipti kamuolio į tinklą.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė. Po „Chelsea“ kapitono Johno Terry smūgiuoto kamuolio galva šis atsidūrė M.Schwarzerio rankose, o M.Essienas siuntė jį virš vartų.

Iki mačo pabaigos likus žaisti 20 minučių pirmąjį realų šansą sukūrė „Boro“ klubas. Sausį į komandą už rekordinę sumą atvykęs puolėjas Alfonso Alvesas iš tolimos distancijos pataikė kamuolį į virpstą.

Po šio epizodo svečiai ir toliau atakavo, bet atstatyti pusiausvyros taip ir nesugebėjo - pirma po brazilo A.Alveso smūgio galva kamuolys sudrebino vartų skersinį, vėliau gynėjas Davidas Wheateris kliudė virpstą, o Jeremie Aliadiere pritrūko šiek tiek tikslumo.

Liverpulio derbyje sausakimšame „Anfield“ stadione vietos „Liverpool“ klubas susikovė su principiniais savo varžovais „Everton“ futbolininkais. Prabėgus vos septynioms minutėms visi sirgaliai pakilo ant kojų, kai po Aiyegbeni Yakubu klaidos puolėjas Fernando Torresas tiksliai pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Varžybose dominavo „Liverpool“, tačiau jiems nepavyko sukurti itin pavojingų momentų prie savo priešininkų vartų. Tik 39-ąją minutę kapitonas Stevenas Gerrardas nestabdydamas kamuolio iš už baudos aikštelės prieigų galėjo nubausti Timą Howardą, bet pataikė į virpstą.

Antrajame kėlinyje rungtynių tempas išliko toks pat negreitas ir be didesnių pavojų prie vartų. 58-ąją minutę pirmąją realią progą įmušti po Mikelio Artetos atlikto baudos smūgio turėjo saugas Leonas Osmanas, bet po jo smūgio galva kamuolys pralėkė greta vartų.

Susitikimo pabaigoje aikštės šeimininkai galėjo padvigubinti savo pranašumą. Olandas Dirkas Kuytas pabandė laimę iš tolėliau, bet jo smūgis į tolimąjį vartų kampą buvo netikslus. Kiek vėliau S.Gerrardo stiprų smūgį pirštų galais atrėmė T.Howardas, bet „Liverpool“ to užteko, kad švęstų pergalę ir įtvirtintų savo pozicijas 4-oje vietoje.

Antrąją pergalę iš eilės iškovojo Kevino Keegano treniruojamas „Newcastle“ klubas, kuris išvykoje atsilikinėjo nuo Londono „Tottenham“, tačiau vėliau sugebėjo įmušti net keturis įvarčius be atsako ir šventė pergalę.

Sužaidus penkias minutes „šarkos“ turėjo galimybę išsiveržti į priekį, bet gynėjas Habibas Beye po „Spurs“ gynėjo Jonathano Woodgate`o klaidos galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į skersinį.

Netrukus pavojus kilo ir prie svečių vartų, kai buvęs „Newcastle“ ekipos žaidėjas J.Woodgate`as mušė galva, bet pavojų neautralizavo vartininkas Steve`as Harperis.

Ir savo sostinės ekipa pasiekė 25-ąją minutę. Retai kada startinėje sudėtyje pasirodantis D.Bentas po Steedo Malbranque`o perdavimo iš kairiojo krašto smūgiu galva nepaliko jokių vilčių S.Harperiui.

Nors svečių sudėtyje buvo trys puolėjai, jiems nieko pavojingesnio pirmame kėlinyje sukurti nepavyko. Svarbų žingsnį šiame mače „Newcastle“ ekipos pergalės link padarė saugas Nicky Buttas, kuris 45-ąją minutę taikliai mušė į kairįjį apatinį vartų kampą ir taip išlygino rezultatą.

Po pertraukos aikštėje dominavo svečiai iš Niukastlo. Saugas Joy Bartonas siuntė kamuolį labai greta vartų. O 52-ąją minutę „šarkos“ pribloškė savo varžovus, kai legionierius iš Kamerūno fantastiškai tiksliai atliko baudos smūgį ir persvėrė rezultatą.

Vėliau „Tottenham“ vartų sargas Paulas Robinsonas žaidė užtikrinčiau ir neleido pasižymėti puolėjui Markui Vidukai. Tačiau po to jam nepavyko sustabdyti „šarkų“ ekipos lyderio Michaelo Oweno, kuris po to pačio M.Vidukos perdavimo nuginklavo Anglijos rinktinės pagrindinio vartininko poziciją praradusį futbolininką.

Netrukus rezultatas galėjo ir turėjo tapti 4-1 svečių naudai, bet M.Owenas nesugebėjo pasinaudoti Michaelo Dawsono suteikta „dovanėle“ ir mušė pro šalį. Nepaisant to, K.Keegano auklėtiniai sugebėjo įmušti dar vieną įvartį, kai Obafemi Martinsas, suklaidinęs Teemu Tainio, pasiuntė kamuolį į tinklą.