Naujoji Zelandija Italijai buvo neįkandamas riešutas © Eurofootball.lt
Planetos čempionės titulą ginanti Italijos rinktinė antrajame savo mače Pietų Afrikos Respublikoje nesugebėjo įveikti kuklios Naujosios Zelandijos ekipos - dvikova baigėsi lygiosiomis 1-1.

Tai - istorinė sėkmė vos 78 vietą FIFA reitinge užimančiai bei profesionalaus nacionalinio čempionato neturinčiai Naujajai Zelandijai, kuri vos prieš keletą dienų iškovojo pirmą tašką planetos čempionate, o dabar sugebėjo nepralaimėti tituluotiesiems italams.

Dvikova vieniems turnyro autsaiderių prasidėjo itin sėkmingai - sužaidus vos 7 minutes po baudos smūgio veteranas Fabio Cannavaro nesugebėjo išmušti kamuolio iš baudos aikštelės ir pirmasis prie jo suskubęs Shane'as Smeltzas iš arti nuginklavo traumuotą Gianluigi Buffoną vartuose pakeitusį Federico Marchetti.

Italai perėmė iniciatyvą ir jau netrukus galėjo atstatyti pusiausvyrą, bet po tolimo Riccardo Montolivo smūgio kamuolys atsimušė į virpstą.

Visgi "kiviai" persvara džiaugėsi neilgai - 28 minutę Tommy Smithas baudos aikštelėje už marškinėlių tempė Danielę De Rossi ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį užtikrintai realizavo Vincenzo Iaquinta.

Po pertraukos Marcelo Lippi auklėtiniai kontroliavo žaidimą ir desperatiškai siekė pelnyti pergalingą įvartį, bet Naujoji Zelandija gynėsi patikimai - vartininkui Marco Pastonui didžiausių problemų sukėlė tolimi Montolivo bei Mauro Camaronesi smūgiai.

Besibaigiant rungtynėms Naujoji Zelandija galėjo išplėšti ir dramatišką pergalę, bet suklaidinęs Cannavaro jaunas puolėjas Chrisas Woodas iš 14 metrų mušė greta virpsto.

Italija 1 - 1 Naujoji Zelandija
7' [0 - 1] Shane Smeltz
28' [1 - 1] Vinzenzo Iaquinta (11 m.)