N. Kesminas: „Liverpool“ nenustebins, jei šiandien įveiks „Real“ © Stop kadras

Televizijos komentatorius Nerijus Kesminas socialiniame tinkle aprašė likusias UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio etapo rungtynes.

„Šiandien - Liverpulis ir Frankfurtas. Leipcigas ir Milanas - rytoj. Į šiuos miestus šią savaitę kryps viso pasaulio futbolo simpatikų dėmesys. Pasižvalgykime ir mes - dar prieš UEFA čempionų lygos aštuntfinalio rungtynes, vyksiančias Anglijoje, Vokietijoje ir Italijoje.

"Liverpool" - Madrido "Real"

Jėgų santykis. Ir vėl jie, nors šįkart ne finale, kuriame tarpusavyje žaidė ir 2018-aisiais, ir pernai. Abu finalus, kaip ir penkerias iš šešerių pastarųjų tarpusavio akistatų, laimėjo "Real".

Jei rungtynės būtų vykusios prieš porą savaičių, Madrido komandą būtų derėję vadinti neginčytina favorite. "Liverpool" atrodė kaip žmogus, tamsiame kambaryje ieškantis katės, kurios ten nėra.

Bet - netikėkite, jei nenorite - panašu, kad katę jie rado: "Premier" lygoje iškovojo gyvybiškai svarbias pergales prieš nuoširdžiai nekenčiamą kaimyną iš to paties miesto "Everton" ir "Newcastle United" bei atgaivino viltį vis dėlto pavyti iki tol beviltiškai tolusį kito sezono Čempionų lygos traukinį. Kalbant apie psichologinį foną prieš šio vakaro rungtynes, svarstyklės mažų mažiausiai išsilygino.

Jėgų balansą "Liverpool" naudai keičia ir tai, kad dėl ligos "Real" komandoje negalės žaisti vokietis saugas Tony Kroosas, o geriausio praėjusių metų pasaulio futbolininko puolėjo Karimo Benzema, per pastarąsias trejas pasaulio klubų čempionato ir "Primera" pirmenybių rungtynes kamuolį į varžovų vartus siuntusio keturis sykius, pasirodymas aikštėje dar vakar kėlė abejonių. "Liverpool" trenerio Jurgeno Kloppo migrena - Darwino Nunezo peties trauma: gali būti, kad dėl jos urugvajietis nežais, o tai "raudoniesiems" būtų rimtas nuostolis.
Įdomus aspektas. Kaip atrodys Cody Gakpo? Sunku tuo patikėti, bet vienas Nyderlandų rinktinės lyderių Čempionų lygoje iki šiol yra sužaidęs tik 7 minutes 2018-aisiais, būdamas devyniolikos.

Dabar Liverpulyje iš futbolininko, už kurį gruodį sumokėti 37 milijonai eurų, aišku, tikimasi daug. Juolab kad komandos lyderiu jis tapo kone tą pačią akimirką, kai pirmą kartą žengė į aikštę.

Prognozuojama baigtis. Beveik neabejotina, kad šiandien "Anfield" stadione bus dar ne vakaras - spektaklio uždanga nusileis Madride. Bet judrus šį sezoną "Liverpool" lazaretas beveik ištuštėjo, komanda atrado pergalių kelią, todėl nuostabos sukeltas stabas neištiks, jei FCL namie įveiks karališkąjį Ispanijos klubą.

Frankfurto "Eintracht" - "Napoli"

Jėgų santykis. Kažkuris užsienio futbolo apžvalgininkas, vertindamas "Eintracht" galimybes, tiksliai pastebėjo: "Ne jie kalti, kad burtai jiems lėmė blogiausią variantą. Bet tai yra jų problema".

Frankfurto komanda žaidžia neprastą futbolą - nors bundeslygoje ji tik šešta, bet nuo lyderio Miuncheno "Bayern" atsilieka vos penkiais taškais. Kai kurie žaidėjai - saugas Jesperas Lindstromas ir ypač puolėjas Randallas Kolo Muani - dažnai spindi taip, kad be akinių temdytais stiklais į juos žiūrėti sunku.

Bet nutiko taip, kad Vokietijos klubo kelyje atsidūrė geriausia šio sezono Europos komanda. Italijos čempionate "Napoli" turi plius 15 taškų lyginant su artimiausiu persekiotoju Milano "Inter" ir, suprantama, jokio poreikio nuožmiai kariauti dviem frontais.

"Serie A" pirmenybėse "Partenopei" laimėjo septynis kartus iš eilės ir per tas rungtynes įmušė 19 įvarčių. Taip jau yra - burtas kartais būna nedraugiškai nusiteikęs bičas.

Įdomus aspektas. Kaip "Eintracht" bandys pančioti Victorą Osimheną ir Chvičą Kvaraccheliją? Šį sezoną puolėjas iš Nigerijos ir kartvelas saugas "Serie A" ir Čempionų lygoje dviese jau susišlavė 31 įvartį ir 15 rezultatyvių perdavimų.

Sako, kad "Napoli" puolimas pernelyg priklausomas nuo šio supertandemo. Bet negi per preriją bėgančiam bizonui svarbu, ką apie jį loja kojotai? Nesustabdys gi.

Prognozuojama baigtis. "Eintracht" namai - "Eintracht" tvirtovė. Savo stadione komanda laimėjo visas rungtynes po nesėkmės dvikovoje su Dortmundo "Borussia" 2022-ųjų spalį.

"Napoli" - labai stiprus varžovas. Bet pirmose rungtynėse išvykoje futbolo ordai nuo Vezuvijaus šlaitų lygiosios būtų visai tinkamas rezultatas. Tad kodėl ne?

"Leipzig" - "Manchester City"

Jėgų santykis. Vokietijos komanda nuo praėjusių metų rugsėjo laimėjo 16 iš 21 oficialių rungtynių. Nusileido tik vieneriose. Kita vertus, derėtų pastebėti, kad bene vienintelis minikataklizmas įvyko visai neseniai - vasario pradžioje, kai "Leipzig" surinko vos tašką dvejose iš eilės žaistose bundeslygos rungtynėse su "Koln" ir Berlyno "Union".

Negalima sakyti, kad savų Achilo kulnų neturi ir "Manchester City". Šiemet jau buvo pralaimėjimas "Premier" lygoje Londono "Tottenham" komandai, o po pergalės prieš lyderį Londono "Arsenal" - dar vienas nusivylimas praėjusį savaitgalį.

Dvikovoje su "Nottingham Forest" "City" pirmavo, švaistė progas vieną po kitos ir pateko po nerašyto futbolo baudžiamojo kodekso straipsnio: "neįmuši tu, įmuš tau" volu. Skausmingos lygiosios.

Įdomus aspektas. Erlingas Halandas. Anglijos pirmenybėse ir Čempionų lygoje 22 metų norvegas šį sezoną jau įbedė 31 įvartį, bet rungtynėse su "Nottingham" parodė Kalėdų senelio vertą dosnumą ir padovanojo varžovų komandai tašką, o iš savos atėmė du.

Kartais atrodo, kad patyręs "ManCity" žvaigždynas vis dar mokosi valdyti savo visų įmanomų nuotolių naikinamąjį ginklą ir tinkamai naudotis juo. Susidaro įspūdis, kad su Gabrieliu Jesusu ar paslėptais "devintaisiais numeriais" viskas buvo paprasčiau.

Prognozuojamas rezultatas. "City" - pažeidžiamas. "Leipzig" žaidybinis stuburas - gynėjas Joško Gvardiolis, saugai Xaveras Schlageris, Konradas Laimeris, Dominikas Szoboszlai, puolėjai Timo Werneris ir Andre Silva - šį sezoną siautėja gerąja šio žodžio prasme.

Bet kažin ar "Leipzig" pagrindinis rėmėjas "Red Bull" pagamina tiek energetinio gėrimo, kad komanda išverstų iš klumpių Pepą Guardiolą ir jo gvardiją. Katalono futbolo išmintis ir jo diriguojamo orkestro patirtis turėtų laimėti. Vokietijoje - minimaliu skirtumu. Juolab kad menkai tikėtinas vieno Leipcigo komandos lyderių Christopherio Nkunku pasirodymas aikštėje.

Milano "Inter" - "Porto"

Jėgų santykis. 2022 metų spalio 21 dieną "Porto" nacionaliniame čempionate pralaimėjo Lisabonos "Benfica" futbolininkams. Nuo tada - 19 pergalių, trejos lygiosios ir nė vieno pralaimėjimo oficialiose varžybose. "Inter" šiemet "Serie A" čempionate buvo patiestas ant menčių tik sykį per aštuonerias rungtynes.

Suprantama, kad "nerazzuri" gyvena daug intensyvesnėje konkurencinėje erdvėje nei Portugalijos komanda. Todėl situaciją galima vertinti kaip apylygę.

Įdomus aspektas. Gynyba. Ir vieni, ir kiti, net laimėdami, nemuša daug. Išvada: džiaugsis ne tie, kas suvarpys varžovų gynybą, laimės tie, kurie nepraleis.

Prognozuojamas rezultatas. Evanilsonas nežais dėl traumos. Otavio, Mateuso Uribe's, Wendersono Galeno galimybės padėti "Porto" - paskutinės minutės laimė arba nelaimė. Dėl to "Inter" turėtų turėti pranašumą. Prisiminus tai, kas aptarta aukščiau sudėliotame tekste, Milano komanda laimės nerezultatyviame futbolo mūšyje minimalia persvara.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...