Moterų A lygos 15 turo apžvalga: „Gintra“ artėja prie čempiono titulo © „Gintra“ nuotr.

Daugkartinės šalies čempionės Šiaulių „Gintros“ futbolininkės savaitgalį žengė tryliktą žingsnį čempionių titulo link.

Tas žingsnis buvo toks didelis, kad iškart už jo matosi dar vieni auksiniai medaliai. Galbūt, jau net artimiausią savaitgalį.

FK Saned 1:3 FK Gintra

Trečiąjį ratą šiaulietės užbaigė rungtynėmis su komanda, į kurią prieš sezoną iškeliavo būrys buvusių „Gintros“ atstovių, kuri yra vienintelė iš „Gintros“ atėmusi taškus ir kuri pastaruoju metu neberanda savo žaidimo. Trumpai tariant, „Gintra“ trečiojo rato finiše 3:1 Pakruojyje nugalėjo Joniškio „Saned“.

Rungtynes Saulės miesto atstovės pradėjo ir užtikrintai, ir greitu įvarčiu, leidusiu išsiveržti į priekį. Tą įvartį pelnė Miracle Porter, kuri rezultatyviausių futbolininkių rikiuotėje pavijo komandos draugę Vivian Ikechukwu, dar labiau priartėjo prie rezultatyviausios lygos žaidėjos Khrystynos Pereviznyk, ir kuri yra viena pagrindinių žaidėjų tapti geriausia „Gintros“ ekipoje per trečiąjį ratą.

Pirmasis įvartis krito sužaidus trečdalį kėlinio. Jau minėta V. Ikechukwu perdavė kamuolį M. Porter ir šiai neliko nieko kito kaip pasiųsti kamuolį į tinklą.

Joniškietės nesutriko ir vos po keturių minučių kamuolį iš vartų traukė Aušrinė Bikutė. Pastaroji nesugebėjo atremti galingo tolimo Livijos Toropovaitės smūgio.

Antrasis kėlinys visiškai priklausė „Gintrai“, o to patvirtinimas buvo dar du M. Porter įvarčiai, įskaitant ir tikslų smūgį skaičiuojant paskutines dvikovos minutes.

Ši pergalė reiškia tai, kad „Gintra“ savo atstumą nuo artimiausių persekiotojų padidino iki keturiolikos taškų. Tai reiškia, kad „Gintros“ pergalės bei Vilniaus komandų prarastų taškų atveju jau šį sekmadienį futbolo klubas „Gintra“ gali užsitikrinti dar vieną Lietuvos čempiono titulą.

MFA Žalgiris 0:2 FK Vilnius

Praėjusiais metais „Vilniui“ pravėrus aukščiausios lygos duris, dvikovos tarp šio klubo bei MFA „Žalgiris“-MRU ekipos įgavo atspalvį, kurio moterų futbole trūko. „Spark Energy“ moterų A lygoje šis sostinės derbis reiškia daug.

Tvarkaraščio sudarinėtojai viską sudėliojo taip, kad abi sostinės komandos užbaigia ratą. Taip buvo pirmajame, taip buvo antrajame, taip bus ir ketvirtajame rate. Pagal dabartinę situaciją, labai panašu, kad paskutinėse rungtynėse spręsis čempionato antros vietos likimas.

Sekmadienį „Vilniaus“ ir „Žalgirio“-MRU merginos užbaigė trečiąjį ratą ir pirmąkart šiame sezone pergalę šventė Kotrynos Kulbytės auklėtinės.

Dabar galime tik paspėlioti, kaip būtų vykusios rungtynės, jei ne nelaimė Medai Šeškutei gaudant kamuolį 16 minutę, tačiau faktas yra toks. Dovilė Dockaitė tą minutę, būdama visiškai viena prieš tuščius vartus, be vargo pelnė įvartį.

Nespėjusios atsitokėti po tokio nokdauno, žalgirietės darsyk turėjo progą įsitikinti vienos iš pretendenčių į geriausios sezono žaidėjos titulą K. Pereviznyk sugebėjimais. Sau susikūrusi progą ukrainietė ją pavertė antru įvarčiu.

Po pertraukos žalgirietės turėjo galimybių atsigriebti, tačiau FK „Vilnius“ šįsyk buvo geresnė komanda ir laimėjo visiškai pelnytai. Ši pergalė kovą dėl antros pozicijos paverčia tik dar įdomesne.

FK Banga 0:2 FC Hegelmann

Gargžduose įvyko „Bangos“ ir „Hegelmann“ akistata, kurioje geresnė komanda buvo iš Kauno rajono. Įvertinus tai, kad „Banga“ per visą šį sezoną neiškovojo nė taško, o trečiajame rate dar nedemonstruoja geriausios sportinės formos, tai pernelyg nestebina.

Savo pranašumą viešnios pradėjo įrodinėti nuo pačios susitikimo pradžios. Užtikrintas žaidimas nesužaidus nei dešimties minučių Juditai Sabatauskaitei leido pelnyti pirmąjį įvartį, o sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį – Karilei Liužinaitei padvigubinti skirtumą.

Ši pelnyta pergalė „Hegelmann“ ekipą išlaiko kovoje dėl antros vietos.

Simono Alsio komentaras

Mildos Liužinaitės komentaras

Turnyro lentelė po 15 turo

Vt. Komanda Rung. Perg. Lyg. Pral. Įm. įv. Pral. įv. Įv. skir. Tašk.

2. Trudi Sudan Carter (FK „Gintra“) – 9 įvarčiai

3–6. Vivian Obianujuwan Ikechukwu, Miracle Porter (FK „Gintra“), Meida Proscevičiūtė (FK „Saned“), Judita Sabatauskaitė (FC „Hegelmann“) – po 8 įvarčius.