"Man Utd" suklupo "Premier" lygos starte © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos "Premier" lygoje sužaistos trejos I turo rungtynės. Pirmąsias sunkias pergales iškovojo vieni pirmenybių favoritų iš Londono - "Arsenal" bei "Chelsea", tuo tarpu čempionas "Man Utd" suklupo namuose.

Arsene'o Wengero vadovaujami "Kanonieriai" namie vargais ne galais 2-1 palaužė tarp pretendetų iškristi į žemesniąją lygą minimą "Fulham" vienuolikę.

Svečiai jau pirmąją susitikimo minutę įsiveržė į priekį, kuomet gynėjas Gaelis Clichy perdavė kamuolį atgal vartininkui Jensui Lehmanui, o šis, paprastame epizode, vaikiškai jo nesuvaldė ir atidavė puolėjui Davidui Healey, kuriam teliko iš metro pelnyti pirmąjį įvartį šį sezoną.

"Arsenal" visą likusią rungtynių dalį dominavo, nors "Fulham" taip pat sukūrė keletą puikių progų padvigubinti pranašumą. Galiausiai 84-ąją minutę Robinas van Persie realizavo Kolo Toure puikiu reidu į baudos aikštelę uždirbtą 11 metrų baudinį bei atstatė pusiausvyrą.

Ne gana to, paskutinę rungtynių minutę Aleksandras Hlebas po puikaus perdavimo atsidūrė vienas prieš gynėją baudos aikštelėje, techniškai suvaldė kamuolį ir pasiuntė jį į apatinį tolimąjį vartų kampą, išplėšdamas dramatišką pergalę.

Kitame mače vicečempionas "Chelsea" sugebėjo pakeisti rungtynių eigą, nors pirmojo kėlinio pradžioje atsilikinėjo, ir įveikė lygos naujoką "Birmingham" 3-2.

Pirmasis įvartis krito sužaidus trečdalį pirmojo kėlinio, kuomet po Gary McSheffrey baudos smūgio kamuolys sėkmingai atsimušė į Mikaelį Forsellą ir nuo puolėjo kūno, pakeisdamas kryptį bei suklaidindamas vartininką Petrą Cechą, įskriejo į vartus.

Visgi trapia persvara "Birmingham" džiaugėsi neilgai - jau po kelių akimirkų puikios "Chelsea" atakos metu Shaunas Wrightas-Phillipsas įsiveržė į baudos aikštelę dešiniuoju kraštu, parideno kamuolį "Premier" lygoje debiutavusiam puolėjui Claudio Pizarro, o šis tiksliu smūgiu iš 12 metrų atstatė pusiausvyrą, nors vartininkas Colinas Doyle'as tikrai turėjo vilčių užkirsti tam kelią.

Dar po keliolikos minučių viskas, rodos, stojo į savo vėžes, kuomet po Salomono Kolou perdavimo Florentas Malouda iššoko vienas prieš varžovų vartininką ir iš kelių metrų pelnė antrąjį "Chelsea" įvartį. Bet "Birmingham" nepasidavė ir netrukus privertė dar kartą griebtis už galvų visus šeimininkų gerbėjus - prancūzas Olivieras Kapo kairiajame baudos aikštelės krašte suklaidino gynėją ir galingu šūviu iš 15 metrų dar kartą išlygino rezultatą bei grąžino viltį debiutantams iškovoti taškų.

Ir po didžiosios pertraukos aikštėje dominavę Londono klubo futbolininkai netrukus vėl ir, kaip paaiškėjo vėliau, paskutinį kartą įsiveržė į priekį, kuomet Michaelis Essienas stipriu smūgiu iš eigos pasiuntė kamuolį į tinklą.

Per likusį laiką "Chelsea" turėjo dar kelias progas padidinti pranašumą, o bene vienintelį "Birmingham" šansą iššvaistė Liamas Ridgewellas, deramai nepataikydamas į kamuolį smūgiu galva.

Vienintelis iš keturių stipriausių klubų pirmajame ture suklupo "Man Utd", namie sužaidęs tik lygiosiomis 0-0 su dešimtyje mačą baigusia "Reading" ekipa.

Ne gana to, pagrindinis Mančesterio komandos puolėjas Wayne'as Rooney susilaužė pėdą, todėl bent dalį artimiausių dvikovų veikiausiai bus priverstas praleisti.

"Raudonieji velniai" dominavo aikštėje nuo pat pirmosios iki paskutinės minutės, tačiau niekaip nesugebėjo pramušti puikų žaidimą demonstravusio svečių vartininko Marcuso Hahnemanno

Geriausią progą išvesti savo komandą į priekį pirmajame kėlinyje turėjo Ryanas Giggsas, visgi po valo smūgio iš eigos kamuolys atsimušė į vartų virpstą. Svečių atakos, tuo tarpu, nekėlė jokio pavojaus Edwinui van der Sarui - vartininkas iš Olandijos daugiausiai laiko praleido stebėdamas komandos draugų pastangas galiausiai pelnyti įvartį.

Keliskart varžovų vartininkui pagrasino ir W.Rooney, aikštę palikęs po didžiosios pertraukos. Anglas susižeidė pirmajame kėlinyje, kuomet jam ant pėdos netyčia užlipo varžovų gynėjas Michaelas Duberry.

Netekęs savo puolimo lyderio, "Man Utd" taip ir nesugebėjo pralaužti tankios varžovų gynybos, nors 73-ąją minutę teisėjas Robas Stylesas iš aikštės už grubią pražangą išvarė prieš keletą akimirkų joje pasirodžiusį puolėją Dave'ą Kitsoną.

Palankiausia sitaucija dramatiškai pergalei išplėšti turėjo patyręs saugas Paulas Scholesas, tačiau anglas iš 10 metrų smūgiavo tiesiai į M.Hahnemanno rankas.

Sekmadienio rezultatai:

Londono "%c00042" 3 - 2 "%c00048"
15' [0 - 1] Mikael Forssell
18' [1 - 1] Claudio Pizarro
31' [2 - 1] Florent Malouda
36' [2 - 2] Olivier Kapo
50' [3 - 2] Michael Essien

Londono "%c00041" 2 - 1 "%c00044"
1' [0 - 1] David Healey
83' [1 - 1] Robin van Persie (11 m.)
90' [2 - 1] Aleksandr Hleb

"%c00040" 0 - 0 "%c00315"

73' Dave Kitson ("Reading") pašalintas iš aikštės