"Man Utd" kyla į pirmąją vietą "Premier" lygoje © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos "Premier" lygoje sužaistos šešerios 13-ojo turo rungtynės.

Svarbią ir eilinę pergalę iškovojo vienvaldžiu čempionato lyderiu bent laikinai tapęs "Man Utd" klubas, namie 2-0 įveikęs sėkmingai naująjį sezoną pradėjusią ir septynias iš pastarųjų aštuonių dvikovų laimėjusią "Blackburn Rovers" vienuolikę.

Visgi mačas galėjo klostytis visai kitaip - nors šeimininkų atakuojantys žaidėjai Cristiano Ronaldo ir Carlosas Tevezas nuo pat pradžių grasino varžovų vartams, galingas gynėjo Christopherio Sambos smūgis, po kurio kamuolys atsimušė į vartų skersinį, ko gero, buvo įsimintiniausias pirmojo kėlinio epizodas iki Mančesterio komandos legionieriaus iš Portugalijos šou.

34-ąją minutę, po valo Ryano Giggso pakelto kampinio, C.Ronaldo dar kartą įrodė, jog galva žaidžia lygiai taip pat gerai kaip ir kojomis - iš maždaug 10 metrų jo smūgiuotas kamuolys skriejo taip stipriai, jog ant vartų linijos stovėjęs Davidas Bentley tegalėjo nukreipti jį kiek aukštyn, bet išgelbėti komandos nuo įvarčio nebepajėgė.

Negana to, jau kitos staigios atakos kontratakos metu "Man Utd" padvigubino pranašumą - Carlosas Tevezas spurtavo kairiuoju kraštu ir, įsiveržęs į baudos aikštelę, perdavė kamuolį viduryje jo jau laukiančiam tam pačiam C.Ronaldo, kuris vienu nestipriu lietimu dar kartą nuginklavo bejėgį Bradą Friedelį.

Patyrę tokį skaudų smūgį prieš didžiąją pertrauką svečiai taip ir nebe atsigavo, o antrasis kėlinys vyko kur kas ramiau nei pirmasis. Viena to priežasčių - jau 53-ąją minutę "Blackburn" liko dešimtyje, kuomet už antrąją geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas Davidas Dunne'as. Jeigu antroji gynėjo pražanga neabejotinai buvo verta geltonos kortelės, tai pirmasis įspėjimas, gautas pirmoje mačo dalyje pargriovus C.Tevezą, sukėlė nemažai abejonių.

"Raudonųjų velnių" vartininkas Edwinas van der Saras apskritai nuobodžiavo, kol galiausiai jo budrumą vėl patikrino aktyviai žaidęs C.Samba.

Dvikova taip ir baigėsi rezultatu 2-0, o "Man Utd" lyderio poziciją išsaugos tuo atveju, jeigu Londono "Arsenal" rytoj nesugebės išvykoje įveikti "Reading".

Tuo tarpu kitas vienas lygos favoritų Londono "Chelsea" prarado du svarbius taškus, "Stamford Bridge" stadione sužaisdamas tik lygiosiomis 1-1 su Liverpulio "Everton".

Penkis mačus iš eilės visuose turnyruose laimėję svečiai nuo pat rungtynių pradžios atrodė užtikrintai, solidžiai kontroliavo kamuolį ir ieškojo galimybių netikėtai užklupti šeimininkus. Puikią progą tą padaryti Davido Moyeso auklėtiniai turėjo 15-ąją minutę, bet po Leono Osmano galva atmesto kamuolio Stevenas Pienaaras iš 8 metrų smūgiavo labai netiksliai.

Tiesa, po šio epizodo "Chelsea" perėmė iniciatyvą ir, ko gero, turėjo pirmauti dar iki pertraukos.

Didžiausią pavojų "Everton" gynybai kėlė Londono ekipos krašto gynėjai, itin dažnai padėdavę komandos draugams regzti atakas. Po vienos tokių Juliano Belleti perdavė kamuolį į baudos aikštelę Frankui Lampardui, bet jo smūgį puikiai atrėmė vartininkas Timas Howardas.

Dar po kelių akimirkų stadione susirinkusiems sirgaliams teliko griebtis už galvų ir stebėtis - gerą sportinę formą demonstruojantis Didier Drogba neišnaudojo puikios progos, po Shauno Wrighto Phillipso perdavimo nesugebėdamas deramai pataikyti į kamuolį, kuomet varžovų gynybos linijoje buvo telikę įveikti T.Howardą.

Po didžiosios pertraukos kurį laiką iniciatyva priklausė "Chelsea", bet po kurio laiko žaidimas apsilygino. Tiesa, verta paminėti, jog realesnes progas kūrė, be abejo, šeimininkai, bet nei Frankui Lampardui, kurio mėginimą atrėmė vartininkas, nei gynėjui Alexui, kurio smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos išmušė gynėjas, savo ekipos išvesti į priekį nepavyko.

Nepavyko iki tol, kol vėl prabilo D.Drogba. 70-ąją minutę Dramblio Kaulo Kranto rinktinės narys sugebėjo ištrūkti iš gynėjų globos ir galva pasiųsti kamuolį į tinklą, taip ištaisydamas pirmajame kėlinyje padarytą klaidą.

Bet svečiai kovojo iki galo ir pasiekė savo - likus minutei iki mačo pabaigos Jameso McFaddeno šūvį atrėmė traumuotą Petrą Cechą vartuose pakeitęs Carlo Cudicini, bet pirmasis prie kamuolio suskubęs Timas Cahillas akrobatiniu smūgiu atstatė pusiausvyrą ir išplėšė tašką.

Įspūdingą pergalę iškovojo neseniai vyriausiąjį trenerį pakeitęs "Tottenham" klubas, namie 4-0 sutriuškinęs buksuojančią ir taip pat permainas išgyvenančią "Wigan" vienuolikę.

Mačo baigtis buvo nulemta pirmajame kėlinyje - sužaidus 35 minutes Londono komanda pirmavo jau 3-0. Paskutinę vinį į svečių karstą 72-ąją minutę įkalė po keitimo aikštėje pasirodęs ir vasarą 16,5 milijono svarų sterlingų klubui kainavęs puolėjas Darrenas Bentas.

Sekmadienio rezultatai:

"%c00048" 1 - 2 Birmingemo "%c00049"
9' [0 - 1] Liam Ridgewell (į savo vartus)
63' [1 - 1] Mikael Forssell
87' [1 - 2] Gabriel Agbonlahor

Londono "%c00042" 1 - 1 Liverpulio "%c00051"
70' [1 - 0] Didier Drogba
89' [1 - 1] Tim Cahill

"%c00050" 0 - 0 "%c00053"

"%c00040" 2 - 0 "%c00056"
34' [1 - 0] Cristiano Ronaldo
35' [2 - 0] Cristiano Ronaldo

53' iš aikštės pašalintas David Dunn ("Blackburn")

Londono "%c00052" 4 - 0 "%c00261"
13' [1 - 0] Jermaine Jenas
26' [2 - 0] Jermaine Jenas
35' [3 - 0] Aaron Lennon
72' [4 - 0] Darren Bent

"%c00057" 0 - 0 "%c00054"