"Man Utd" ir "Chelsea" tolsta nuo persekiotojų © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos „Premier“ lygos pirmenybėse buvo sužaistos aštuonerios 13-ojo turo rungtynės, po kurių nuo persekiotojų atitolo svečiuose po sunkios kovos naujoką „Sheffield Utd“ įveikęs „Man Utd“ ir minimaliu rezultatu „West Ham“ nugalėjęs „Chelsea“, po ilgesnės pertraukos pergalę šventė „Man City“, „Arsenal“ nesugebėjo palaužti „Newcastle“, „Portsmouth“ mačo pabaigoje sugebėjo išplėšti pergalę rungtynėse su „Watford“, o „Liverpool“ nesėkminga serija svečiuose tęsiasi.

Ankstyvosiose šios dienos rungtynėse susitiko ne pačius geriausius laikus išgyvenantis „Man City“ ir turnyrinės lentelės vidutiniokas „Fulham“. Kiek aktyviau šį mačą pradėję aikštės šeimininkai savo užsibrėžtą tikslą pasiekė 12-ąją minutę, kai po Georgios Samaras perdavimo galva nestabdydamas kamuolį „Fulham“ vartų sargą Antti Niemi nuginklavo šią vasarą įsigytas puolėjas iš Italijos Bernardo Corradi, kuriam tai buvo pirmasis įvartis vilkint „Man City“ ekipos marškinėlius.

Įpusėjus pirmajam kėliniui aikštėms šeimininkams pavyko padvigubinti savo rezultatą, kai 32-ąją minutę „Fulham“ gynėjas Carlosas Bocanegra neleistinai sustabdė veteraną Claudio Reyna, tačiau teisėjas neskyrė pražangos ir ataką toliau tęsė „Man City“ žaidėjai, o komandos kapitonas Joey Bartonas puikiai pakėlęs kamuolį į baudos aikštelę „surado“ B.Corradi galvą, ir pastarasis antrą kartą šiame mače siuntė kamuolį į tinklą.

Pirmojo kėlinio pabaigoje „Man City“ pradėjo triuškinti savo varžovus, kai 45-ąją minutę gynėjas iš Tuniso Hatemas Trabelsi ilgu perdavimu išvedė J.Bartoną prieš vartus ir šis nesuklydęs įmušė trečiąjį ne tik komandos, bet ir savo įvartį šiose pirmenybėse.

Antrame kėlinyje „Fulham“ vyr. treneris padarė permainas, ir vietoj amerikiečių dueto puolėjo Briano McBride`o ir gynėjo C.Bocanegra į aikštę metė Collinsą Johną ir Heidarą Helgusoną. Šis puolėjų tandemas tiksliai suveikė 62-ąją minutę, kai H.helgusonas galva atidavė kamuolį savo partneriui C.Johnui, kuris permesdamas vartininką Nicky Weaverį sugebėjo sušvelninti rezultatą.

Artėjant mačui prie pabaigos geros progos neišnaudojo ir „hat-tricku“ pasigirti negalėjo tas pats B.Corradi, kuris gavo gerą perdavimą iš „Man City“gynėjo Micah Richardso. Po šios pergalės Stuarto Pearce`o auklėtiniai iš 14-osios vietos pakilo į 12-ąją, tuo tarpu „Fulham“ nusileido vienu laipteliu žemyn – į 11-ąją poziciją.

Kitose varžybose naujajame „Arsenal“ klubo „Emirates“ stadione svečiai priėmė „Newcastle“ vienuolikę. „Kanonieriai“ tik prasidėjus rungtynėms iš karto pradėjo imtis veiksmų, ir jau 1-ąją minutę po Emmanuelio Eboue perdavimo iš dešinio krašto galva virš vartų smūgiavo Julio Baptista. Po septynių minučių Aleksandro Hlebo tolimas šūvis lėkė greta vartų, o kiek vėliau virš vartų smūgiavo Francescas Fabregasas.

Pavojingiausia mačo proga „Arsenal“ žaidėjai sukūrė 22-ąją minutę, kai F.Fabregasas susižaidęs su A.Hlebu smūgiavo šalia viršutinio vartų virpsto. Tačiau jau ne pirmą kartą pasikartojo Auksinė futbolo taisyklė: „Neįmuši tu – įmuša tau“. 30-ąją minutę „Newcastle“ puolėjas Obafemi Martinsas galva kamuolį atmetė komandos draugui Kieronui Dyeriui, šis suklaidino šeimininkų gynėją E.Eboue, ir nestipriu, bet tiksliu smūgiu į tolimąjį apatinį vartų kampą nuginklavo vartininką Jesną Lehmanną.

„Arsenal“ nesuglumo po to, kai pirmieji buvo priversti trauktis kamuolį iš savo vartų tinklo ir dar labiau spaudė „Newcastle“ futbolininkus. 35-ąją minutę sekė galingas Robino van Persie smūgis, bet kamuolys lėkė tiesiai į rankas „šarkų“ vartų sargui Shay`ui Givenui. Dar kiek vėliau olando smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų. 41-ąją minutę F.Fabregasas „pakabino“ kamuolį į baudos aikštelę, bet Emmanuelis Adebayoras galva smūgiavo kiek netiksliai.

Antrajam kėlinyje traumą gavusį R.van Persie pakeitė „Arsenal“ komandos atakų lyderis Thierry Henry. Sužaidus vos minutę, „Newcastle“ ekipą vėl turėjo gelbėti S.Givenas, kuris atmušė iš vos kelių metrų E.Adebayoro smūgiuotą kamuolį. Po aštuonių minučių antrąjį šansą turėjo į „šarkų“ klubo gretas po traumos sugrįžęs K.Dyeris, kai kairiajame krašte susidorojęs su A.Hlebu į vartus nepataikė.

57-ąją minutę kraštu prasiveržusio T.Henry smūgį į tolimąjį vartų kampą atmušė S.Givenas. Po keleto akimirkų iš maždaug 5 metrų vartininko iš Airijos nenuginklavo ir F.Fabregasas. Bet vis labiau atakavę aikštės šeimininkai savo pasiekė 70-ąją minutę, kai reto grožio baudos smūgį įmušė T.Henry - prancuzo muštas kamuolys pataikęs į skersinį atsimušė į žemę ir įkrito į vartus. Vėliau „Kanonieriai“ pamatę, jog turi dar šansų nugalėti, visiškai užspaudė savo svečius iš Niukastlo.

82-ąją minutę F.Fabregaso smūgis pataikė į vieną iš „Newcastle“ gynėjų ir kamuolys vos neįriedėjo į vartus. Po to po E.Adebayroro perdavimo į vartus smūgiavo T..Henry, bet kamuolys po rikošeto pataikė į virpstą. 84-ąją minutę T.Henry klastingą tolimą smūgį eilinį kartą šiame mače atmušė S.Givenas, o varžybų pabaigoje progų išplėšti pergalę neišnaudojo A.Adebayoras ir F.Fabregasas. Po šių lygiųjų „Arsenal“ ekipa užima 4-ąją vietą, o „Newcastle“ – 16-ąją.

Kitose rungtynėse čempionato naujokas „Sheffield Utd“ susitiko su pirmenybių lyderiais „Man Utd“. Gana netikėtai šiame mače sugebėjo pasižymėti aikštės šeimininkai. 13-ąją minutę po Dereko Geary perdavimo Šiaurės Airijos rinktinės ir buvęs „Man Utd“ saugas Keithas Gillespie galva iš vos kelių metrų „sušaudė“ Edwiną van der Sarą.

Po praleisto įvarčio „raudonieji velniai“ nesuglumo ir žaidė sau įprastą žaidimą. Puikios progos neišnaudojo Anglijos vunderkindas Wayne`as Rooney, kurio smūgį po Garry Neville`o perdavimo atmušė „Sheffield Utd“ vartininkas Paddy Kenny.

Tačiau 30-ąją minutę Sero Alekso Fergusono auklėtiniai sugebėjo išlyginti rezultatą, kai kamuolį iš dešinio krašto perdavė G.Neville`as savo komandos draugui W.Rooney, ir šis dviem lietimais įmušė aikštės šeimininkų vartų sargui P.Kenny. Antrame kėlinyje sužaidus dar 20 minučių „Man Utd“ komandai vis dėlto pavyko išsiveržti į priekį, kai po gynėjo Patrice`o Evra perdavimo W.Rooney įmušė antrąjį savo įvartį.

Po to sekė portugalo Cristiano Ronaldo neišnaudotos progos. Pirma jis iš vos poros metrų iš aštraus kampo į vartus nepataikė. Po to po R.Giggso perdavimo Portugalijos žvaigždė sudrebino „Sheffield Utd“ vartų skersinį, ir prie kamuolio pirmasis suskubęs P.Scholesas jau siuntė kamuolį į vartus, bet paskutinę sekundę nuo vartų linijos kamuolį išmušė gynėjas Philas Jagielka.

C.Ronaldo toliau nesisekė ir jis po R.Giggso perdavimo iš arti nesugebėjo pasiųsti kamuolio į tinklą, tad rezultatas nepasikeitė. Po šios labai svarbios pergalės „Man Utd“ Anglijos „Premier“ lygoje išsaugo pirmąją vietą, tuo tarpu „Sheffield Utd“ futbolininkai nukrenta į 18-ąją poziciją.

Dar vienose varžybose čempionų titulą ginantis „Chelsea“ namuose susitiko su „West Ham“. Rungtynes atkakliau pradėjo svečiai, kai „West Ham“ klubo saugas Lee Bowyeris išvaistė kelias puikias progas. Užtat 22-ąją minutę Kamerūno rinktinės ir „Chelsea“ ekipos krašto saugas maždaug iš 22 metrų taikliu baudos smūgiu pasiuntė kamuolį į viršutinį „plaktukų“ vartų sargo Roberto Greeno vartų kampą.

Po to puikios progos neišnaudojo Arjenas Robbenas, kai slysdamas į vartus nepataikė. Kiek vėliau iš toli nestabdydamas kamuolio greta vartų pramušė svečių saugas Matthew Etheringtonas.

Antrame kėlinyje „Chelsea“ atakoms tęsiantis saugas Michaelis Essienas galingu tolimu smūgiu pataikė į „West Ham“ klubo vartų virpstą. Rezultatą galėjo išlyginti svečių gynėjas Antonas Ferdinandas, bet jis iš patogios pozicijos į vartus nepataikė.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, Didier Drogba gavęs kamuolį iš Joe Cole`o pelnė antrąjį įvartį, bet šoninis arbitras užfiksavo nuošalę ir įvarčio neįskaitė. Po šio laimėjimo „Chelsea“ ir toliau trimis taškais atsilieka nuo „Man Utd“ ekipos, o „West Ham“ nieko neprarado ir užima 16-ąją vietą.

Kitame mače ginklus surėmė Liverpulio „Everton“ ir „Bolton“ vienuolikės. Rungtynėse daugiau progų sukūrė svečiai: du kartus galva pro šalį smūgiavo buvęs Madrido „Real“ saugas Ivanas Campo, po to saugo Idano Talio galingą baudos smūgį atmušė „Everton“ vartų sargas Timas Howardas. Kiek vėliau izraelietis pataikė į virpstą.

Bet mačo didvyriu tapo aikštės šeimininkų saugas Mikelis Arteta, kuris 60-ąją minutę po individualaus reido taikliu smūgiu iš 22 metrų nuotolio nepaliko jokių šansų „Bolton“ vartų sargui Jussi Jaaskelainenui.

Dar vienose varžybose tarpusavyje jėgas išbandė lygos naujokas bei vidutiniokas „Reading“ ir absoliutus čempionato autsaideris „Charlton“ klubas. Deja naujajam „Charlton“ treneriui Lesui Reedui debiutas buvo labai nesėkmingas, kadangi jo komanda pralaimėjo rezultatu 2-0. 18-ąją minutę po Nicky Shorey perdavimo galva iš vos kelių metrų svečių vartininką Scotą Carsoną nuginklavo legionierius iš Pietų Korėjos Soleas Ki-Hyeonas.

Rungtynių pabaigoje savo komandos pergalę įtvirtino rezultatyviausias šios komandos žaidėjas Kevinas Doyle`as, kai Steve`o Sidwello baudos smūgį atmušė vartininkas, tačiau minėtasis puolėjas pirmasis prie jo prišoko ir pasiuntė jį į „Charlton“ klubo vartų tinklą. Po šios pergalės „Reading“ iš 11-osios vietos pakilo į 8-ąją, tuo tarpu „Charlton“ ekipa ir toliau išlieka čempionato turnyrinės lentelės dugne.

Kitose varžybose susikovė čempionato atradimas „Portsmouth“ ir naujokas „Watford“. Šeimininkams reikėjo gana stipriai paplušėti norint paskutinėmis minutėmis išplėštų svarbią pergalę. Bet pirmieji šiose rungtynėse sugebėjo pasižymėti svečiai, kai po Ashley Youngo perdavimo galva kamuolį į „Pompey“ vartų sargo Davido Jameso vartus nukreipė Jay`us DeMeritas.

Pirmojo kėlinuko pabaigoje rezultatą išlygino ir aštuntąjį įvartį iš aštraus kampo įmušė Nigerijos rinktinės puolėjas Nwankwo Kanu. Atrodė, kad „Watford“ išsiveš svarbų tašką iš „Fratton Park“, bet jų svajonėms išsipildyti buvo nelemta.

89-ąją minutę pirmojo įvarčio autorius J.Demeritas neleistinai baudos aikštelėje sustabdė N.Kanu ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį. Jo stojo mušti Kongo DR puolėjas Tresoras Lomana Lua-Lua, kuris svarbiu momentu nesuklydo ir nuginklavo „Watford“ vartininką Richardą Lee. Po šios pergalės „Portsmouth“ vėl susigrąžina 3-iąją vietą, o „Watford“ ir toliau lieka 19-tas.

Vakarinėse rungtynėse tarp „Middlesbrough“ ir „Liverpool“ žiūrovai įvarčių neišvydo. Mačas baigėsi lygiosiomis 0-0. „Liverpool“ iškovoję tašką žengia 9-tą, o „Middlesbrough“ niekur iš 14-tos pozicijos taip ir nesitraukia.