Lyderių pergalės Olandijos pirmenybėse © Eurofootball.lt
Sekmadienį Olandijos „Eredivisie“ čempionate buvo sužaistos paskutinės penkerios 11-ojo turo rungtynės. Pergalės švente visi pirmenybių lyderiai: „Ajax“ sutriuškino „Heracles“, „AZ“ nugalėjo „RKC“, „Feyenoord“ sunkiai palaužė „Vitesse“, „Heerenveen“ įveikė „Sparta“, o „Utrecht“ ir „Twente“ mačas baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Almelo mieste vietos „Heracles“ priėmė svečius iš Amsterdamo „Ajax“. Svečiai šeimininkų pasipriešinimą palaužė tik pirmojo kėlinio pabaigoje, kai 39-ąją minutę „Ajax“ į priekį išvedė taiklus Kennetho Perezo smūgis. Antrojo kėlinio pradžioje „Ajax“ liko žaisti dešimtyje, nes iš aikštės už grubų žaidimą buvo pašalintas pagrindinis ekipos gynybos ramstis Johnas Heitinga.

Aikštės šeimininkai turėjo labai daug laiko pasinaudoti šia kiekybine persvara, bet rungtynių pabaigoje viską sužlugdė į „Heracles“ vartus paskirtas 11 metrų baudinys, kurį be klaidų realizavo antrąjį savo įvartį mače pelnęs K.Perezas, o likus žaisti trejas minutes, amsterdamiečių pergalę įtvirtino vienas komandos lyderių Wesley Sneijderis.

Po šios pergalės „Ajax“ klubas ir toliau užima pirmąją turnyrinės lentelės vietą ir dviem taškais lenkia artimiausią persekiotoją „PSV“. Tuo tarpu „Heracles“ krenta į 12-ąją poziciją.

Kitose varžybose Valvijke, šeimininkai „RKC“ susitiko su grėsmingai rungtyniaujančiu Alkmaaro „AZ“. Iniciatyvos iš karto ėmėsi svečiai ir savo tikslą pasiekė labai greitai, kai jau 6-ąją mačo minutę „RKC“ vartų sargą Robą van Dijką nuginklavo Moussa Dembele. Įpusėjus pirmajam kėlinukui savo komandos persvarą padidino puolėjas Danny Koevermansas. Po šio laimėjimo „AZ“ išsaugo trečiąją vietą, o „RKC“ lieka 16-oje vietoje.

Dar vienose intriguojančiose rungtynėse, ginklus surėmė Roterdamo „Feyenoord“ ir Arnhenmo „Vitesse“. Aikštės šeimininkai 23-iąją minutę įsiveržė į priekį po tikslaus gynėjo Luizo Andre Bahia smūgio. Antrame kėlinyje į „Feyenoord‘“ vartų sargo Henko Timmero vartų tinklą kamuolį pasiuntė Danko Lazovičius, bet po dešimties minučių aikštės šeimininkams pergalę padovanojo Theo Lucio pelnytas įvartis. Po šio laimėjimo „Feyenoord“ kyla į šeštąją vietą, O „Vitesse“ žengia 14-ta.

Paskutiniame mače susitiko „Heerenveen“ ir lygos autsaiderių Roterdamo „Sparta“. Įvarčio žiūrovams prireikė laukti maždaug pusvalandžio - nulinį rezultatą švieslentėje pakeitė „Heerenveen“ saugas Lasse`as Nilssonas. 54-ąją minutė komandos pergalę užtvirtino Alfonso Alvesas. „Heerenveen“ su 16 taškų lieka aštuntas, tuo tarpu „Sparta“ ir toliau lieka absoliučiu lygos autsaideriu.

Kitose varžybose, tarp „Utrecht“ ir „Twente“ ekipų buvo užfiksuotos lygiosios 0-0.