Lietuvos rinktinė EURO 2016 atranką užbaigė triuškinančiu pralaimėjimu anglams (VIDEO)

LFF stadione antradienio vakarą įvyko paskutinės 2016 metų atrankos į Europos čempionatą rungtynės.

Lietuvos rinktinės laukė nieko nelemiančios rungtynės, tačiau varžovas įspūdingas - nei vieno pralaimėjimo nepatyrusi Anglijos komanda. Svečiai vargo su mūsų šalies futbolininkai neturėjo ir pasiekė triuškinančią pergalę.

Rungtynės prasidėjo svečių iš Anglijos spaudimu. Lietuviai per pirmąsias 10 minučių neturėjo jokios progos sukelti grėsmės varžovų vartininkui, o anglai dominavo su kamuoliu.

13-ąją minutę vienas Anglijos rinktinės lyderių Harry Kane‘as iš dešiniojo krašto išbandė Giedriaus Arlauskio reakciją, tačiau „Watford“ ekipos vartininko nuginkluoti nepavyko.

Vėliau žaidimas tapo kiek lygesnis. Savo žaidimą bandė primesti ir lietuviai, kurie pradėjo kontroliuoti kamuolį aikštės viduryje. Vis dėlto 22-ąją minutę anglams pavyko sukurti dar vieną pavojingą progą, tačiau į H.Kane‘o bandymą vėl reagavo G.Arlauskis.

29-ąją G.Arlauskis jau buvo bejėgis – Rossas Barkley tolimu smūgiu išvedė anglus į priekį. Tiesa, prie įvarčio prisidėjo „rikošetas“.

Po įvarčio anglai pradėjo žaisti dar agresyviau ir 34-ąją minutę lietuviai buvo nubausti. Sienele su komandos draugu sužaidęs Harry Kane‘as iš aštraus kampo pasiuntė kamuolį į vartų tinklą. Vis dėlto įvartis nebuvo užskaitytas Londono „Tottenham“ puolėjui, o į savus vartus įsispyrė rinktinės vartininkas.

Antrasis kėlinys prasidėjo anglų futbolininkų dominavimu. Igorio Pankratjevo vadovaujama ekipa neturėjo jokių šansų prieš svečius, kurie kūrė ataką po atakos.

62-ąją minutę į lietuvių vartus krito jau trečiasis įvartis. Po puikios atakos galingu smūgiu G.Arlauskiui jokių vilčių nepaliko Alexas Oxlade‘as-Chamberlainas.

Per likusį laiką daugiau įvarčių Lietuvos ir Anglijos rinktinės sirgaliai neišvydo. Lietuviai paaštrino savo žaidimą, tačiau garbės įvarčio pasiekti nepavyko ir buvo patirtas pralaimėjimas rezultatu 0-3.

Anglijos rinktinė E grupjė iškovojo visas 10 pergalių ir į savo sąskaitą įsirašė 30 taškų. Roy'aus Hodgsono vadovaujama ekipa tapo šeštoji Europos rinktinė, atrankoje pasiekusi visas įmanomas pergales. Tuo tarpu lietuviai su 10 taškų liko priešpaskutinėje vietoje.

Lietuva 0 – 3 Anglija

29‘ [0 – 1] R.Barkley

35‘ [0 – 2] G.Arlauskis (į savus vartus)

62‘ [0 – 3] A.Oxlade-Chamberlain

Startinės sudėtys:

Lietuva: Arlauskis, Andriuškevičius, Mikuckis, Klimavičius, Freidgeimas; Novikovas, Slivka, Panka, Žulpa, Černych; Spalvis;

Atsarginiai: Zubas, Černiauskas, Slavickas, Česnauskis, Vaitkūnas, Baravykas, Pilibaitis, Kuklys, Veliulis, Petravičius, Matulevičius.

Anglija: Butland, Walker, Gibbs, Jones, Jagielka, Shelvey, Barkley, Lallana, Oxlade-Chamberlain, Vardy, Kane.

Atsarginiai: Heaton, Walcott, Bertrand, Clyne, Townsend, Ings, Sterling, Smalling, Ali.