Lietuvos čempionatas baigėsi "Žalgiriui" ir "Atlantui" šoktelint į viršų (Papildyta) © Eurofootball.lt
2007 metų Lietuvos čempionato sezonas šeštadienį finišavo penkeriomis 36-ojo "A lygos" turo rungtynėmis. Ketvirtą poziciją ir kelialapį į Baltijos lygą bei galimybę priklausomai nuo LFF taurės rezultatų žaisti Intertoto taurės varžybose iškovojo Vilniaus derbyje nesunkiai laimėjęs "Žalgiris", į šeštą vietą pakilo "Vilnių" po pergalės prieš "Sūduvą" aplenkęs "Atlantas", o aštunti liko "Šiauliai", kurie namuose minimalia persvara privertė pasiduoti atitinkamai "Vėtrą".

Nors trys prizininkai jau buvo praktiškai aiškūs - "Ekranui" reikėjo tik įveikti autsaiderį Visagino "Interą" - paskutiniajame pirmenybių ture netrūko įdomių rezultatų ir kuriozų.

Minėtose rungtynėse "Ekranas" namie priemė Visagino "Interą", kuris buvo formalus rungtynių šeimininkas, ir jau po pirmajame kėlinyje privertė neoficialių svečių vartininką Audrių Dilį penkis kartus traukti kamuolį iš savo vartų. Po du kartus įmušė Vitalijus Kavaliauskas ir rezultatyviausias lygos žaidėjas Povilas Lukšys, po kartą pasižymėjo Mantas Savėnas ir Deimantas Bička.

Tačiau antrasis kėlinys nebeįvyko, nes vienuolikės rungtynėms nesurinkęs "Interas" po pertraukos į aikštę išbėgo su septyniais žaidėjais, ir vienas jų - vartininkas A.Dilys - praėjus vos porai minučių patyrė traumą. Visaginiečiams likus šešiese susitikimas buvo nutrauktas.

Šilutėje šalies čempionas "Kaunas" be didžiosios dalies namo išvykusių legionierių baigė formalumus pergale prieš "Šilutę". Kauniečių gretose pasižymėjo iki tol čempionate neįmušę žaidėjai - gruzinas Akakis Khubutia, Giedrius Barevičius, bulgaras Yanko Valkanovas ir jaunasis Vytautas Birškys, tuo tarpu "Šilutei" paguodos įvartį pelnė Gintas Podelis.

Atkakliausios dvikovos vyko Klaipėdoje ir Šiauliuose. Uostamiestyje "Atlantas" privertė pasiduoti Marijampolės "Sūduvą" ir pakilo į šeštą vietą, tuo tarpu "Šiauliai" dramatiškame mače išplėšę pergalę prieš "Vėtrą", tačiau liko aštuntoje pozicijoje. Taip atsitiko todėl, kad trijų komandų tarpusavio susitikimuose "Atlantas" surinko 14 taškų, "Vilnius" 10, o "Šiauliai" - tik 9.

"Vėtros" nesėkme pasinaudojo ir ketvirtą poziciją susigrąžino "Žalgiris", kuriam pavyko sostinės derbyje nors ir ne itin lengvai, tačiau po keturių įvarčių per paskutinį pusvalandį sutriuškinti "Vilniaus" klubą rezultatu 6-0.

Nors "A lygos" čempionatas baigėsi, visi klubai, atstovausiantys Lietuvai kitų metų Europos taurių turnyruose dar neaiškūs, nes LFF taurės varžybų pusfinaliai ir finalas vyks 2008-aisiais.

Šalies čempionas "Kaunas" antrus metus iškvojo teisę rungtyniauti Čempionų lygos kvalifikacinėse varžybose, "Sūduva" - UEFA Taurės turnyre, tuo tarpu kas užims likusias po vieną UEFA Taurės ir Intertoto taurės vietą paaiškės tik kitamet. Garantuotą kelialapį į vieną iš dviejų Europos turnyrų jau turi "Ekranas', tuo tarpu "Žalgiriui" teks laukti LFF Taurės rezultatų.

Stipriausi keturi Lietuvos klubai, jei nepasikeis turnyro formatas, patenka į Baltijos futbolo lygos varžybas.

Paskutinis lygoje likęs Visagino "Interas" iškrito į I lygą užleidžia vietą "Alyčiui", tuo tarpu priešpaskutinę vietą užėmusi "Šilutė" žais dvejas papildomas rungtynes dėl iškritimo (pakilimo) su antra I lygos komanda Kauno "Rodikliu". Tiesa, visi pasikeitimai tik teoriniai, nes viską lems LFF licencijavimo procesas, per kurį nei vienas naujas klubas neišreiškė noro žaisti "A lygoje".

Rezultatyviausiu 2007 metų "A lygos" žaidėju tapo 26 kartus pasižymėjęs Povilas Lukšys, kuris su 122 įvarčiais yra antras pagal rezultatyvumą per visą Lietuvos pirmenybių istoriją. Antras šį sezoną liko "Kauno" snaiperis Mindaugas Grigalevičius (18 įvarčių), o trečią ir ketvirtą vietas pasidalino buvęs "Kauno" puolėjas Ričardas Beniušis ir Klaipėdos "Atlanto" legionierius Luka Aničičius.

36 turo rezultatai

"Šilutė" 1 - 4 "Kaunas"
43' [0 - 1] Akaki Khubutia
56' [0 - 2] Giedrius Barevičius
63' [0 - 3] Yanko Valkanov
67' [0 - 4] Vytautas Birškys
69' [1 - 4] Gintas Podelis

"Interas" 0 - 6 "Ekranas"
(Rungtynės nutrauktos 47 minutę "Interui" likus su 6 žaidėjais)
1' [0 - 1] Povilas Lukšys
16' [0 - 2] Vitalijus Kavaliauskas
20' [0 - 3] Mantas Savėnas
26' [0 - 4] Deimantas Bička
32' [0 - 5] Povilas Lukšys
42' [0 - 6] Vitalijus Kavaliauskas

"Šiauliai" 2 - 1 "Vėtra"
23' [0 - 1] Dejan Milošeski
75' [1 - 1] Viktor Raskov
90' [2 - 1] Viktor Raskov

12' [0 - 1] Cvetan Čurlinov
43' [0 - 2] Iulian Bursuc
66' [0 - 3] Virmantas Lemežis
74' [0 - 4] Cvetan Čurlinov
78' [0 - 5] Virmantas Lemežis
81' [0 - 6] Cvetan Čurlinov

53' [1 - 0] Luka Aničič (11m.)

Rezultatyviausi žaidėjai
1. Povilas Lukšys ("Ekranas") - 26 įvarčiai
2. Mindaugas Grigalevičius ("Kaunas") - 18
3-4. Ričardas Beniušis ("Kaunas"),