LFF taurės finale – varžovus sutriuškinęs „Panevėžys“

Spalio 20 dieną Panevėžio Aukštaitijos stadione susitiko „Panevėžio“ ir „Riterių“ komandos.

Aikštės šeimininkai nuo pat rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą į savo rankas. Drąsiai su kamuoliu žaidę panevėžiečiai kėlė daug problemų vilniečių gynybai. Jau vienuoliktąją rungtynių minutę po puikaus reido kairiuoju kraštu buvo pasiektas įvartis – Ernestas Veliulis perdavė kamuolį įkertančiam Rafaeliui Floro, pastarojo smūgį atrėmė Tadas Simaitis tačiau pirmas prie kamuolio suskubęs „Panevėžio“ saugas Tautvydas Eliošius taikliu smūgiu išvedė aikštės šeimininkus į priekį.

Pirmoje rungtynių pusėje itin pastebimas buvo Ernestas Veliulis – jo aštrūs perdavimai bei drąsūs reidai į varžovų baudos aikštelę buvo tikru Vilniaus „Riterių“ galvos skausmu.

Antrąją rungtynių dalį „Riteriai“ pradėjo dvigubu keitimu – aikštę paliko Rokas Mazensovas ir Dovydas Virkšas, juos pakeitė Deividas Malžinskas ir Rokas Filipavičius.

Jau 55 minutę panevėžiečiai organizavo puikią ataką – meistriškai kamuolį priėmęs Jorge Elias atliko perdavimą Ernestui Veliuliui, kurio smūgis skriejo virš vartų. „Panevėžys“ ir toliau kūrė progas ir vos po penkių minučių varžovų gynybos liniją perpjovė aštrus Elivelto perdavimas, tačiau šalia kamuolio buvęs Ignas Kružikas sudvejojo bei smūgio neatliko.

69 rungtynių minutę „Panevėžys“ visiškai apgulė „Riterių“ vartus. Daug trumpų perdavimų sukūrė pakankamai erdvės krašte likusiam Ernestui Veliuliui, kuris priėmė kamuolį bei padvigubino aikštės šeimininkų persvarą. Po praleisto įvarčio T. Pikkarainenas atliko keitimą gynyboje – aikštę paliko Valdemaras Borovskis, jį pakeitė aštuoniolikmetis Juozas Lubas.

Atsilikinėdami „Riterių“ futbolininkai pradėjo žaisti ties pražangos riba, siekdami kuo greičiau perimti kamuolį bei sukurti pavojingų progų prie varžovų vartų. Nepaisant to, „Panevėžys“ ir toliau spaudė svečius iš Vilniaus ir uždirbo laisvą smūgį šalia „Riterių“ vartų.

75 minutę laisvą smūgį atlikti stojo Rafaelis Floro. Kiek įsibegėjęs portugalas fantastišku smūgiu nuginklavo vilniečių vartininką bei pelnė trečią „Panevėžio“ įvartį.

Po trečio įvarčio subyrėjusi „Riterių“ gynyba patyrė dar vieną skaudų smūgį. 77 minutę nuo kampinio gairelės pakeltą kamuolį tarsi ant lėkštutės priėmęs nacionalinės rinktinės gynėjas Vytas Gašpuitis nukreipė jį į Tado Simaičio vartus, o rezultatas švieslentėje rezultatas tapo triuškinančiu, 4:0.