LFF Pirma lyga: Iki titulo – vienas žingsnis © JumpStory nuotr.

Praeito savaitgalio kovos daugiausiai džiaugsmo turėjo atnešti „Nevėžio” gerbėjams. Dramatiška pergalė prieš „Džiugą” plius dėkingas rezultatas konkurentų rungtynėse Kaune kėdainiečių šansus tapti lygos nugalėtojais reikšmingai padidino.

Oficialiai tai gali įvykti atlikti jau sekančiame ture, kėdainiečiams laimėjus Panevėžyje. Scenarijus – labai realus, o ar jis įvyks, pamatysime artėjantį sekmadienį.

Penktadienis, 10.16, 17:30, Kėdainių miesto stadionas, 350 žiūrovų.
Kėdainių „Nevėžis” – Telšių „Džiugas“ 1:0 (0:0).
Teisėjai: M. Jackus, D. Klimas, A. Alūzas.
Įvartis: T. Rakašius 86‘.

Lemiamas šio susitikimo epizodas įvyko likus kelioms minutėms iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos, kai po šeimininkų standartinės situacijos sumaištimi „Džiugo” baudos aikštelėje puikiai pasinaudojo Tomas Rakašius, įmušęs turbūt vieną svarbiausių įvarčių savo karjeroje.

O iki šio momento aikštėje vyko įdomi lygiaverčių varžovų dvikova. Nepaisant to, kad telšiškiai žaidė išvykoje, aktyvumu jie nenusileido aikštės šeimininkams. Abiejų komandų gynybinėms linijoms darbo netrūko, nors iš esmės su savo užduotimis jos susitvarkė – pavojingų momentų buvo ne itin daug. Pirmoje rungtynių dalyje bene geriausią progą pasižymėti turėjo „Nevėžio” atakų lyderis Evaldas Kugys, iššokęs prieš svečių vartininką, bet nesugebėjęs jo įveikti. „Džiugas”, kaip jau įprasta, buvo pavojingas standartinių situacijų metu, po vienos iš jų antrame kėlinyje šeimininkų vartus gelbėjo jau Serhijus Melašenko.

Apie šios įdomios ir gero lygio dvikovos atomazgą jau užsiminėme – ne visai sėkmingai tame epizode sužaidė svečių vartininkas, kuriam išsprūdo iš rankų, atrodo, jau pagautas kamuolys.

Po rungtynių aistringiausi „Nevėžio” sirgaliai šėlo iš džiaugsmo, jo neslėpė ir komandos vyriausiasis treneris Vitalijus Stankevičius, pažymėjęs faktą, kad dar niekas nepasiekta, o komandos laukia svarbios rungtynės Panevėžyje. Kaip parodė tolimesni įvykiai, tos rungtynės gali tapti „auksinėmis” Kėdainių komandai.

Įdomus paradoksas – po pirmų dviejų turų „Nevėžis” turėjo tik 1 tašką (beje, po rungtynių ne su lygos „grandais”), stebėjomės nesėkmingu komandos startu, o likus dviems turams iki turnyro pabaigos jie - realiausi pretendentai į nugalėtojų titulą.

Penktadienis, 10.16, 19:00, Alytaus miesto stadionas, 281 žiūrovas.
Alytaus „Dainava“ – „Vilniaus Vytis“ 4:2 (1:2).
Teisėjai: K. Bartuškevičius, I. Kaprašovas, I. Pozdejeva.
Įvarčiai: E. Stočkūnas 27‘, M. Vasiliauskas 76‘, A. Marčiukaitis 82‘, D. Ivanauskas 88‘ – C.T.  Tchamba 23‘ ir 43‘.

Atrodo, sezono pabaigai „Dainava” saviems gerbėjams nusprendė dovanoti tikras dramas su pergalinga pabaiga. Jau antrose rungtynėse iš eilės susitikimų eigoje atsilikinėdami alytiškiai išsigelbsti pabaigose, mušdami iš tiesų įspūdingus įvarčius.

Pirmasis kėlinys nieko gero šeimininkams nežadėjo – svečiai žaidė laisvai, neslegiami atsakomybės ir du kartus išnaudojo grubokas alytiškių klaidas savo aikštės pusėje – savo šansus išnaudojo Cyrilas Tchai Tchamba, atrodo sugrįžtantis į pernykštę savo formą. Svečiai savo persvarą išlaikė iki antro kėlinio vidurio, o tada savo svarų žodį tarė šeimininkų futbolo scenos aktoriai. Įspūdingas Martyno Vasiliausko „šūvis” tarsi pabudino komandos draugus ir įskėlė dar daugiau ugnies tribūnose. Vilniečių gynyba pastaruoju metu patikimumu nepasižymi, pradėjo braškėti ir visiškai subyrėjo per paskutines dešimt minučių.

Alanas Marčiukaitis vikriau apsisuko kelių gynėjų apsuptyje baudos aikštelėje ir išvedė „Dainavą” į priekį, o prašmatnų paskutinį tašką susitikime padėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Domas Ivanauskas, įspūdingą reidą iš savo pusės aikštės užbaigęs efektingu smūgiu po skersiniu.

Alytaus ekipai pergalė įsižiebė viltis dar pakovoti ir dėl ketvirtosios vietos, o „Vilniaus Vytis” smuktelėjo dar laipteliu žemyn.

Penktadienis, 10.16, 19:00, Mažeikių miesto stadionas, 100 žiūrovų.
Mažeikių „Atmosfera“ – Vilniaus „Žalgiris“ B 2:2 (0:2).
Teisėjai: O. Abramavičius, E. Kemėža, G. Zaniauskas.
Įvarčiai:  A. Bačianskis 56‘, T. Labukas 70‘ – E. Vilkaitis 6‘, A. Spyčius 30‘.

Po pirmo kėlinio atrodė, kad Mažeikiuose rungtynių baigtis kaip ir aiški – užtikrintai rungtyniavę žalgiriečiai išnaudojo varžovų spragas gynyboje ir susikrovė gana solidžią dviejų įvarčių persvarą.

Tačiau šeimininkų garbei reikia pasakyti, kad šį kartą jie nesudėjo ginklų. Du kartus sėkmingai sužaidę varžovų baudos aikštelėje „Atmosferos” futbolininkai antro kėlinio viduryje sugebėjo išlyginti rezultatą, o tiksliais baigiamaisiais smūgiais pasižymėjo komandos veteranai.

Mažeikių ekipa liko 11-oje lentelės vietoje, tačiau jos dar neužsitikrino, o tuo tarpu vilniečiai leido prisivyti save „Minijai”. Paskutinės rungtynės Kretingoje tarp šeimininkų ir „Žalgirio” B bus tarsi mažasis finalas dėl 9-os vietos.

Šeštadienis, 10.17, 13:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas, 250 žiūrovų.
Kauno „Hegelmann Litauen” – „Jonava“ 2:1 (1:0)
Teisėjai: J. Paškovskis, V. Gomolko, D. Norkus.
Įvarčiai: V. Armanavičius 13‘ ir 65‘ – D. Raudonius 76‘(11m).

Artimiausių lyderių persekiotojų dvikova Kaune baigėsi šeimininkų pergale, kuria džiaugėsi ne tik kauniečių gerbėjai. Toks rezultatas turėjo patikti ir „Nevėžio” sirgaliams, nes abu potencialūs kėdainiečių konkurentai likus dviems turams iki pirmenybių pabaigos atsilieka solidžiu 4 taškų atstumu.

Kauno LFF treniruočių centre vykusi dvikova, kaip ir laukta,  pasižymėjo kovingumu ir atkaklumu. Kauniečiai, kurių gretose vėl išsiskyrė praeito turo rungtynes praleidęs A. Kyeremeh, žaidė aštriau o epizodas įvykęs svečių baudos aikštelėje 13-ą minutę turėjo nemažai įtakos tolimesnei rungtynių eigai. Puikų Kyeremeh perdavimą tiksliu smūgiu užbaigęs Vilius Armanavičius leido šeimininkams žaisti dar užtikrinčiau. Kauniečiai dar kelis kartus rimtai grasino svečių vartams  – Naurio Petkevičiaus smūgį atrėmė puikiai sužaidęs Romas Margelis, o Alekso Kyeremeh galva siųstas kamuolys savo kelyje surado skersinį.  Jonavos ekipai pirmame kėlinyje ne itin sekėsi kažką sukurti priekyje, nors aikštės viduryje dažnai virdavo nuožmi kova.

Antro kėlinio pradžia nedaug kuo skyrėsi nuo pirmojo – beveik tą pačią minutę nuo kėlinio pradžios dar kartą laisvę varžovų baudos aikštelėje gavęs Vilius šansų svečių vartininkui nepaliko. Visgi, ramiai pabaigti rungtynių šeimininkams nepavyko – 75-ą minutę už varžovo prilaikymą ranka skiriamas baudinys į „Hegelmann Litauen” vartus , kurį užtikrintai realizuoja Džiugas Raudonius. Tad paskutinės rungtynių minutės , kaip kad dažniausiai būna tokiais atvejais – tradiciškai įtemptos. Atsiliekanti ekipa visias įmanomais būdais stengėsi išgelbėti rungtynes, svečių garbei reikia pažymėti, kad jie rankų nenuleido iki paskutinių susitikimo minučių. Tačiau daugiau nuliūdinti komndų vartininkų nepavyko – finalinis teisėjo švilpukas džiaugsmingai buvo sutiktas tiek Kauno, tiek Kėdainių futbolo sirgalių.

Šeštadienis, 10.17, 17:00, Vilnius, BFA arena, 90 žiūrovų.
Vilniaus BFA – „Kauno Žalgiris “ B 1:2 (0:1).
Teisėjai: J. Valatka, S. Kartočius, G. Eidinzonaitė.
Įvarčiai: A. Skuratovičius 62‘ – D. Vinckus 18‘, I. Jonaitis 49‘.

Nors aikštėje susitiko ekipos, kovojančios dėl vietų apatinėje lentelės dalyje, kovingumo ir aistrų BFA arenoje nestigo. Apie tai byloja ir trys raudonos kortelės, kurias prieš save išvydo šeimininkų žaidėjai (tiesa, viena iš jų parodyta jau po finalinio švilpuko).

Tiesa, pirmąjį įvartį kauniečiai įmušė dar ekipoms žaidžiant lygiomis sudėtimis, o kuomet iš karto po pertraukos jų persvara padvigubėjo, rungtynių likimas atrodė nulemtas. Visgi, BFA sugebėjo grąžinti intrigą – tam pasitarnavo patyrusis Arturo Skuratovičiaus smūgis. Deja, nuo antro kėlinio vidurio vilniečiai prarado dar vieną žaidėją, o rungtyniaujant tokiomis sąlygomis perlaužti rungtynių eigą yra beveik neįmanoma.

Šeimininkus galėtume pagirti už kovingumą, nors šiose rungtynėse per didelės emocijos galbūt jiems ir sutrukdė. O „Kauno Žalgiris” B antroje pirmenybių pusėje iškovojo dvi pergales iš eilės bei turi neblogą galimybę pergalingai ir finišuoti – paskutinėse rungtynėse namuose priimami turnyro autsaideriai.

Sekmadienis, 10.18, 15:00, Panevėžys, „Žemynos“ progimnazijos stadionas, 52 žiūrovai.
„Panevėžys“ B – FA„Šiauliai” 0:4 (0:1).
Teisėjai: V. Paulauskas, E. Korotkovas, A. Krivickij.
Įvarčiai: G. Micevičius 15’, V. Viktoravičius 57’ ir 66’, R. Lekiatas 87’.

Nuo pirmųjų dvikovos minučių svečiuose žaidę šiauliečiai „okupavo” šeimininkų aikštės pusę ir jau rungtynių pradžioje turėjo kelias neblogas galimybes išsiveržti priekin. Ypač aktyvus buvo svečių kairysis atakos kraštas, o 15-ą minutę dar vienas perdavimas iš jo virto įvarčiu po Gabijaus Micevičiaus smūgio.

Įmušę svečiai ir toliau kontroliavo rungtynes, šeimininkams prireikė laiko atitokti.

Jaunieji panevėžiečiai pabandė pakeisti rungtynių eigą antro kėlinio pradžioje, kuomet jau „Šiaulių” gynyba buvo priversta darbuotis pilna jėga. Tačiau baigiamiesiems šeimininkų smūgiams pritrūkdavo tikslumo, savo ruožtu svečiams atsiverdavo vis daugiau erdvių kontratakoms, o jas surengti „Šiauliai” moka virtuoziškai. Ko gero, lemiamas lūžis susitikime įvyko 57-ą minutę, kai Rokas Gedminas ir Vaidas Viktoravičius „suorganizavo” antra savo komandos įvartį. Po jo, panevėžiečių nuotaika pastebimai krito, o svečių smūgiai tikslą pasiekė dar du kartus ir rezultatas tapo triuškinančiu.

Šiame sezone „Šiauliai” buvo itin neparankiu varžovu „Panevėžiui” B. Saulės miesto atstovai du kartus sutriuškino varžovus tokiu pačiu rezultatu ir nepraleido į savo vartus nė vieno įvarčio.

Ši pergalė leido šiauliečiams pakilti į šeštąją vietą ir paliko vilties pakovoti dėl penktosios.

Sekmadienis, 10.18, 15:00, Trakų miesto stadionas, 35 žiūrovai.
Vilniaus „Riteriai“ B – Kretingos „Minija” 1:5 (0:0).
Teisėjai: Š. Tamulynas, E. Bučinskas, U. Šmitaitė
Įvarčiai: R. Filipavičius 54’ – N. Urba 52’, J. Silva 55’ ir 60’, S. Magwaza 79’ ir 90’.

Paskutinėse namų rungtynėse „Riteriai” B stengėsi , kiek galėjo, tačiau iškovoti taškų prieš antrame rate solidžiai žaidžiančius kretingiškius nepavyko. Be abejo, sunku tą padaryti, kai komandos sudėtyje žaidžia ne vienas 14-15 metų vaikinas, kuriems žaisti prieš vyrus yra sunku, o gal ir ankstoka.

Pirmoje susitikimo pusėje, kai šeimininkų gretose aikštėje buvo daugiau patyrusių veidų, atsilaikyti prieš svečius dar pavyko, tačiau po pertraukos „Minija” padidino apsisukimus. Į pirmą svečių įvartį vilniečiai dar sugebėjo atsakyti savuoju, tačiau po to sau įprasto darbo ėmėsi atakuojantis Kretingos komandos „legionas” ir rungtynių baigtis buvo nulemta.

Po du įvarčius pelnę Joao Silva (beje, tai 11-as jo tikslus smūgis pirmenybėse) ir Sibusiso Magwaza įrodinėja, jog neblogai prisitaikė prie rudeninio Lietuvos klimato bei aikščių. Na, o Kretingos „Minija” užsitikrino pirmenybėse dešimtąją vietą ir paskutinėse rungtynėse pakovos su Vilniaus „Žalgiriu” B dėl devintosios.