L. Messi dublis pribaigė "Arsenal", charakterį parodęs "Juventus" išplėšė lygiąsias prieš "Bayern" (VIDEO, FOTO)

Antradienį vakare UEFA Čempionų lygoje buvo sužaistos dar dvejos aštuntfinalio rungtynės.

"Emirates" stadione įvyko daug dėmesio sulaukusi dvikova tarp Londono "Arsenal" ir "Barcelona" futbolininkų. Arsene'o Wengero auklėtiniai visą susitikimą demonstravo solidų žaidimą, tačiau jų pačių klaidos leido katalonams išvykoje švęsti pergalę rezultatu 0-2.

Nuo pat rungtynių pradžios "kanonieriai" varžovams iš Barselonos rodė, kad šiame susitikime nebijos ir kovos dėl pergalės. "Arsenal" surengė kelis išpuolius link varžovų vartų, tačiau jie didesnių sunkumų Vokietijos rinktinės vartininkui nesukėlė.

22-ąją minutę šeimininkai turėjo realiausią progą įsiveržti į priekį, kai Alexui Oxlade'ui-Chamberlainui kamuolys atšoko tiesiai prie kojų, bet anglui nepavyko atlikti stipraus smūgio iš kelių metrų ir Marco-Andre ter Stegenas spėjo sugriebti kamuolį.

Vėliau "Barca" kiek daugiau atakavo su kamuoliu, o pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje dvi progas pasižymėti turėjo puolėjas Luisas Saurezas. Vis dėlto rezultatyviausiam šio sezono žaidėjui pritrūko tikslumo ir po pirmųjų 45 minučių švieslentėje degė du nuliai.

Antrąjį kėlinį galingai pradėjo Luiso Enrique auklėtiniai. 48-ąją minutę svečiams pirmąjį įvartį pelnyti galėjo Neymaras, bet brazilas nesugebėjo nuginkluoti vienas prieš vieną atsidūrusio Petro Čecho.

"Arsenal" po pavojingų varžovų atakų nepasimetė ir toliau bandė įsiveržti į priekį, tačiau 71-ąją minutę buvo nubausti. Kontratakos metu Neymaras pabėgo nuo varžovų ir atliko perdavimą Lioneliui Messi, kuriam tik tiksliu smūgiu beliko išvesti katalonus į priekį.

Net ir po įvarčio FA taurės nugalėtojai nepasimetė, o A. Wengeras į aikštę metė Danny Welbecką. Vis dėlto prancūzo sprendimas į aikštę įleisti Mathieu Flamini skaudžiai atsirūgo - vos po minutė saugas baudos aikštelėje pargriovė L. Messi ir į P. Čecho vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys. Jį sėkmingai realizavo tas pats L. Messi ir padėjo galutinį tašką šiame susitikime.

Kitose rungtynėse Turino "Juventus" namuose priėmė Miuncheno "Bayern" vienuolikę. Pepo Guardiolos vadovaujama komanda buvo įgijusi dviejų įvarčių pranašumą, bet praėjusio sezono finalininkai parodė "užsidegimą" ir išplėšė lygiąsias rezultatu 2-2.

Mačą šeimininkai pradėjo kiek vangiai ir leido bavarams pajausti savo žaidimą. P. Guardiolos auklėtiniai spaudė varžovus ir sukūrė nemažai pavojingų progų, tačiau į priekį įsiveržė tik kėlinio pabaigoje, kai Thomas Mulleris nieko netrukdomas pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Antroji mačo pusė svečiams iš Vokietijos ir toliau klostėsi sėkmingai. 55-ąją minutę po Arjeno Robbeno įvarčio "Bayern" įgijo dviejų įvarčių pranašumą ir, atrodė, kad tai gali būti pabaiga.

Tačiau "Juventus" antrajame kėlinyje buvo kitoks ir parodė, kodėl praėjusį sezoną žaidė turnyro finale. Jau 63-ąją minutę atsilikimą sumažino Paulo Dybala, pasižymėjęs po Mario Mandžukičiaus perdavimo.

Massimiliano Allegri vėliau į aikštę metė Stefano Sturaro su Alvaro Morata, tikėdamasis dar labiau pagyventi žaidimą. 76-ąją minutę šis keitimas pasiteisino - po tikslaus ispano perdavimo S. Sturaro nuginklavo Manuelį Neuerį ir išplėšė dramatiškas lygiąsias.

Atsakomąsias rungtynes abi poros sužais kovo 16-ąją dieną.

"Arsenal" 0 - 2 "Barcelona"
71' [0 - 1] L. Messi
83' [0 - 2] L. Messi (11 m. baudinys)

"Juventus" 2 - 2 "Bayern"
43' [0 - 1] T. Muller
55' [0 - 2] A. Robben
63' [1 - 2] P. Dybala
76' [2 - 2] S. Sturaro