"Kauno" futbolininkai šventė triuškinamą pergalę Marijampolėje © Eurofootball.lt
Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai, praėjusiame ture vos ne vos įveikę lygos autsaiderius „Intero“ futbolininkus, patyrė skaudžiausią pralaimėjimą šiame sezone. Jie namuose 23 – ojo turo rungtynėse buvo sutriuškinti lygos lyderių „Kauno“ futbolininkų. Kauniečiai puikiai išnaudojo šeimininkų klaidas gynyboje ir laimėjo rungtynes rezultatu 4 – 0

80‘ [0 – 4] Marius Činikas

„Sūduva“: S.Klevinskas; G.Grigas, M.Skinderis, A.Sobalas, V.Slavickas ( 60‘ Feldmanas ); T.Mikuckis ( G.Klevinskas ), T.Miklinevičius, Willeris, A.Urbšys, G.Slavickas ( D.Maciulevičius ); Negreiros.

„Kaunas“: M.Kello; M.Bagužis, D.Kunevičius, M.Fridrikas, M.Činikas; G.Barevičius ( 81‘ N.Manchkhava ) , G.Kvaratshelia, E.Pahličius ( 28‘ N.Radžius ), F.Screpis; R.Ledesma, M.Grigalevičius ( 60‘ A.Rimkevičius ).

„Sūduva“ rungtynes pradėjo kiek neįprasta taktika. Marijampoliečiai žaidė dviem atraminiais saugais, pora Tomas Miklinevičiui ten sudarė etatinis vidurio gynėjas Tomas Mikuckis. Tuo tarpu priekyje buvo palikti tik keturi žaidėjai – smaigalyje – Negreirosas, kraštuose – Andrius Urbšys ir Giedrius Slavickas, o „po puolėju“ rungtyniavo rezultatyviausias ekipos žaidėjas Willeris.

Rungtynės prasidėjo gana aktyviai, bet pavojingo progų sukurta nebuvo. Pirmoji buvo 11–ąją minutę, kai vienas iš „Sūduvos“ brazilų Negreirosas prasiveržė pro galinę liniją ir labai pavojingai perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kurioje buvo keletas jo komandos draugų, tačiau kauniečiai sėkmingai apsigynė.

18–ąją minutę aktyviai rungtyniavęs Edinas Pehličius gražiai numetė kamuolį brazilui Rafaeliui Ledesmai, kuris be galo stipriai smūgiavo į vartus iš maždaug 20 metrų, bet kamuolys į vartų stačiakampį nepataikė.

Po poros minučių pavojus kilo vėl prie šeimininkų vartų. Po baudos smūgio vartininko aikštelės link buvo pakeltas kamuolys, kur knibždėjo daug „Kauno“ futbolininkų. Prie vartų kilo „gaisras“, kurį ne be fortūnos pagalbos vargais ne galais užgesino šeimininkai.

25-ąją minutę labai daug šiose rungtynėse klydęs Giedrius Slavickas pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur jį galva į vartų plotą mušė Willeris, tačiau didvyriškas vartininko Mariano Kello šuolis išgelbėjo svečius nuo įvarčio.

Vartininkas greitai įmetė kamuolį į žaidimą. Po kelių perdavimų jis atsidūrė pas Giedrių Barevičių, nuo jo prasiveržimo „Sūduvos“ gynėjai apsigynė, tačiau kamuolys atšoko Edinui Pehličiui, kuris jį techniškai permetė per prastą poziciją pasirinkusį Saulių Klevinską.

„Kaunas“, išsiveržęs į priekį nenutraukė atakų ir 29 –ąją minutę G.Barevičius gana pavojingai smūgiavo į artimąjį vartų kampą, bet šį kartą S.Klevinskas buvo savo vietoje ir smūgį užtikrintai atrėmė.

Iš karto po įvarčio „Kaunos“ treneriai ėmėsi stiprinti gynybą ir vietoje pasižymėjusio E.Pehličiaus į aikštę metė gynėją Nerijų Radžių.

Ilsėtis komandos nuėjo rezultatui esant 1–0 svečių naudai. Teisėjavimu pasipiktinę Marijampolės sirgaliai garsiai reiškė nepasitenkinimą ir kaitino aistras. Pertraukai įpusėjus apie 15 „Kauno“ gerbėjų atėjo į „Sūduvos“ sirgalių pusę. Kilo nedidelis susirėmimas, kuriame kliuvo ir vienam saugos darbuotojui. Tačiau iš kitų stadiono vietų atskubėję policininkai palydėjo kauniečius į jų vietas.

Antrasis kėlinys vyko pakankamai ramiai. Panašu, kad tai ir užmigdė „Sūduvos“ futbolininkus, 56–ąją minutę padarė klaidą, po kurios krito antrasis mačo įvartis. Atsainiai maždaug 30 metrų nuo vartų sužaidė T.Mikuckis, tuo puikiai pasinaudojo Mindaugas Grigalevičius. Jis perėmė kamuolį, apžaidė vartininką, vėliau ir vartų sargo vietą užėmusį Gvida Grigą ir padvigubino savo komandos persvarą.

61–ąją minutę R.Ledesma puikiai pakėlė kampinį, jo perdavimą stipriu smūgiu galva „uždarė“ svečių puolėjas Mindaugas Grigalevičius. Rezultatas tapo triuškinantis.

„Sūduva“ toliau rungtyniavo pasyviai, tačiau 66–ąją minutę sugebėjo sukurti progą įvarčiui – po į baudos aikštelę pakelto kamuolio Alekdandras Sobolis stipriai smūgiavo į vartus, bet kamuolys sudrebino vartų skersinį, o „Kauno“ vartai liko „sausi“.

Kai jau atrodė, kad daugiau nieko ypatingo nenutiks, „Sūduva“ sugebėjo praleisti ir ketvirtąjį įvartį. Marius Činikas spurtavo dešiniuoju kraštu, gavo gerą perdavimą iš aikštės gilumos, aplenkė atsainiai nusiteikusius Marijampolės klubo gynėjus ir įkalė paskutinę „vinį“ į „Sūduvos“ ekipos „karstą“.

Pastaruosius keletą turų labai blankiai „A Lygoje“ atrodę „Sūduvos“ futbolininkai trečiadienį išvyksta į Norvegiją, žaisti UEFA taurės antrojo etapo rungtynių su praėjusių metų Norvegijos vicečempionais Bergeno „Brann“ klubu.