Jaunimo rinktinė nusileido Suomijai © Eurofootball.lt
Lietuvos jaunimo rinktinė patyrė ketvirtąją nesėkmę 2009 metų Europos jaunimo (iki 21 metų) Europos čempionato atrankos varžybose - trečiadienį Kaune lietuviai turėjo pripažinti savo grupės lyderės Suomijos pranašumą ir toliau lieka paskutiniai. Vienintelį mačo įvartį pačioje jo pradžioje pelnė suomių kapitonas Timas Sparvas.

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas
Teisėjas - Anthony Buttimer (Airija)
U-21 Lietuva 0 - 1 Suomija U-21
3' [0 - 1] Tim Sparv

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: G.Arlauskis; Padaigis, Gnedojus, D.Arlauskis, Freidgeimas; Urbšys, Banys (66 min. Kėrys), Galkevičius (76' Veževičius), Leliūga, Činikas; Grigaitis.

Besikapanojanti atrankos grupės dugne su vieninteliu tašku ir per keturias pastarąsias rungtynes įmušusi vos vieną įvartį, Lietuva prieš šias rungtynes buvo rimtai nusiteikusi pakovoti dėl pergalės.

Tačiau suomiai pasiekė įvartį jau pirmosiomis rungtynių minutėmis, kai komandos kapitonas Timas Sparvas smūgiu iš baudos aikštelės vidurio išvedė savo komandą į priekį.

Lietuviams reikėjo atakuoti, bet pirmajame kėlinyje jie strigo suomių gynybos gniaužtuose ir, galima sakyti, nieko rimtesnio nesukūrė.

Tuo tarpu suomiai galėjo pasižymėti ne kartą - po vieno jų žaidėjo smūgio galva kamuolys atsimušė į skersinį, o kitame epizode suomių puolėjas išėjęs vienas prieš vieną su Lietuvos jaunimo rinktinės vartininku Giedriumi Arlauskiu pastarojo nuginkluoti nesugebėjo.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje kiek pasikeitė. Lietuviai ryškiai ilgiau nei pirmajame kėlinyje kontroliavo kamuolį, labiau žaidė kaip komanda. Tai galėjo išnaudoti "Kauno" žaidėjas M.Činikas, kuris turėjo pačią geriausią lietuvių progą rungtynėse. Trumpu perdavimu jis buvo išvestas vienas prieš vieną su suomių vartininku, bet pakeisti rezultato nepavyko dėl per silpno ir netikslaus smūgio.

Po to žaidimas vėl nurimo. Suomiai, nors ir nebeatrodė taip galingai kaip pirmajame kėlinyje, nebeleido nieko sukurti ir lietuviams. Lietuvos futbolininkai nepasidavė, kovojo, stengėsi, bet per visą antrąjį kėlinį nieko išties pavojingo, keliančio rimtą grėsmę varžovų vartams, sukurti nepasisekė.

Svečiai dar galėjo padidinti persvarą po vienos lietuvių klaidos, bet gavę dar vieną šimtaprocentinę progą vėl nesugebėjo įveikti G.Arlauskio.

Rungtynės baigėsi rezultatu 0-1 svečių iš Suomijos naudai. Lietuvos jaunimo rinktinė patyrė dar vieną pralaimėjimą ir turi tą patį vienintelį surinktą tašką per visą atrankos ciklą.