Italijos klubų fanai vienijasi protestams © Eurofootball.lt
Italijos klubų ištikimiausių fanų grupuotes supykdė futbolo funkcionierių sprendimas nenutraukti visų dienos rungtynių dėl šalies sporto pasaulį sekmadienį sukrėtusios tragiškos Romos "Lazio" klubo gerbėjo žūties ir sukėlė protesto akcijų bangą, tuo tarpu Italijos futbolo federacijos prezidentas gina savo sprendimą ir tikina, kad tragedija mažai kuo susijusi su futbolu.

Rezonansą sekmadienio ryte sukėlė žinios iš Arezzo miesto, kur tragiškai žuvo į Milaną stebėti rungtynių tarp "Inter" ir "Lazio" vykęs pastarosios komandos sirgalius. Nors šio incidento įvykių grandinė dar nėra visiškai aiški, ir daugiau paaiškės tik apklausus liudininkus, žinoma, jog į savo mėgstamų ekipų varžybas vykę "Juventus" ir "Lazio" sirgaliai, kaip manoma, ne organizuotos "ultrų" grupės nariai, susikivirčijo Arezzo miesto "Badia al Pino" traukinių stotyje.

Pro šalį važiavęs policijos patrulis pastebėjo muštynes, ir iš gana tolimo atstumo iššovė du šūvius. Vienas jų netikėtai pataikė į 26 metų Gabriele Sandri, kuris sedėjo ant "Lazio" sirgalių vairuojamos "Renault Megane" mašinos užpakalinės sėdynės.

Pasklidus žinoms apie įvykį netrukus buvo atšauktas "Inter" ir "Lazio" susitikimas, o kitos sekmadienio "Serie A" rungtynės buvo pradėtos 10 ar 15 minučių vėliau. Tačiau susitikimas tarp "Atalanta" ir "Milan" Bergamo "Azzurri d’Italia" stadione buvo nutrauktas vos po aštuonių minučių - įniršę šeimininkų "ultros" pradėjo mėtyti daiktus ir bandydami nutraukti rungtynes stengėsi pralaužti stiklinį barjerą, skiriantį aikštę ir tribūnas.

Be to, dėl ruošiamos "Lazio" ir "Roma" sirgalių protesto akcijos buvo nuspręsta atšaukti ir vakarines rungtynes tarp "Roma" ir "Cagliari" klubų. Tuo tarpu Milane rengti protesto veiksmų susirinko "ultros" iš "Inter", "Milan", "Atalanta", "Brescia" ir kitų Šiaurės Italijos klubų.

Įtampą tarp organizuotų fanų grupuočių ir policijos dar labiau padidino žuvusio G.Sandri teisininkas Luigi Conti, kuris apkaltino pareigūunus žmogžudyste.

"Tai buvo policijos įvykdytas nusikaltimas. Paklausykite tų fanų, kurie buvo įvykių liudininkai, jie viską matė. Tai buvo šaudymas į taikinį", - sakė L.Conti.

Italijos futbolo federacijos (FIGC) prezidentas Giancarlo Abete bandė nuraminti aistras teigdamas, kad tai nebuvo su futbolu susijęs smurto protrūkis ir išreiškė nuomonę, jog tragedija įvyko dėl atsitiktinumo.

"Incidentas buvo labai skirtingas nuo kito smurto futbole, nes panašu, jog mušėsi nedidelis skaičius žmonių, o šūvis buvo iššautas atsitiktinai, ir - kaip man sakė - iš gana toli. Deja, jis buvo lemtingas. Gerai žinome, kad yra tam tikrų nesutarimų tarp sirgalių grupuočių ir policijos, bet tai nėra šio dalyko esmė. Čia turėjome susidūrimą dviejų sirgalių grupių, kurių palaikomos komandos tarpusavyje nežaidė", - teigė federacijos vadovas.

G.Abete išreiškė susirūpinimą, jog po šios tragiškos žūties gali nusiristi nauja smurto banga, ką jau pademonstravo riaušės Bergame, "Atalanta" ir "Milan" rungtynėse.

"tai pats liūdniausias dalykas. Tragiškas ir visiškai atsitiktinis įvykis neturėtų sukelti papildomos smurto bangos prieš policijos pareigūnus. Tai buvo nelaimingas atsitikimas, kuris, deja, kainavo gyvybę. Visi turi atvirai pamąstyti ir suprasti, jog tai mažai kuo susiję su futbolo pasaulio ir tiesiog buvo tragiškas įvykis, kuris galėjo atsitikti bet kurioje kitoje situacijoje."

"Lazio" prezidentas Claudio Lotito pareiškė, jog jis iš karto pasiūlė atšaukti jo klubo rungtynes su "Inter", tačiau taip pat nebuvo linkęs vertinti tragiškos žūties kaip tyčinio policijos veiksmo.

"Iš karto pareiškėme, jog leisti įvykti rungtynėms būtų neteisinga, nes reikia gerbti tą vaikiną, jo šeimą, ir visus sirgalius Tačiau norėčiau pabrėžtii, kad tai ne kova tarp fanų ir policijos. Panašu, kad traukinių stotyje susidūrė dvi sirgalių grupės, ir ten buvusi policija įsikišo. Nelaimei, po šūvio, dėl kurio atsitiktinumo pobūdžio spręsti reiktų pamačius įrodymus ir atlikus tyrimą, žuvo vaikinas", - kalbėjo C.Lotito.