Italija: čempiono pergalė, vicečempiono pralaimėjimas © Eurofootball.lt
Italijos "Serie A" pirmenybėse šeštadienį sužaista pora II turo rungtynių.

Sunkią pirmąją pergalę iškovojo čempiono titulą ginantis Milano "Inter" klubas, namie rezultatu 2-1 įveikęs "Catania".

Pirmajame kėlinyje kur kas daugiau progų pasižymėti turėjo tituluotoji "Inter" ekipa, tačiau svečius gelbėjo varžovų netikslumas bei puikiai rungtyniavęs vartininkas Albano Bizzarri, įspūdingai atrėmęs Sulley Muntari smūgį iš 6 metrų.

Nepaisant to, 42 minutę į priekį išsiveržė svečiai - po Giancomo Tedesco perdavimo galva kamuolį į tinklą pasiuntė Gianvito Plasmati. Verta pažymėti, kad tai buvo pirmasis 2 metrų ūgio puolėjo įvartis Italijos aukščiausioje lygoje - iki šiol futbolininkas didžiąją karjeros dalį buvo praleidęs trečiajame divizione.

Tiesa, pranašumu "Catania" džiaugėsi neilgai - nesužaidus nei minutės įvarčiu debiutą "Serie A" pažymėjo šią vasarą iš "Porto" įsigytas saugas Ricardo Quaresma. Tiesa, verta pažymėti, kad portugalui nusišypsojo ir sėkmė - kamuolys į tinklą įskriejo po rikošeto su Giuseppe Mascara.

Dar iki didžiosios pertraukos "Inter" ekipa liko dešimtyje, mat iš aikštės už tyčinį smūgį varžovui buvo pašalintas Muntari.

Tai nesutrukdė Milano komandai jau 48 minutę pirmauti 2-1 - po kampinio gynėjas Cristian Terlizzi nukreipė kamuolį į savus vartus. Tiesa, neišvengta didelių ginčų, mat kamuolys nuo virpsto atšoko vartininkui į rankas ir "Catania" žaidėjų teigimu, nebuvo kirtęs vartų linijos. Visgi teisėjas, pasitaręs su asistentu, įvartį įskaitė.

Mažumoje likusi "Inter" ekipa sukūrė dar keletą progų, tačiau likus žaisti apie 15 minučių "Catania" futbolininkai ėmė spausti varžovus, nuolatos keldami kampinius bei perduodami kamuolius į baudos aikštelę.

Nepaisant to, "Inter" atsilaikė ir netgi surengė kelias pavojingas kontratakas, tačiau jų paversti įvarčiais nesugebėjo. Finalinis teisėjo švilpukas paskelbė čempionų pergalę 2-1.

Įspūdingai prie "Palermo" vairo debiutavo naujasis strategas Davide Ballardini, kurio komanda savo aikštėje 3-1 įveikė šalies vicečempioną "Roma" klubą, kuris pirmajame ture taip pat turėjo tenkintis tik lygiosiomis.

Dvikovą svečiai iš sostinės pradėjo labai aktyviai - 6 minutę po Julio Baptistos baudos smūgio kamuolys atsimušė į skersinį, o pirmojo prie jo prišokusio Alberto Aquillani bandymą puikiai atrėmė vartininkas Marco Amelia.

Dar po kelių akimirkų progos neišnaudojo puolėjas Stefano Okaka, tačiau 8 minutę "Roma" pelnytai pirmavo 1-0 - Okaka sužaidė sienele su Aquillani, įsiveržė į baudos aikštelę ir atmetė kamuolį Baptistai, kuriam iš šešių metrų teliko nukreipti jį į vartus.

18 minutę kamuolys spurdėjo jau "Roma" vartų tinkle, tačiau Edison Cavani pažeidė nuošalės taisyklę. Nepaisant to, jau po minutės švieslentėje sužibo du vienetai, mat galingu smūgiu vartininkui Doni vilčių nepaliko Fabrizio Miccoli.

Trečiojo įvarčio žiūrovams teko laukti beveik 40 gryno žaidimo minučių - tik po didžiosios pertraukos, sužaidus 57 minutes, po Simplicio perdavimo antrą kartą Doni nuginklavo Miccoli. Didžiąją dalį kaltės dėl šio įvarčio turėtų prisiimti "Roma" saugas Davidas Pizzaro, vaikiškai praradęs kamuolį aikštės viduryje.

Po to abi ekipos surengė po keletą pavojingų atakų, o 73 minutę Cavani įtvirtino "Palermo" pranašumą - ir vėl po puikaus Simplicio perdavimo pasižymėjo Cavani.

Šeštadienio rezultatai:

"Palermo" 3 - 1 "Roma"
8' [0 - 1] Julio Cesar Baptista
19' [1 - 1] Fabrizio Miccoli
57' [2 - 1] Fabrizio Miccoli
73' [3 - 1] Edison Cavani

Milano "Inter" 2 - 1 "Catania"
42' [0 - 1] Gianvito Plasmati
43' [1 - 1] Ricardo Quaresma
48' [2 - 1] Christian Terlizzi (į savus vartus)

45' Sulley Ali Muntari ("Inter") pašalintas iš aikštės