Ispanija ir Argentina svečiuose įveikė Angliją ir Prancūziją © Eurofootball.lt
Pasaulio stadionuose trečiadienis buvo tarptautinių draugiškų mačų diena. Didžiausio susidomėjimo susilaukusias dvikovas išvykoje laimėjo Ispanijos ir Argentinos rinktinės, kurioms pavyko įveikti atitinkamai Angliją ir Prancūziją.

Artimiausia Lietuvos rinktinės varžovė Europos čempionato atrankos varžybose Prancūzija Paryžiuje, stebint beveik 80 tūkst. žiūrovų, nusileido Argentinai.

Vienintelis įvartis krito 15 min., kai po Javiero Zanetti perdavimo Hernanans Crespo turėjo puikią progą, jo smūgį atrėmė Gregory Coupet, tačiau pirmas prie kamuolio suskubo pastaruoju metu puikią formą rodantis “Barcelona“ puolėjas Javieras Saviola ir nukreipė jį į vartus.

Šios rungtynės argentiniečių gynėjui Roberto Ayalai buvo jau 107-osios už rinktinę ir pagal šį rodiklį jis jau aplenkė Diego Simeone.

Mančesteryje susitiko atrankinėse varžybose buksuojančios rinktinės – rudenį Makedonijos neįveikusi ir Kroatijai pralaimėjusi Anglija bei prieš Šiaurės Airiją ir Švediją suklupusi Ispanija.

Pirmąją rimtesnę progą sukūrė Anglija, kai po tolimo Michaelio Carricko smūgio savo komandą gelbėjo Ikeras Casillasas. Netrukus įvarčio vos nesukūrė “Valencia“ žaidėjų kombinacija. Davidas Villa ir Miguelis Angelas Angulo išvedė vieną prieš vartus Fernando Morientesą, bet jis nesugebėjo pergudrauti Anglijos rinktinės debiutanto Beno Fosterio. 38 min. galva pavojingai smūgiavo jau Peteris Crouchas.

Vienintelis įvartis krito 63 min. po D.Villos perdavimo tik antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Andresas Iniesta tiksliai smūgiavo maždaug iš 10 metrų, ir pelnė pirmąjį įvartį savo šaliai. Paskutiniai šeimininkų bandymai išplėšti bent lygiąsias buvo bevaisiai.

Amsterdame tradiciškai gražų ir atakuojantį futbolą pademonstravusi Olandija 4-1 sutriuškino Rusiją, kurią treniruoja būtent olandas Guusas Hiddinkas. Visi įvarčiai buvo įmušti per paskutines 25 rungtynių minutes.

Diuseldorfe Vokietija lengvai 3-1 palaužė Šveicariją. Pirmąjį įvartį šeimininkams pelnė po 15 mėnesių pertraukos į rinktinę sugrįžęs Kevinas Kuranyi. Vėliau galva pasižymėjo ir Vokietijos rinktinės debiutantas Mario Gomezas, o 66 min. rezultatą baudos smūgiu padidino Torstenas Fringsas. Netrukus šveicarams garbės įvartį pelnė Marco Strelleris.

Kita būsimojo Europos čempionato šeimininkė Austrija, kelianti tikslą pakliūti į geriausių žemyno komandų aštuntuką, svečiuose nesugebėjo palaužti Maltos, bei turėjo lyginti rezultatą šiose rungtynėse.

Briuselyje Belgija namuose neprilygo Čekijai (0-2). Saviškių žaidimu nusivylę sirgaliai išlydėjo juos iš stadiono švilpimu.

Kiti Lietuvos varžovai atrankos varžybose be Prancūzijos, taip pat žaidė draugiškas rungtynes. Ukraina sužaidė taikiai su Izraeliu, o Gruzija po Davido Siradzės įvarčio pirmą kartą palaužė Turkiją. Italija nerungtyniavo dėl skandalo, kaip nežaidė ir Škotija bei Farerų salos.

Tuo tarpu Baltarusijai du įvarčius pelnė "Kauno" klubą netrukus papildysiantis puolėjas Viačeslavas Hlebas, kurio tikslūs smūgiai padėjo mūsų kaimynams svečiuose sužaisti lygiosiomis su Irano ekipa.